Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a szakmunkásképzőbe járok nagy többsége roma? Vagy ez csak azokra igaz amiket én látok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 15. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt valószínűleg olyan helyen tapasztaltad, ahol többségben romák élnek. Egy azonban biztos, mégpedig a roma gyerekek közül kevésnek van esélye bekerülni középiskolába, mert otthonról olyan hátránnyal indulnak, amit nehéz vagy talán lehetetlen is behozni. Természetesen vannak kivételek, ezt sosem szabad szem elől téveszteni.
2014. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert máshova nem veszik fel őket, valahova meg elhelyezik őket a tankötelesség miatt.


Mellesleg a cigányok ilyen nagy mértékű jelenléte nagyon lehúzza a szakmunkás iskolák színvonalát.


Én olyan iskolába jártam, ami gimnázium és szakközépiskola is egyben, de egy szem cigány nem volt, pedig népes iskola.


Sokan azért nem mernek szakmunkásba menni, mert nagyon sok ilyen iskola más néven gettósuli.

A mi városunkban is van 2 nagyon rossz hírű szakmunkásképző.Vajon miért rossz hírű?Mert tele van cigánnyal.

2014. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
A magyarok szerint ez túl kuli munka, lealacsonyító
2014. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Igen, az utóbbi 15 évben ez a tendencia. A magyar diplomát akar - fizikai munkában dolgozni kevésbé. A cigánynak marad a szakmunkásképző alibiből. Persze a cigányok 90%-a nem fogja letenni a szakmunkás vizsgát, attól ne félj, hogy minden második szobafestő, vízszerelő cigány lesz hamarosan! De attól félj, hogy pár év múlva többe fog kerülni egyetlen szoba kábelbehúzása mint 3 válóper.
2014. jún. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az az oka amiért bárki más tanul ott, legyen az cigány/magyar, jómagam normális családban éltem, tanulni nem szerettem soha, és míg más 7-8. osztályban hetente felhozta a másik gyereknek hogy reméli jó suliba kerül, addig én csavarogtam, üzleteltem, meg a rendőrség vitt haza sokszor.


Van aki ha meggebed se tud többet, csak egy szakmunkásra valót összehozni, olyanból is van bőven aki diszkókat járja, k*rválkodik tizenévesen és mégis gimiben ül..

21F

2014. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ma 18:57


AZért a mi városunkba el lehet mondani, hogy nem többségében roma lakik. Nagyon nem. A megyei arányt tekintve alacsonyan állunk. Most néztem 2011-es felmérés (KSH) a lakosság 0,865%-a roma. Feltételezem ez nem sok. (aki annak vallotta magát) 3 olyan szakközép van ahol van szakmunkásképzés. 1 kivételével, a többiben sok cigány van. Az az 1 pedig inkább azért mert nevesebb iskola a környéken és ott azért van valamennyi elvárás. És helyette a legrosszabba mennek.

2014. jún. 15. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!