Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Benned az a kép él a nyugdíjas...

Benned az a kép él a nyugdíjasokról hogy 40-50 évet dolgoztak és most nyomorognak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 12:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen az él. De a mai fiataloknak még rosszabb lesz.
2014. máj. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Dudok Andrásné ***** válasza:
Te kérdező, aki még a nevét sem meri felvállalni!!Nem is hiszed,milyen sötét és buta vagy!Ezelőtt 40-45 évvel nem tudok fekete munkásról,akkor szégyen volt, aki nem dolgozott. Most meg válogattok,a munkalehetőségekben.16évesen elmentünk rendes bejelentett munkaviszonyba Akkor 900.ft volt a havi bérünk.Akkor sem volt a kereskedelem egy álom munka, mint most sem. Sok munka kevés fizetés.igy mentem én pl.41.év szolg.idővel 58.075.ft nyugdijjal 2 évvel ezelőtt.SOKALLOD???Igen ez volt a havi fizetésem 80%.a.
2014. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Nem is hiszed,milyen sötét és buta vagy!"


Miért személyeskedsz?


"Ezelőtt 40-45 évvel nem tudok fekete munkásról,akkor szégyen volt, aki nem dolgozott."


Szégyen ? azt hittem büntették akinek nem volt MUNKAHELYE.

"Sok munka kevés fizetés."

a kereskedelem elég jól fizet ott csapodik le a haszon.

(nem a tescos pénztárosra gondoljunk)


".igy mentem én pl.41.év szolg.idővel 58.075.ft nyugdijjal 2 évvel ezelőtt.SOKALLOD???"


Azért ennyi a nyugdíjad mert a fizetésed is minimálbér körüli volt.


egyébként a nyugdijad 58075 Ft + ingyen egészségügy + ingyenutazás.


Képzeld el mi lenne ha magyarországon zárt nyugdíjrendszer lenne. Még a véleményedet sem tudnád megosztani a neten.

2014. máj. 4. 20:45
 14/14 anonim válasza:

Milyen érdekes az emberi természet ! Nem a milliárdos magyaroktól irigylitek a pénzt, mert őket tisztelitek, mert nagyon ügyesek voltak.

A csóró nyugdíjastól irigylitek a nyugdíját amit a ledolgozott évei és a bejelentett kereseteiből számoltak ki adó és tb megfizetése után.

Egy nyugdíjasnak minden forintja látszik legalábbis az ami után nyugdíjat számoltak.

Nem vagyok biztos benne, hogy a milliárdosok, milliomosok teljes jövedelme látszik az adóhivatalnál, tb-nél.

Miért nem azon aggódtok, hogy felszámolják-e a fekete gazdaságot és a korrupciót, mert az sokkal nehezebb, mert az nem látható és tenni kellene érte valamit ?

Egyszerűbb a nyugdíjasokat szapulni az olyan jól kézre áll, olyan egyszerű és mindenki rögtön tudja miről van szó.

2014. máj. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!