Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több oka is volt, hogy Gaudi...

Több oka is volt, hogy Gaudi és a Jobbik útjai elváltak?

Figyelt kérdés

Ott volt a zászlókidobálás, most meg az affér Pásztor Istvánnal.


Meg az is furcsa volt, hogy nem jelölték EP képviselőnek.


Édesanyám is jogász, egyszer dolgozott Gaudival.Azt mondta, hogy mint jogász tehetséges, érti a dolgát.De, emberként furcsának jellemezte.



2014. máj. 8. 09:18
 1/3 Vona Gábor ***** válasza:

"Több oka is volt, hogy Gaudi és a Jobbik útjai elváltak?"


Nyilván nem csak egy volt.



Amennyire én tudom, a belső irányelv már 2013-ban, a kampányidőszak kezdetén sem tetszett Gaudinak, és amikor szóvá tette ezt Vonának (azaz nekem :) , már ott volt egy komolyabb összetűzés. A Jobbik most jutott el arra a szintre, hogy ráeszméljen, egy hatalmas populista tömegpárttal (Fideszről beszélek természetesen) csak a populizmus eszközeivel lehet ringbe szállni. Ez Gaudin kívül sokaknak nem tetszik, de Gaudi talán az egyik első, aki mostanra már aktívan szembehelyezkedik az új irányzattal.


Személyes véleményként: szerintem jobban jártak a jobbikosok, hogy így távozott, ahogyan. Lehetett volna a pártra nézve károsabb is a kiléptetése.

2014. máj. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Végső soron csak egy oka volt. Ő erősen radikális és szélsőséges, a párt egy jó része viszont úgy gondolja, azzal kevésbé rúg labdába. És most ezen megy a huzakodás.

Annyira, hogy a nagy barátnő (ő mondta) ismét a vezető helyen képviselőjelölt.

Ő az a skizofrén alkat, aki olyan helyen szert lenni, amit utál (vagy mégse erről van szó...)

2014. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vona nagyon jól tudja, hogy a kormányzáshoz nem a szélsőséges magatartáson keresztül vezet az út. Ebből a szempontból ő politikusabb, mint Gaudi, és jóval nagyobb taktikus, mert feláldozza a szélsőséges megnyilvánulásokat a szavazatgyűjtés oltárán. Lássuk be, igaza van. A lényeg az, hogy a Jobbik tartalmilag ne változzon, elveihez hű maradjon, ugyanakkor az eszközökön lehet, sőt kell is csiszolni. Ezt teszik immár évek óta.

Vona szimpatizál Budaházy-val, a lelke mélyén egyetért Gaudival, Zagyva György Gyulával és Toroczkaival is, de tudja, hogy ha ő is hasonlóan szélsőségesen viselkedne, nem fejlődne tovább a pártja. És milyen igaza van!

2014. máj. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!