Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik a gazdaságilag legkiszo...

Melyik a gazdaságilag legkiszolgáltatott ország a világon?

Figyelt kérdés
Nem véletlen van a magyar politika kategóriában
2014. máj. 8. 00:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Hát, szerintem pont nem Magyarország...


Én nem értek a témához, de szerintem az ilyen kis városállamok lehetnek a legjobban kiszolgáltatva, mint Monaco vagy San Marino...

2014. máj. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem inkább azok az országok, ahol a bevétel fő forrása a harmadik szektor, ipari termelés nincs, mezőgazdaság alig alig, export szinte nulla..
2014. máj. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező!


Közelről sem Magyarország.

2014. máj. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Vatikán, egy mesterséges városállam, nulla iparral és mezgazzal. Japán importálja az élelmiszert szóval ők is eléggé ki vannak szolgáltatva, Észak-Kórea segélyből "él", tehát ők sem vannak jó helyzetben
2014. máj. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az előttem szólókkal,a kis városállamok.
2014. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
A kiszolgáltatottság nem a gazdasági állapottól, hanem a belső társadalmi viszonyoktól függ. A Vatikán például nemhogy nem kiszolgáltatott, de diktáló pozícióban van. Ezzel szemben van néhány olyan Közép-Afrikai ország, ahol még most is törzsi feudális állapotok uralkodnak, de a gyarmati időkben a nyersanyagforrások kinyerését jól kiépítették. Na oda sok fegyver kell, sokan halnak, és bárki bármibe belepancsolhat, ha van némi ereje és indíttatása.
2014. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ha hiszitek, ha nem ez Magyarország !!


Ugyanis az energiánkat csak egyetlen forrásból származik. Az összes ország több helyről szedi a gázt, energiát, villamosenergiát, csak mi vagyunk az egyetlen akik mindent egyhelyről Meddig lesz ez így?

2014. máj. 8. 11:18
 8/20 anonim ***** válasza:

"Ugyanis az energiánkat csak egyetlen forrásból származik."


A két "nagy" vízerőművünk hazai forrással megy. Az összes szén(és lignit) alapú fosszilis erőművünk hazai forrásból fűtik. Paksra fűtőanyagot lehetne venni mástól is, nyugatabbra is le tudják gyártani adott méretre az uránpasztillákat.

Egyedül a gáz az, ami szinte teljesen függ az oroszoktól és ukránoktól.

2014. máj. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Sőt ha nagyon akarnánk akkor mi is bányászhatnánk uránt, de nem tesszük mert olcsóbb megvenni
2014. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Ha hiszitek, ha nem ez Magyarország !! "


Hát nem, kérdező!Magyon nagyon nem.

2014. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!