Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politikában felvilágosítanátok...

Politikában felvilágosítanátok egy lajikusnak?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam itt GYIK-en egy új pártról. (Én a szövegből azt vettem le, hogy még nem párt, de július elején már az lesz, bár nem tudom, hogy működik ez). Azt akarják csinálni, hogy minden önkormányzatnak egy weblapon kell a költségvetéséről beszámolni. Erre valaki azt írta: "az üvegzseb honlap jó, meg lehetne fejelni azzal, hogy a pályázatok mellé elemzést, indoklást is kitesznek, miért azt a pályázót választották"

Miért nem csinál, vagy szeretne csinálni egyetlen párt sem ilyet?


A második kérdésem hogy azt írták erről a pártról, hogy fiatalok. Páran mondták, hogy fiatalok, amíg nincs élettapasztalatuk, addig ne politizáljanak. Erre valaki azt írta: "Ha az élettapasztalat azt jelenti hogy korrupt, gátlástalan bűnöző, akkor abból nem kérek köszönöm"Most akkor ez jó, hogy fiatalok, vagy nem?


Azért kérdezem, mert 17 éves vagyok és szeptemberben leszek 18, azaz az önkormányzati választásokon már szavazhatok, emiatt elkezdtem tájékozódni. A Fideszre meg egyik baloldali pártra sem szeretnék szavazni. A baloldal lejáratta már magát, a fidesz meg olyan mint ha diktatúrát építene ki. (Lehet hogy ez túlzás). A Jobbik-ra nem szavaznék, mert nem az én véleményemet képviselik. Az LMP-re se, mert ők olyan tutyi mutyi pártnak tűnnek. Ezeket az SMS meg Haza nem eladó pártokat meg hagyjuk, szánalmas. Ők csak a pénzre mennek. Én szívesen szavaznék egy ilyen új fiatalos pártra, de azért a programok alapján döntők főleg, meg meghallgatom a véleményeteket.


Itt a link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__577..


 


Előre is köszönöm a segítséget!


17/F



2014. jún. 15. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is: a "j"-t vedd ki a laikus szóból.
2014. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Boccs, hogy nem tudok helyesen írni


Javítom


*laikust

2014. jún. 15. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:

"Miért nem csinál, vagy szeretne csinálni egyetlen párt sem ilyet?"


Nem tudom, hogy eddig miért nem jutott egyik pártnak se az eszébe.


"Most akkor ez jó, hogy fiatalok, vagy nem? "


Ezt döntsd el te, a "jó" relatív.


Én is olvastam a kérdést, és nem lenne rossz, de eddig kevés az infó a pártról.


Amúgy nagyjából jól látod a pártokat. Annyit javítanék ki, hogy a Fidesz nem a baloldalon kívül áll, hanem ők erősen baloldaliak.


Vannak még rajtad kívül akik így gondolkoznak és egy új pártra várnak. Én is. De eddig nem jött egy olyan se, ami megfogott volna.

2014. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nincs diktatúra, úgyhogy ezt kihúzhatod a Fidesz számlájáról. Gyurcsány meg Bajnai hajtogatja, hogy diktatúra van. Egy diktatúrában már rég lógnának.


Nem is hangzik olyan rosszul...

2014. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4


Hát ha neked a diktatúra azt jelenti, hogy lógnak emberek az a te bajod. De ami már nem demokrácia az diktatúra. Márpedig Magyarországon már nincsen demokrácia és ha ezt te nem látod be akkor hagyjuk is az egészet.

Menj vissza az oltárhoz, porold le Orbán képét és mondj el egy imát a Vezérért.

2014. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg egy idióta DK-s seggnyaló vagy. ha ezt nem látod be nincs miről beszélni
2014. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!