Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek minden magyar...

Szerintetek minden magyar rendelkezik?

Figyelt kérdés
minden magyar ember rendelkezik valamilyen nemzetiségű felmenővel szerintetek?vagy csak tisztán magyarral?
2014. máj. 20. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, minden magyar. De minden európai nemzet tagja rendelkezik más nemzetiségű felmenővel. Sőt a Föld néhány izoláltan élő népcsoportját leszámítva ez mindenkire igaz.
2014. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nincs olyan, hogy tisztán magyar felmenő. Vagy ezt hogyan definiálnád anélkül, hogy logikai ellentmondásba ütköznél? Soha nem (csak) a felmenő határozza meg, hogy ki milyen nemzetiségű, mivel valahogyan alakulnia is kell az ilyen dolgoknak.
2014. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
Én ősmagyar fajú vagyok, nem rendelkezem idegen fajú felmenővel.
2014. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Az igazi Magyarok a Szíriuszról érkezett űrhajóig vissza tudják vezetni a családfájuk és nincs benne keveredés, mert egy igazi szittya nem keveredik.
2014. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Max 1/4 részt vagyok magyar és nem ismerek olyan embert, akinek ne lennének külföldi rokonai. Tisztán magyarnak azért nehéz lenni ráadásul, mert anno a tatár időkben majdnem teljesen kihalt az ország... Szóval jelentős mértékben keveredtünk a környező népekkel.
2014. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

"Én ősmagyar fajú vagyok, nem rendelkezem idegen fajú felmenővel."

Es az enberi fajhoz tartozo felmenovel sem rendelkezel.

2014. máj. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen Európa közepén több mint 1100 év alatt képtelenség lett volna egy "tiszta fajt" megtartani.

Csak azt nem szeretem, mikor ez a tényt felhasználva próbálják bomlasztani a nemzeti érzést, mondván, ugyan, nincs is itt már magyar.


Ha mi keveredtünk a környező népekkel, akkor ők is velünk, nyilván nem azonos mértékben. Romániában hemzseg a sok "vérromán" Fechete, Cozma, Suciu, Ciorba, Ceorba, Seke stb.


Ilyen hosszú idő alatt és ilyen történelemmel ez természetes, de mások is így vannak vele. Ma már inkább a kulturális kötődés, a nyelv, a hagyományok és a történelem ismerete, tisztelete teszi a magyart magyarrá. Valaha egy kun vagy jász is idegen jövevény volt, nem is ment zökkenőmentesen a letelepedésük, de ma már rég magyarnak számítanak. De ehhez századok kellettek.

2014. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és mennyire kevert a magyar a többi népekhez képest?
2014. máj. 21. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Nehéz lenne ezt megmondani, először definiálni kellene mi, ki a tiszta magyar, akkor lehetne megmondani a keveredés mértékét. Csakhogy mi a tiszta magyar? Ki tudná ezt megmondani? Hiszen a népvándorlás korában még nem beszélhetünk nemzetekről. Népek jöttek - mentek, költözködtek, hajtották az állataikat, idegen asszonyokat raboltak, gyerekeket nemzettek. Az utódok már magyarnak számítottak. Kunok, besenyők, bolgárok és még a jó ég tudja hányféle nép élt a keleti sztyeppéken.


Nem értek hozzá, de azt olvastam, hogy a genetikai kutatások szerint közel állunk az ukrán, szlovák, lengyel népességhez. De ez nem is lehet meglepő Európa ezen a részén.


Vagy ott vannak a székelyek - ott még akadhat, ha nem is 100 % - os, de elég "tiszta" származású székely, na de őket sem tudják, hogy pontosan kicsodák, honnan valók. A mondák szerint Árpád bejövetelekor már itt voltak. Egyesek a hunoktól származtatják őket, mások máshonnan, de ma az egyik "legtisztább" magyar népesség egyike.


Bárhogy is van, itt vagyunk, nem mi beszélünk szlávul, románul, németül, hanem a germán, szláv, zsidó és egyéb vált magyarrá. Valódi rejtély, hogy tudott így fennmaradni ez a nép, főleg a történelmi viszontagságok ismeretében.

2014. máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a válaszokat,főként arra voltam még kíváncsi hogy az államalapítás után leginkább kivel keveredett a magyar.ezek zerint akkor a szlávokkal és germánokkal leginkább/főként.
2014. máj. 21. 12:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!