Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan éljem túl az Orbán-rend...

Hogyan éljem túl az Orbán-rendszert? Szóval milyen túlélési tippjeitek vannak erre, annak akinél otthon nem fúj narancsos hátszél?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mondta: - Vagy kimégy külföldre, vagy belépsz a Fideszbe- köztes út nincs.

Én meg mondtam: -Ennél rosszabb nem lesz már. Lemerülök és kibekkelem ezt a ditatúrát is.



2014. máj. 13. 21:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

20 ezerből mekkora csóró :D

Heti annyit költök kólára haha

2014. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

"" Családalapításról továbbtanulásról vagy pihenésről álmodni sem tudok. Ez is az Orbán-rendszer.""


Mi köze van annak Orbánhoz, hogy családot alapítasz, vagy esetleg nem tanulsz? Miért nem pihensz?


Tavaly házasodtam én is és még jó pár ezren aminek semmi köze nem volt Orbánnak. A tanulási lehetőség is megadatott - lásd több ezren tanulnak és szereznek szakmát.

2014. máj. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%
Munkahelyen nem kell politizálni és ennyi. Így politikai okból nem lehet bajod bárki legyen hatalmon. Egyébként aki ezt diktatúrának hívja az nincs tisztában a szó jelentésével. Szerintem hogy bosszút álj a hatalmon ne fizess adót. Mond fel a melóhelyet és röhögj rajtuk hogy megbosszultál mindent. Javasolnám költözz el Észak Kóreába egy két évre majd meg tudnád mi az a diktatúra.
2014. máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

12-esnek: azért mert egy gyermek eltartására nincs pénzem azért mert tanulni nincs pénzem. Ilyen nagyon egyszerű sajnos. Ennyi köze van a Nagyvezérhez. Sajnos pont független magyar kisvállalkozók vagyunk így külön súlytott minket ez a politika.

13-asnak: Észak Korea igen nagyon kemény. Persze én a puha diktatúráról beszélek, mint a Kádár-rendszer végefelé. De az is diktatúra sajnos. Ha lesz szabad alkotmány, sajtószabadság, vallásszabadság készséggel vissavonom a kijelentést, de addig ez van sajnálom! :-)

2014. máj. 14. 18:02
 15/19 anonim ***** válasza:
71%
Sajtószabadság vallásszabadság van . Ha nem így lenne nem lenne Atv és nem lennének bal oldali újságok hírportálok.Ez egy csúsztatás amit írsz. Az hogy ha fennhangon beszélsz arról hogy jobb v. bal oldali vagy és ebből bajod lesz előfordulhat most is és a szoci kormány alatt is. Munkahelyen dolgozz ne politizálj.
2014. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

""12-esnek: azért mert egy gyermek eltartására nincs pénzem azért mert tanulni nincs pénzem. Ilyen nagyon egyszerű sajnos""


Ha a netre futja még nem lehet olyan tragikus a helyzet.


A tanulással kapcsolatban- akik tartósan álláskeresők lehetőségük van az állam által finanszírozott (ingyenes) szakképzésben. Az egyik ismerősöm tavaly szerezte meg a minősített hegesztői szakmát és már sikerült elhelyezkednie.


Ha gyermek eltartására nincs pénzed szerez munkát.

Az én feleségem sem dolgozik - én minimálbért keresek mégis gyermeket tervezünk. Egy család boldogságához nem elsősorban pénzre van szükség.

2014. máj. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem kell kifogásokat keresni és a kormányra mutogatni. Nem csak te vagy szegény , ha mindenki ezt nézné alig születne gyerek. Embereld már meg magad ha olyan jól ment a szoci kormány alatt miért nem akkor vágtál bele a gyerekvállalásba. Csak kifogásokat keresel. Képzeld szegény embereknek is van gyereke.
2014. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát van egy szint ami alatt nem vállalok gyermeket. Mondja el más hogy miért nincs zsebpénze miért nem ehet húst, vagy miért nem mehet táborba, különórára. Eleget nélkülöztem és nem akarom ezt megadni másnak sem. Éltem a Kádár rendszer végén akkor még mindig jobb volt mint most. Általános szabály, hogy minél nagyobb az önkény annál szegényebb a nép. És minél baloldalibb a kormány annál rosszabb az országnak. Lásd rezsicsökkentés, széleskörű államosítás. Netre nem kell költsek nyílt hálózat van. Gépemet kaptam 9éve. Pont ezt a réteget kellene a Vezérnek megerősítenie akik gyermeket tudnának vállalni. Ha az ország sorsa izgatná. Nem az édes hatalma.
2014. máj. 15. 16:31
 19/19 anonim ***** válasza:
90%

A külföldi munkát javaslom. Amelyik ismerősöm kiment, hallani sem akarnak arról hogy hazajöjjenek. Ha már mindenképpen munkabérből vagy kénytelen élni (elmondásod szerint), akkor csakis ott dolgozz, ahol legjobban megbecsülnek, ahol legjobbak az élet- és munkakörülmények.

Azt mondják hogy az emberek haláluk előtt szívből megbánják azt amit nem jól csináltak. Édesapám sem volt ez alól kivétel 94 éves korában. Megbánta hogy nem maradt kint Németországban, ahol egykor dolgozott. És azt is hozzá tette hogy én ne kövessem el ugyanazt a hibát és ne az ő temetését lessem hanem a karrieremet építsem egy rendes országban és hátra se nézzek.

2014. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!