Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a kúria? Miért csak...

Mi az a kúria? Miért csak most hallani róla?

Figyelt kérdés
Hallani médiában, hogy a Kúria ezt határozta a devizahitelesekről, meg azt a bankokról. Én eddig úgy tudtam a kúria az a vidéki kastély szinonímája. Mi ez a Kúria amiről a politikában van szó és miért csak most hallani ? Nemrégen alapították?
2014. jún. 21. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Átnevezték a legfelső bíróságot, amúgy mindig megvolt a szerepe a rendszerben.
2014. jún. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A bírósági hierarchia csúcsán helyezkedik el a Kúria, melyet az elnök vezet. A legfontosabb feladata az egységes és következetes bírói gyakorlat ...
2014. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát átnevezték a legfelsőbb bíróságot :P De mi a túróért? És miért adtak neki egy középkort idéző királyi arisztokrációt idéző nevet?
2014. jún. 21. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Eredetileg valamikor nagyon régen talán ez volt a neve, de nem biztos.
2014. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ó, de le vagy maradva :) Nem tegnap nevezték át a legfelsőbb bíróságot. Azt hiszem, még az alaptákolmány összebarmolásakor intézték el ezt is, vagy legalábbis akkortájt. Természetesen erre is rendkívül nagy szükségünk volt, mert a Fidesz így határozott és kész.
2014. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak veletlensegbol i betut irtak az j helyett.
2014. jún. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Dennis Moore ***** válasza:
100%
1723 és 1949 között Kúriának hívták Magyarország legfelső ítélőszékét. Ehhez az elnevezéshez tértek vissza azzal, hogy a Legfelsőbb Bíróságot átnevezték.
2014. jún. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!