Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, ez az ország...

Mit gondoltok, ez az ország milyen szinten van Pest (és esetleg Győr) nélkül?

Figyelt kérdés

Szőrnyű azt nézni, hogy a városaink úgy néznek ki mint egy nagy falu, csak van bennük panel.


Eredeti kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__magyarorszag__5757734-..


Egyetértek vele.


2014. jún. 9. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is lehetne bennük több minden.


Ausztriában a falvak is elég fejlettek, némelyikben egy nagy bevásárlóközpont is van.

2014. jún. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Ez városrendezési hiba. A centralizáció a diktatúra alapja. Mindent egy helyre bezsúfolnak hogy átláthatóbb legyen. Viszont ezáltal mindenki egy helyre szorul és nincs megosztva kényelmesen. Amúgy új épületeket felhúzni ilyen gazdasági helyzetben nagyon merész. Ezt csak akkor lehetne orvosolni ha magán vállalatok vidéken pl. Győrben nyitnak gyárat. Vagy hasonló üzemeket ahol sok ember dolgozhat pl Audi.

Viszont nincs pénz városrendezésre a mostanihoz se nagyon van. Illetve lenne de kell fizetni a földesurakat meg nemeseket. (alias külföldi bankárok, politikusok és maffiózók) Milliárdokat pazarolnak persze hogy nincs fejlesztés mert megy az osztrák számlára.

2014. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Esetleg, gazdasági szintet tudtok tippelni? Nyugodtan lehet bármit írni, nem fogok pontozni semerre.
2014. jún. 9. 21:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát olyan eléggé Moldova szinten.

De amúgy ezt írják is a linkelt kérdésben.

2014. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a magyar városokat falukhoz hasonlítod, akkor szerintem Győr és Pest is egy nagy falu, csak van bennük panel.


Nem igazán értem a kérdést. Mitől néznek ki a nagyvárosaink úgy, mint egy falu? Milyennek kellene lennie egy városnak? Kérdező, elhagytad valaha Budapest határát?

2014. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
New York olyan mint egy nagy falu, csak vannak benne felhőkarcolók. A mellette lévő nyomornegyedről nem is beszélve.
2014. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ökörségnek tartom mindkét kérdésedet.

Azt meg még inkább, hogy "moldova" szintjén lennénk, nem tudom az ilyen honnét álmodik ekkorát, bár a fővárosi vízfej tényleg eléggé hatalmas.


Meg azt nem értem milyennek kellene lennie egy városnak, ami nem olyan mint egy "nagy falu"?

2014. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért Anglia milyen szinten lenne London nélkül? Mi ez a baromság? Miért néznének már úgy ki a városaink, mint egy falu? Ennyi hülyeséget.
2014. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anglia is ilyen ország, hogy a városok nagy területen szét vannak terülve 1-2 emeletes házakkal, néhol lakótelepekkel. USA szintén ilyen. A magyar vidéknek nem ez a problémája, hanem az, hogy nincs munkahely, nincsenek beruházások.
2014. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amerikai városokat megnéztek például Google Mapsen, akkor nagyjából az a szerkezet rajzolódik ki, mint az alföldi városoknál, még a négyzetrácsos utcahálózat is megvan. Nyilván a méretek mások.
2014. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!