Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mikor lesznek...

Magyarországon mikor lesznek nyugati bérek?

Figyelt kérdés
Az árak elérik az Uniós átlag 80-kát a bérek meg vásárlóerő paritáson számolva 38%-on állnak csak.Ha ráengedték a magyar társadalomra a nyugati árakat akkor ahhoz nyugati bérek is járnának .nem?
2014. jún. 21. 08:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%
Soha. Fel kellene már érni ésszel, hogy Magyarország nem nyugat, ezért nyugati bérek sem lesznek!
2014. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%

"Akkor azt magyarázd már meg, h van az, h az osztrák termelékenység 70%-át hozzuk, de csak 30%-át kapjuk az ottani béreknek?"


Úgy hogy az osztrák munkavállaló egy óra alatt valamivel többet mint a dupláját termeli ki vásárló erőparitáson mint az átlag magyar munkavállaló:

[link]


Ha az árszínvonalat is figyelembe vesszük, ami hazánkban az uniós átlag 62%-a, míg az osztrák a 106%-a, akkor meg már közelítünk is a reális adathoz:

[link]

Összefoglalva az osztrákoknál (44,8/22,1)×(106/62)-szorosát teremlik meg, mint a hazaiak. Ami négy tizedesre kerekítve 3,4568. Leosztjuk a százat ezzel azt kapjuk meg hogy az osztrák termelékenységnek 28.8536%-át hozza a magyar.


A fizetés meg: [link]

Szóval 7,90/30,50 az órabérek aránya, ami 25,9%-et ad eredményül. Ami már közelít, de még mindig tovább kapargathatjuk.


A feketegazdaság aminek a termelékenysége smafu lényegében és természetesen a béreket is veri lefelé, így ezzel is számolnunk kell. Ami 2012-es adatok alapján a sógoréknál 7,5 nálunk 22,1 százalék. A különbség mindössze szerény 14,6%. Ezt is le is vonhatjuk a termelékenységből lényegében. Akkor 28,8536-(28,8536×0,146)=24,641%


Szóval alig 1% difi van aközött amit érdemelnénk és amit kapunk, de ez is annak tudható be, hogy nem mindenhol állnak publikus adatok rendelkezésre négy tizedesjegy pontossággal legalább.

2014. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Én már 150 nettónak is örülnék de még 20 ezer elválaszt tőle.
2014. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
74%

Zokni, ez nem igaz.


A győri Audinál, kecskeméti Mercedesnél is ugyanazt a munkát végzik, mint a németországi anyacégeknél.

A Tescoban, Lidl-ben is ugyanazt a munkát csinálják a magyarok, mint az osztrákok vagy a britek.


A fizetésük mégis alacsony, messze elmarad az anyaországi fizetésektől.

Pedig a termelékenységi minőség is azonos ezeknél a cégeknél.

2014. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%
Zokni is tudja, hogy nem igaz. De neki kötelessége a nyugatot magasztalnia. Azért kapja a fizetését, hogy leossza itt az észt arról a német utcaseprő mennyivel hatékonyabban söpör mint a magyar mérnök.
2014. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Úgy hogy az osztrák munkavállaló egy óra alatt valamivel többet mint a dupláját termeli ki vásárló erőparitáson mint az átlag magyar munkavállaló: "


És ezt hogyan lehet számszerűsíteni? Ez csak olyan esetben értelmezhető, hogy egy osztrák 1 óra alatt rak össze ugyanolyan dolgot, míg a magyar 2 óra alatt.


De, könyörgöm, egy szellemi munkásnak hogyan lehet a termelékenységét számszerűsíteni, több szellemi munkát összevetni?


Ez teljesen ugyanaz az eset, amikor a közgazdaságtan megfoghatatlan, elvont fogalmakat (hasznosság) kezel mértékegységként.

2014. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

"És ezt hogyan lehet számszerűsíteni? Ez csak olyan esetben értelmezhető, hogy egy osztrák 1 óra alatt rak össze ugyanolyan dolgot, míg a magyar 2 óra alatt."


Úgy hogy a végtermék és az abból származó bevétel eléggé kézzelfogható, számszerűsíthető, amivel már simán számolnak a közgazdászok.

Lekérdezik a vállalkozások egy reprezentatív mintájának eleget tevő csoport vállalkozás adminisztrációjának, évi, havi, napi adatait és abból csinálnak egy csinos statisztikát.


Nem stopperral méri egy éven keresztül a keretesszemüveges marcona OECD ügynökök, hogy a bécsi villanykörte gyárban, milyen ütemben gyártódnak a villanykörték, villanykörte gyártósorok és egyéb forradalmi ötletek. Persze az összeszerelő munkánál, ahogy utaltál rá még akár így is lehetne csinálni, a szellemi munkánál viszont nem meglepő módon hülyeség lenne a dolog.


De nagyon leegyszerűsítve az osztrák munkavállaló nagyjából tényleg feleannyi idő alatt rakja össze azt a ketyerét, ami a megélhetését biztosítja mint a magyar.

Amit az előnyösebb technológián, a jobb vezetésen(hosszútávú stratégia, logisztika, motiváció etc.), vállalkozó barátabb kormányon kívül még számos egyéb dolog is ösztönöz.

2014. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"A győri Audinál, kecskeméti Mercedesnél is ugyanazt a munkát végzik, mint a németországi anyacégeknél."


Na ez például úgy ahogy van nem igaz. Nálunk csak összeszerelés van semmi több. Kint meg kutatás, fejlesztés, tesztelés, innováció megy főleg. A gyártás mellett persze, de azt kezdik inkább kiszervezni más országokba, mert ott olcsóbb. A kutatást, fejlesztést meg csak ott kint lehet csinálni mivel ott van a felszerelés, az infrastruktúra, a szakértelem, az eszközök meg a pénz. Ezért egy óra alatt több piaci áron eladható fizikai, vagy szellemi terméket állítanak elő mint itt.

2014. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"De, könyörgöm, egy szellemi munkásnak hogyan lehet a termelékenységét számszerűsíteni, több szellemi munkát összevetni?"


Úgy, hogy egy kutatócsoport kifejleszt egy új eszközt, azt elkezdik gyártani, a vásárlók meg megvenni, és az ebből származó többlet bevételből kivonják az előállítási költséget, a maradék pénzt meg elosztják a fejlesztéssel töltött munkaórák számával. Ezt elosztják a kutatócsoport tagjainak számával, és akkor fillérre megkapod hogy egy adott kutató egy óra alatt hány EUR szellemi terméket hozott létre. (szólj, ha valamelyik pontot nem érted)

2014. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"A győri Audinál, kecskeméti Mercedesnél is ugyanazt a munkát végzik, mint a németországi anyacégeknél.

A Tescoban, Lidl-ben is ugyanazt a munkát csinálják a magyarok, mint az osztrákok vagy a britek."


Fentebb már elmondták, hogy Magyarországon csak az összeszerelés van, K+F-et egy ilyen gyenge oktatású országba nem nagyon hoznak.


Ha lesz nálunk K+F, minőségi lesz az oktatásunk, innovatívak lesznek a vállalatok, kisebb lesz a korrupció, és ez által a magas hozzáadott értékű iparágak is jelen lesznek nálunk, akkor majd jó lesz a termelékenységünk. A gazdaság egészének jobb teljesítménye miatt ér az osztrák bolti eladó munkája 1000 eurót, a magyaré pedig 250-et.

2014. jún. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!