Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lett volna következménye?

Lett volna következménye?

Figyelt kérdés
a rendszerváltás után,kitört Jugoszláviában a háború,és továbbá szétvált Csehszlovákia is.Ha Magyarország katonailag beavatkozik a jugoszláv háborúba és területet csatol magához pl.: a vajdaság egy részét,és Szlovákiának pedig a déli részét,ennek lett volna következménye vagy mi lett volna a következménye?
2014. jún. 2. 09:21
1 2
 1/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Lett volna. Magyarország agresszornak minősült volna, és az ENSZ Biztonsági Tanácsa kötelezte volna Magyarországot az elfoglalt területek visszaadására, háborús kártérítésre, és a konfliktust kirobbantók felelősségre vonására.

Rossz üzlet lett volna.

2014. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
09:42 Csak nem te vagy a baloldali válaszoló "Baloldaliak ezt nácinak találjátok?" kérdésnél. Még hogy nem vagytok magyarellenesek.
2014. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:

@09:45

Tudod öreg, nem az a magyarellenes, aki reálisan látja maga körül a világot. Sokkal inkább az, aki rózsasínű álmokat kergetve az ország pusztulását okozza...

Majd ha felnősz, gondolkozz el ezen.

2014. jún. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de hát megszálltuk volna a területeket,az ENSZ kérésének pedig nem lett volna kötelező eleget tenni az ENSZ-nek,azaz nem ismerik el nemzetközileg akkor is mai napig a miénk lenne.

pl.:Izrael megszállta a Gollán fennsíkot és magához csatolta mai napig az övé a nemzetköz pedig nem tett semmit.Vagy most pl.:Oroszország és a Krím félsziget esete,de szintén ott van Ciprus esete is.

2014. jún. 2. 09:49
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Magyarázhatod te akkor sem szereted a magyarokat és a hazádat. Ha tálcán kínálnák hogy tessék itt van akkor sem fogadnád el a földeket. Mindent eladnál külföldre, sosem izgat hogy akik otthon élnek otthon is érezzék magukat. Hogyha lenne szavazás akkor te biztos ellene szavaznál. Ilyen vagy. Ismerd el. Ne mentegetőzz. Én is elismerem hogy szeretem a magyarokat és szeretem Magyarországot nem úgy mint te.
2014. jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vajdaság 15%-a magyar, hogy a rákba akartad volna Magyarországhoz csatolni? Az ott élő 1,5 millió szerb ezt biztosan hagyta volna.
2014. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A vajdaság egyes részei alatt,a magyarok által lakott részeket értem (Szabadka és környéke).
2014. jún. 2. 09:54
 8/12 Shai-Hulud ***** válasza:

"nem lett volna kötelező eleget tenni az ENSZ-nek"

Ez igaz. Viszont egyrészt kiírtuk volna magunkat Európából (nézd meg, hol tart most Szerbia, és hogyan viszonyulnak Oroszországhoz), másrészt mi itt körül vagyunk véve olyan országokkal, akik rögtön ellenünk támadtak volna, ha bármelyik szomszédunkat megtámadjuk.


Eltekintve attól, hogy igen hamar katonailag is vereséget szenvedtünk volna (az ENSZ BT teljes egyetértése mellett), gazdaságilag is elszigeteltük volna az országot.


Oroszország "könnyen" megteheti, hogy elfoglalja a Krímet, mert önmagában is nagyhatalom. Mi viszont Trianon óta elég erősen függünk Európától, túl kicsi a gazdasági és a politikai erőnk ahhoz, hogy egyszerűen szembeforduljunk Európával. Persze ez sokaknak nem tetszik (mellesleg éppen nekem se), de ettől még nem lesz reálisabb dolog, hogy mi írjuk Európa történelmét.


A jelenlegi felállás az, hogy Magyarországnak nincs jelentős politikai szerepe Európában.

2014. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tessék ezért nincs itt semmi. Még abban sem értünk egyet hogy Magyarországhoz csatoljuk a magyar lakta területeket. Van olyan aki ebben hibát talál? Csodálkoztok hogy mindenki mindig a háta mögé néz. Ti olyanok vagytok mint a kígyók, akárkit megmartok még a saját farkatokba is haraptok ha az kell. Ennyi antimagyart. Persze ez is le lesz pontozva ebből látszik kik pontoznak.
2014. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shai-Hulud ***** válasza:

"Magyarázhatod te akkor sem szereted a magyarokat és a hazádat."

Nem magyarázom. Most éppen TE magyarázod... :-)


"Ha tálcán kínálnák hogy tessék itt van akkor sem fogadnád el a földeket."

Vajon ezt te honnan veszed?


"Mindent eladnál külföldre, sosem izgat hogy akik otthon élnek otthon is érezzék magukat.

ITTON!!! Nem otthon. Honnan írsz te? Külföldről akarod nekem megmondani, hogy hogyan legyek magyar???


"Hogyha lenne szavazás akkor te biztos ellene szavaznál. Ilyen vagy. Ismerd el. Ne mentegetőzz."

Eszem ágában sincs mentegetőzni, nincs miért.


"Én is elismerem hogy szeretem a magyarokat és szeretem Magyarországot nem úgy mint te."

Hát bizony nem úgy. És én erre büszke vagyok!

2014. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!