Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ország 3 részre szakad?

Az ország 3 részre szakad?

Figyelt kérdés

Magyarországon magyar utál magyart pusztán mert mások a politikai nézetei.

De, talán ez több is, mint utálat, közelebb van a zsigeri gyűlölethez.


Van az A csoport, akik nyugat pártiak, már-már túlságosan is, sosem fogalmaznak meg kritikát, csak a nyugati berendezkedést tartják helyesnek.


A B csoport ezzel szemben már kritikusabb a nyugattal szemben, a keletet is szereti, de nem tartja azt sem követendő példának.


A C csoport inkább a nagy keleti birodalmak fele kacsingat,a keletiesebb értékrendet tartja helyesebbnek, de életszínvonalból mégis nyugatit szeretne.A kelettel szemben kritikát ritkán fogalmaz meg.


A legrosszabb, hogy ez a 3 csoport zsigerből gyűlöli egymást.


Mikor kezdődött ez a megosztottság?


Már a magasan képzett embereket is kezdi elérni ez, igaz máshogy mutatkozik meg, de találkoztam már olyannal, aki politikai hovatartozás alapján csoportosítja, szelektálja az embereket.


2014. jún. 10. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

A kelet-nyugat megosztottság szerintem nem csak a magyar társadalomra jellemző, továbbá a mi történelmünkben mindig is jelen volt (szerintem a szomdédos népekében is).

Ettől függetlenül, egyetlen csoport sem szeretné, hogy az ország két vagy több részre szakadjon.

2014. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek csoportok!

"oszd meg és uralkodj." elv alapján ezt akarják elérni, de nem túl sikeres.

Ugye mindennap hallani, hogy egyenlőség nevében szegregáljunk bizonyos csoportokat. Ez is erről szól, hogy az embereket érzéseik alapján és nem a józan ész alapján állítsák döntés helyzetbe.

2014. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a pénztelenség is közrejátszik a dologban.Egymásnak uszítja az embereket sajnos.
2014. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"de találkoztam már olyannal, aki politikai hovatartozás alapján csoportosítja, szelektálja az embereket."


lol dehát te is ezt csinálod


a megosztottság egyébként a többpártrendszer és a demokrácia velejárója, ha valami hatalmas dráma lenne, akkor összetartanánk

2014. jún. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor kezdődhetett, de szerintem kb. 15 éve.
2014. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!