Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi miatt történt meg?

Mi miatt történt meg?

Figyelt kérdés

1945 előtt Elzász-Lotaringiában (ma Franciaország),a németek voltak többségben,viszont ez a háború után megfordult és ma már a franciák vannak többségben.Ez hogyan lehetséges/hogyan érték ezt el?

Ilyen rövid idő alatt asszimilálták a németeket?


2014. jún. 3. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elnyomták az ott lakó németeket, illetve asszimilálták.
2014. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ellenállás értelmetlen. Asszimiláljuk magukat.


Amúgy ajánlott megnézni a térképet hátha változtak a határok, illetve a szabályozást hogy ki számít "német"-nek és ki "franciá"-nak. Mert ha bemondásra megy, akkor ez az adat kb. semmit nem jelent, ellenben könnyen indokolható.

2014. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
utolsó ezt nem értem hogy mire akarsz kijukadni bocsi de fejtsd már ki nekem bővebben légyszi.
2014. jún. 3. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a terület a történelem során sokszor vált egyik, vagy másik ország részévé. Erősen keveredett esetben nem egyszerű a szétválasztás (egyik szülő ilyen, másik olyan, mi legyek én?). Nem volt egyik irányban sem dominancia, és nagy etnikai eltérés se (lásd előbb), nem nehéz hát "másikká" válni. Továbbá arrafelé is működött az elvándorlás. Még továbbá, attól, hogy ide, vagy oda tartozik, még nem csinálnak belőle problémát. 1952-ben a francia külügyminiszter többek között éppen miattuk is találta ki a Szén és Acél közösséget, amelyből mára az Európai Unió lett.
2014. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!