Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A benzin jövedéki adóját...

A benzin jövedéki adóját miért emelte megint a kormány?

Figyelt kérdés

Igy is már az egekben van a benzinár,és erre most megemelik a jövedéki adót is..,igy a Szlovákok után a környező országokban nálunk a legmagasabb a benzin ára..,egyszerűen nevetséges!!Azonkivűl az élelmiszerek is fognak emelkedni ennek hatására,mert ugye az a r@hadt kamion is benzinnel vagy dizellel megy...

És nekem ne hivatkozzanak a világpiacra..,mert mindig ezt teszik!Egy ilyen aljas kormánya még nem volt Magyarországnak mint ez... Szerintetek mi értelme volt ennek?


2009. dec. 30. 20:35
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
" még jöhet egy szebb jövő :)" A próféta szóljon belőled,kedves válaszoló!!
2009. dec. 30. 21:42
 12/31 anonim ***** válasza:
92%

Az szóljon, hja.


120ezres bejelentett nettó bérnél a 2010es adókulcsokkal kb 15ezerrel fog többet keresni az állampolgár. Kevesebb bérrel aránytalanul csökken. Például aki eddig 87ezret keresett, az max 1500 froncsit nyer a dolgon.

2009. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
56%

A profit , mikor leszmár rendesen meg adóztatva, amiből tényleg lehetne a munkához kötődő adókat csökkenteni!

A nyereség adó elviekben létezik, csak azt szokták elengedni a , de inkább nem is írom!

2009. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem csodálom, hogy megint egyre többen furikáznak át az ukránokhoz.
2009. dec. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Igen,megindult a benzinturizmus...,hová jutottunk!
2009. dec. 30. 22:31
 16/31 anonim válasza:
70%

Szemét dolog a kormány részéről a jövedéki adó emelés!!!!

Sokkal több kárt okoz mint hasznot,hiszen gondoljunk csak arra hogy a drágább üzemanyag miatt mingen árú,és szolgáltatás többe fog kerülni,ami fogyasztás visszaesést eredményez ergo mégjobban visszaesik a gazdaság.Szerintem már ők sem tudják kétségbeesésükben hogy lehetne még több pénzt kipréselni az emberekből.A lehető legrosszabb módot választották,ahelyett hogy felszámolnák a korrupciót.Az lenne az első és legfontosabb.Én ezért olyan pártra fogok szavazni akik eddig még sajnos nem jutottak jelentős politikai szerephez,akiknek a magyar emberek érdeke fontos és nem a multik segg*t nyalják!!!Minden jelenlegi parlamenti párt hazudik,és nem hiteles!Szavazzatok ti is a jobbikra!

2009. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
11%

Pénzt nem lehet a semmiből csinálni, ilyesmiben csak jobbikosok és más gyermeteg lelkek hihetnek.


Csökkentek az államháztartás bevételei, valamint csökkentek bizonyos adók. Más adókat tehát emelni kell. Lehet hőbörögni azon, hogy emelik a jövedéki adót, de ha nem a jövedéki adót emelnék, akkor valamelyik másikat. A hőbörgők jobban örülnének egy szja- vagy áfaemelésnek. Esetleg az ingatlanadónak? Vagy egy gázáremelésnek?

2009. dec. 31. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván nem, de én továbbra is azt mondom, hogy az üzemanyag jövedéki adójának az emelését szépen rátoltam volna a dohánytermékekre, illetve a töményre...
2009. dec. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%

"továbbra is azt mondom, hogy az üzemanyag jövedéki adójának az emelését szépen rátoltam volna a dohánytermékekre, illetve a töményre"


Mondjuk 10% üzemanyagáremelés helyett 1000%-os cigiáremelés? A csempészetet fokozta volna, nem az adóbevételeket.

2009. dec. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Az fel se merül senkiben, hogy nem kéne annyit lopni? Szerény becslések szerint is minden közbeszerzés 20 %-a korrupció. De az én szerény tapasztalataim szerint sokkal több. Tudja valaki, hogy ez hány ezer milliárd? Ha kevesebbet lopna a politikai osztály, nem kéne jövedéki adót emelni, sőt még a cigi árát se kéne 1000 %-kal emelni.
2009. dec. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!