Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten még mindig sokkal...

Budapesten még mindig sokkal magasabb a liberális gondolkodású emberek aránya, mint vidéken? Mert számomra nem így tűnik.

Figyelt kérdés
Budapestet mindig "Judapest", "Butapest" avagy a "liberális város" jelzővel illetik, de egyébként tapasztalataim alapján ez egyáltalán nincs így. Mindenki vagy fideszes vagy jobbikos.
2014. jún. 29. 21:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Ez teljes hülyeség, amit a 11. ír.


Az összes liberális, akivel eddig találkoztam, egyik sem élt olyan jó anyagi körülmények között.A környék ahol élnek viszont kiváló, steril utcák, biztonság...stb


Nekünk vannak földjeink, családi üzlet, illetve kisebb ingatlanbefektetések is.

Mégsem liberális senki a családban, sőt...


Hogy libsi lesz valaki az több dologtól is függ.


Mi nagyon sokat vagyunk vidéken, láttunk egy s mást.Találkoztunk már azokkal a "különleges" terménytolvajokkal is, akiket egyesek szerint tilos nevén nevezni.


Persze, aki liberális, az általában ritkán hagyja el Budapestet, fogalma sincs, hogy mi megy az ország több részén.Ezért a legtöbb onnan érkező rendkívül negatív hírt hiedelemnek, mendemondának , több esetben túlzásnak hiszi.


Egy liberális mindig álomvilágban él, úgy gondolja, hogy az élet rózsaszín habokból,meg hupikék fagylaltokból, szivárványszínű vizeletből áll.

2014. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
75%

"Egy liberális mindig álomvilágban él, úgy gondolja, hogy az élet rózsaszín habokból,meg hupikék fagylaltokból, szivárványszínű vizeletből áll."



én liberális vagyok. nem élek álomvilágban, egyszerűen csak jobban zavarnak a rasszisták mint a homoszexuálisok.


;-)

2014. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

"én liberális vagyok. nem élek álomvilágban, egyszerűen csak jobban zavarnak a rasszisták mint a homoszexuálisok. "


Dehogynem élsz álomvilágban.


Engem személy szerint az általatok előnyben részesített népcsoport zavar, mely minden jellegű védelmet megkap a magadfajtáktól.


Nem kevés anyagi kárt okoztak már.

Az öcsémet is megverték ok nélkül, amikor 12 éves volt, úgy, hogy kórházba került és ez nem Borsodban vagy Győrben történt, hanem Budapesten.


Elég sok adót fizetünk be, nem ügyeskedünk, nem csalunk.Ezért elvárnánk, hogy megfelelő közbiztonságot teremtsen az állam.


Vagy az állam nem képes rá?

Akkor engedélyezzék lőfegyverrel felszerelt magán milíciák felállítását, de azok nem bánnának velük olyan kesztyűs kézzel velük, mint a rendőrök.


A jövő úgyis ez lesz.

2014. jún. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
*Akkor engedélyezzék lőfegyverrel felszerelt magán milíciák felállítását, de azok nem bánnának velük olyan kesztyűs kézzel, mint a rendőrök.
2014. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Budapest kb tizede zsidó származású, ezért gúnyolták Judapestnek. A vidéki zsidóságot nagyrészt megölték vagy deportálták, a túlélők meg Bp-re költöztek, a megmaradtakhoz.


Butapest: ritán hallottam, de ez nem arra vonatkozik, hogy buták az emberek Bp-en, hanem arra, hogy nagy a bürokrácia, és amit vidéken egy telefonnal vagy egy ismerős hivatalnokkal simán elintézel, azt Budapesten csak sorbanállások meg ide-oda rohangálások után.


liberális város: mivel Bp-en él a legtöbb milliomos és a legtöbben koldulni is oda járnak, ezért nagyobbak a társadalmi szakadékok, mint bárhol máshol. az egyik utca még közel bécsi a színvonal, majd öt utcával arrébb Moszkvát vagy a Harlemet idézi a hangulat.

Ez alakítja a politikai nézeteket is.

2014. jún. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15%

"A liberalizmus az anyagi biztonság és a felvilágosult, toleráns gondolkodás velejárója.


Ezek a feltételek egy nagyvárosban hamarabb megteremthetők, mint egy elmaradottabb vidéki régióban.

Majd, ha Borsodban is jól fognak élni az emberek, ott is lesznek liberálisok.


Addig meg marad az irigység és a gyűlölködés."


Ennyi marhaságot amiket összehadováltál, szóval az a tipikus szivárványos álmodozó vagy. :)

2014. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
42%

"én liberális vagyok. nem élek álomvilágban, egyszerűen csak jobban zavarnak a rasszisták mint a homoszexuálisok.


;-)"


A vidékieket meg az, hogy mikor rabolják ki, és hol, hogy lesz munkája, megélhetése, tesznek a "felhomályosult" maszlagotokra egyelőre. ;)

De azért nem éltek álomvilágban ugye? :D

2014. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%
Tudom, hogy manapság divat szídni a liberálisokat, de előbb tudni kéne, hogy mi is az. Egy liberális annyit mond (és egy konzervatív is egyébként, mert a klasszikus értelemben vett konzervatíb ugyanúgy elkötelezett a jogállamiság iránt), hogy születésével mindenkit ugyanazok a jogok és kötelezettségek illetnek, mindenkire ugyanúgy vonatkoznak a törvények bármiféle megkülönböztetés nélkül. Ergo nem az a lényeg, hogy aki kilopja a kukoricádat az cigány vagy magyar, hanem jogilag bűnöző és ugyanúgy büntetendő. Akit egyesek liberálisnak vízionálnak, az egyszerűen hülye, nem liberális. Olyannyira így van ez, hogy egy igazi véresszájú liberális még a pozitív diszkriminációt is elveti. Azt is látni kell, hogy klasszikus értelemben vett liberális, konzervatív ma nem létezik. Itthon kb. 0,5%, aki igazi liberalista vagy konzervatív, a többi valamiféle hibrid.
2014. júl. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!