Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kovács Ákos mikor lett ilyen...

Kovács Ákos mikor lett ilyen nagy fideszes, vagy már a bonanza indulásakor 89-ben az volt?

Figyelt kérdés
2014. máj. 31. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Mikor elkezdte a pénzt kapni tőlök.
2014. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Ő is oda áll ahol dobnak neki csontot.

Undorító az az ember, most játssza nagymagyart...ugyan már.

Szánalmas, hogy Kossuth-díjat kap...inkább uszításért, meg gyűlölet beszédért kéne kapni egy 3*3-as cellát.

2014. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
1990-ben már fellépett a kampányzárójukon. Ennyit az előttem fröcsögő tudatlanokról.
2014. máj. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen már 90-ben? Nem is tudtam igaz csak 18 vagyok.
2014. jún. 1. 23:23
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Rendszerváltás előtt nagyon le volt fojtva a náculás, de utána egyből megindultak az ilyenek...sajnos.
2014. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pro Patria ***** válasza:
31%

Nem volt, és most sem fideszes. A koncertjein kifejezetten kéri a politikai tartalmú transzparensek, lufik, zászlók mellőzését.

Ugyanakkor hívő katolikus, és konzervatív, ebből követezően pedig természetszerűleg a jobbközép politikához áll közelebb. Emiatt már 2002-ben is az általa elkészített zenei anyaggal működtetve nyitotta meg a Terror Házát a kormány.

2014. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Eleinte még a Fidesz sem volt "fideszes", Orbán Viktorék szélsőliberális pártként indultak. Sokkal liberálisabbak voltak mint az SZDSZ.


Aztán mikor Antall József, a volt MDF-es (keresztény konzervatív) miniszterelnök 1993-ban meghalt rákban, Orbán Viktor látta, hogy a liberális politikára senki sem vevő (aki liberális, az meg úgyis az SZDSZ-re szavaz), ezért gyorsan köpönyeget fordított.

Átfestette magát keresztény-konzervatív politikussá, a következő trükkel:

Bement látogatóba a haldokló Antalhoz a kórházba, majd ezután elkezdett úgy viselkedni, azt terjeszteni, hogy Antall őt, Orbánt tette meg kvázi szellemi örökösévé. Tehát hogy mostantól az ő hitbizománya a keresztény-konzervatív politizálás, sőt, miniszterelnökösködés Magyarországon.

Antall nemsokára meghalt, így nem tudta cáfolni Orbán sztoriját. Az MDF persze szétesett, eltűnt a történelem süllyesztőjében, Orbán pedig a frissen támadt hatalmi űrbe szépen beleterpeszkedett, és mivel az ügyetlen Antallnál (aki eredetileg egy múzeum igazgatója volt, nem sok érzékkel a politikához) sokkal ambiciózusabb és rafináltabb volt, sikerrel ragadta magához a hatalmat többször is - a legügyesebben pont a legutóbbi alkalommal, amit ugye az előző ciklusban jól előkészített választási rendszer trükkös átalakításával, populista demagóg népnemzeti kommunikációval, valamint ellenfelei széthúzását ügyesen meglovagolva.

2014. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen is húzott egy irányba a szíve, de véleményen szerint

akkoriban még nem feküdt be ennyire a jobboldalnak.

Én emlékszem, hogy régen (a kétezres évek elején) gyakran hangoztatta, hogy nyilván húz valamerre a szíve, de ő ezt nem fogja nyíltan hangoztatni, és pártrendezvényeken sem fogjuk látni.

Aztán emlékszem, hogy a 2006-os(? - azt hiszem) választások előtt rendezett FIDESZ nagygyűlésen már ő is ott ült a pódiumon a többi s*ggnyaló között.

Félreértés ne essék, nem vagyok sem jobb, sem baloldali.

De az én szememben elveszti művészi szabadságát az, aki képes elmenni pártrendezvényekre, nyíltan támogatni egy-egy politikai pártot. Legyenek politikai nézetei, támogasson a szavazatával egy oldalt, mit bánom én.

De amikor valaki lefekszik egy pártnak... Ráadásul az utóbbi években az is rendesen kiüközött, hogy mekkora érdekember.

2014. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pro Patria ***** válasza:
58%

Sokszor elhangzik, hogy a Fidesz "liberálisból vedlett át jobboldalivá", amikor az MDF ürességet hagyott maga után, megérezve a politikai vákuumot, de ez minden alap nélküli megállapítás. A Fidesz rendezvényein már a rendszerváltó hangulatban (1990-ben!) is énekelték például kampányrendezvényeiken a Székely Himnuszt, mint az alább látható:

[link]


Liberálisként indultak, igen, sőt, Fodor Gábor is a Fidesz színeit viselte, csakhogy ekkoriban a liberalizmus azt jelentette, hogy politikai pluralizmust, valódi demokráciát, szólásszabadságot akarnak, törvény előtti egyenlőséget vallási és polgári tekintetben, azaz mindent, ami már '48-ban is megfogalmazódott a liberális Kossuthtól - aki erőteljesen nacionalista is volt. És a szovjetek kivonulását. Ennyit takart maga a fogalom, és ebben mindannyian egyetértettek a rendszerváltó pártok - az egykori állampárt pedig a "munkás" jelzőt elhagyva nevéből, MSZP néven alkalmazkodott az új helyzethez.


Az élet- és világszemléletbeli különbségek később, eztán éleződtek csak ki.

De ez azon még nem változtat, hogy a liberalizmus '90-ben még nem azt jelentette, amit ma neoliberalizmusként értünk. Mai szóhasználatunkban a liberalizmus és a nacionalizmus két, egymást kizáró jelző. Mert maga a fogalom tartalma változott azóta, az SZDSZ munkássága lévén.

2014. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#3-mas egyetértek veled :)
2015. szept. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!