Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek vagyunk EU tagok?

Minek vagyunk EU tagok?

Figyelt kérdés

Most komolyan minek vagyunk még EU tagok? Mi hasznunk van az egészből... mindenbe beleugatnak, most a pálinka és az akác van terítéken, a sok külföldi kézbe került földről nem beszélve...

Semmi jó nem származott még belőlük, mert nem vagyunk több mint egy kis báb a nyugati " EU-magnak ".

Mindenre jönnek, hogy jaj így EU támogatás, úgy EU támogatás, de mellé még azt is megszabják lassan egy nap hányszor lehet levegőt venni...

Sokkal jobb lenne EU nélkül, előtte is megéltek az emberek... Csak jött a sok ígérgetés, EU színvonal, EU-s egészségügy, EU-s bérezés... első kettő eddig nem sokat mutatott magából utóbbi meg majd talán 2050-re, ja addigra minden földet amit csak lehet eladnak külföldi kézbe és teljesen a nyakunkra nőnek nyugatról....



2014. máj. 10. 04:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
76%

Most őszintén kérdező, amikor az iskolában tanóra volt a padra ráfeküdve hasaltad végig az összes nagyszerű dolgot, az ipari forradalmat, a felvilágosodást, az emancipációt és társait, aztán elmentél egy jobber gyors talparóra, ahol kibüfizték hogy EU, multik zsidók és cigányok, és most megpróbálsz az ott fölszedett ostobaságokból tőkét kovácsolni????

Egyszerűen ostoba vagy. Ez a válasz.

2014. máj. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
63%
AZ EU-tól eddig többet kaptunk, mint adtunk. Talán a napi dolgokkal tisztában kéne lenned.
2014. máj. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
26%

Ahogy te is írod kérdező, jött a sok ígérgetés, most pedig sok ember száját befogják azzal, hogy milyen szépek lettek a parkok, milyen szép lett Budapest, de az EU-s pénzek semmi olyat nem támogatnak, ami anyagi-értéket teremt (ipar, vállalkozások, stb...), mivel logikus módon nem akar magának konkurenciát. Emellett a maradék termelést elnyomja valamennyi kis országban az, hogy megvan szabva, hogy pl. az adott német/francia termékből mekkora mennyiségnek kell bizonyos országokban a polcokra kerülni (akár az adott ország termékeként, különböző kiskapukat megkerülve).

Nem vagyok közgazdász, de szerintem ilyen formában meg kellene tagadni az EU-tagságot, és a V4-ekkel magasabb szintre emelni az együttműködést, mivel velük (egyenlőre) még körülbelül egy szinten vagyunk, és mindenki versenyképessé válhat a másik országban. Ehhez persze szükséges lenne egy határozott, Nasszer típusú politikai vezető, aki mer tenni ilyen merész lépéseket (az eddigi EU-s pénzek visszafizetését megtagadva), és rendelkezik egy keleti nagyhatalom néminemű támogatásával (hogy a tárgyalások során egyértelmű legyen, hogy másik utat is bármikor választhatunk).


Ez az én szerény véleményem, ha valakinek ellenkezik ezzel,

2014. máj. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
51%
Mert,népszavazással így döntöttűnk.
2014. máj. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
57%

Uramisten 3-s. Parkokat a Fidesz építette a te pénzeden.

EU pénzből meg utak, vállalkozások támogatása, társadalmi programok valósulnak meg.

Pályázat író vagyok szeretem, mikor az átlag magyar megmagyarázza mire megy az EU-s pénz.

Ebben a 7 éves ciklusban 3x annyi támogatást ad az EU a vállalkozásnak. Sebaj. Nyomással csak!

2014. máj. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
42%

Aha, pályázatíró, egyben, nem pedig külön.

Látszik ám a helyesírásodon, h messze vagy te ettől, legközelebb, ha hazudsz figyelj oda jobban.

Igaza van a kérdezőnek, a sok birka csak ezt fújja, h "hát de nettó befizetők vagyunk, hát ízé"

Jah az, h kb már semmit nem termelünk mert le vagyunk tiltva az nem számít.

Miért is?

H a németnek legyen hová hozni a szarát, nem véletlenül kapálóznak Ukrajna miatt is, bővíteni kell a piacot.

De tudom, ez nem igaz, Németország ilyen rendes és mivel a szívükön viselik a magyarok-ukránok helyzetét ezért még abban is benne vannak, a saját gazdaságuk rovására minket segítsenek....

Na persze;)

2014. máj. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
29%

2: wow. Na, most meg is válaszoltad a nagy kérdést, amit mindenki tudni akart! Örülök, hogy van itt egy ember gyk-n, akinek ilyen mély belelátása van a dolgokba, hogy ilyeneket megtud.

Ne hazudozzál itt össze-vissza, senki nem tudja, hogy többet kapunk, mint amenyit befizetünk: ezt 2 szám döntené el, a kapott összeg és az adott összeg. Ennek a kettőnek a különbségét véve, ha negatív a szám, akkor rossz, ha pozitív, akkor jó. Azt csak a hozzád hasonló dilettánsok hajtogatják, hogy többet kapunk, mint amennyit adunk. Orbánod azt mondta, hogy több támogatást kapunk, mint az előző ciklusban: igen, mert forintban számolta! És sokat esett az euróhoz képest, így nyilván többnek tűnik. De ez a több valójában kevesebb, ha euróban számol valaki.

Nem kell ennyire agyatlankodni.

2014. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Vona Gábor ***** válasza:
77%

"Minek vagyunk EU tagok?"


Hát azért, hogy az EU-s támogatásokat kényelmesen el lehessen lopkodnia (vagy szakszóval:sikkasztania) a politikai elitnek. Ez EU-tagság nélkül nem menne.

2014. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
41%

"de az EU-s pénzek semmi olyat nem támogatnak, ami anyagi-értéket teremt (ipar, vállalkozások, stb...)"


[link]


Én úton útfélen belebotlok EU-s támogatásos táblákba multicégeknél, magyar cégeknél, de már a régi egyetem előtt is áll egy ilyen.

Sőt, annyira gyakran botlok bele ilyen táblákba, hogy azon se lepődnék meg, ha a szomszéd előtt megjelenne egy.

2014. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
0%
egyetemem*
2014. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!