Gyurcsány által építtetett egyetlen völgyhíd többe került mint Orbán ÖSSZES stadionja, akkor most miért is baj az a pár stadion és tanuszoda?
"A lényeg, hogy a stadionok és tanuszodák, mert nem csak stadionok épülnek, hasznosabb az autópályánál, hisz a jövő generációjának épült nem a mostaniaknak,"
Az autópálya meg a mostaniaknak IS és a jövőbelieknek IS. Na, akkor mivel is hasznosabb a stadion?
"de hasznos lehet egy EB megrendezésénél is ami azért szokott hozni a rendező országnak GDP-t nem véletlen verekednek a rendezésért"
Presztízsből verekednek az államok a sportrendezvények rendezési jogáért, nem azért, mert több bevételt hoz, mint amennyit belefektetnek. A sportrendezvények között nem szabály, hanem kivétel a nyereséges vállalkozás (olimpia például utoljára 1984-ben volt nyereséges). Pontosan ezért fogják egyébként 2020-tól nem országoknak, hanem városoknak adni a futball-EB rendezési jogait, mert a 2012-es lengyel-ukrán EB-re a két országban felhúztak pár UEFA-konform stadiont, aztán az EB alatt messze nem hozták vissza az árukat, az EB után meg kihasználatlanul áll szinte az összes. Nem lesz magyar EB, legfeljebb egy-egy EB-meccs lesz a Puskásban.
"A sport szerintem hasznos hisz minél többen sportolnak annál kevesebbet költünk az egészségügyben rájuk."
Kivéve, ha sportolás közben rendszeresen megsérülnek.
20#
Miért kellene bocsánatot kérnem???? Olvassa el ÖN a Wikit abból kiderül, hogy már évtizedek óta tervezték a nyomvonalat és bár valóban, Orbán kormány ideje alatt az érintett önkormányzatok a völgyhidas megoldást támogatták, de attól még a 1990-től kezdte folyamatosan voltak tervek összesen 40 db. De a kivitelezés amire egyébként az MSZP oly büszke, hogy hány km autópályát adtak át akkor is ők szórták el rá végül a pénzt.. Az alagutakat a dombba is gondolom Orbánnak köszönhetjük.
Önkormányzat döntött azért mert egy újságíró azt írja gondolom hátsószándék nélkül, hogy Orbánék szavaztatták meg azért még nem kell elhinni.
"Az autópálya meg a mostaniaknak IS és a jövőbelieknek IS. Na, akkor mivel is hasznosabb a stadion?"
Annyira van kihasználva az az autópálya amennyire egyes stadionok, turistáskodni járnak arra, hogy megnézzék a völgyhidat és röhögjenek egyet.
Az EB meg nem a stadionok kihasználtsága miatt szokott nyereséges lenni, hanem a szállodák, éttermek, szórakozóhelyek és helyi látványosságok, tehát a turizmus fellendítését várják az ilyen nagy nézőszámot vonzó sportok Európa vagy világszintű rendezéseiből.
A sziget fesztiválos is mindig sírdogál mostanában, hogy nullszások éppen nyernek valamit, már hobbiból csinálja. De azért ez nem csak neki hozott pénzt, hanem egész Budapest turizmusát elősegítette.
Egyébként az igaz, hogy ez nem menti fel az Orbán kormányt a hülyeségek alól.. Arra hívnám ezzel fel a figyelmet, hogy bár egy kormány sem lesz tökéletes soha azért amiért ezt a kormányt szidják az eddigiek többszörösen elkú...ták.. Mivel tökéletes egy kormány sem lesz inkább azt választom akinek olcsóbb hülyesége van, és azért az építőiparnak nem esett ez rosszul. És az autópálya építés elég speckó mielőtt valaki ezzel jönne.
De a stadionoknál sokkal több alvállalkozó és beszállító mozoghat lokálisan is. Például a Felcsúti stadion faszerkezete még ácsok munkáját is igénybe vette..
A Sziget egy önálló magánvállalkozás, externális hatásai vannak ugyan, de Gerendait az nem vigasztalja, hiszen attól ő személyesen még veszteséges. Nagy sporteseményeket viszont mindenhol az állam szervez, mert senkinek nincs százmillió eurója egy foci-EB vagy egy olimpia megszervezésére (akinek meg van, az tudja, hogy nem érdemes ilyenbe fektetni, mert vagy tuti bukó, vagy ha hoz is, akkor is nevetségesen keveset). Ezért aztán egy ilyen sportrendezvény nyereségességét nem önmagában a sportrendezvényre vetítve szokás nézni, hanem a nemzetgazdaságra gyakorolt összhatást.
És AZ szokott negatív lenni az esetek többségében. Görögország adósságválságában feltehetőleg (nehéz számokkal alátámasztani, ugyanis a görög statisztikai hivatal évekig vetített) nagy szerepet játszott a 2004-es EB- és olimpiaszervezés. De a lengyeleknél is csúnyán elszálltak a költségek, mégpedig egy olyan ponton, amire előre talán senki nem is gondolt volna. Nem a csúszó határidők miatti támogatás-visszatérítések meg kötbérek meg hasonlók miatt, amiket az itthoni beruházásoknál megszoktunk; hanem az építőipari cégek őrült árversenyének következtében fellépő csődhelyzet miatti mentőcsomag miatt. Több, mint 2 milliárd eurót "volt kénytelen" a kormány az építőipari vállalatok életben tartásához, mert a nem eurót használó tagállamokat is érintő euróválság kellős közepén valahogy pont nem volt szüksége a lengyel gazdaságnak egy bankválságra, amit az építőipar bedőlt hitelei okozhattak volna.
Túl vannak becsülve azok a turisztikai hatások. Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy egy futball-EB mindössze egy hónap (egy olimpia pedig még ennél is rövidebb), ráadásul akik a helyszínen nézik annak ellenére, hogy mindenhol HD-ben közvetítik a tévében, az valószínűleg nem klasszikus turistalátványosságokat látogat két meccs között, hanem sportfogad meg esélyeket latolgat a kocsmában. Vagy épp kipiheni a hazája győzelmét követő hajnalig nyúló mulatozást. Odáig egyetértek veled, hogy "nem véletlenül" versengenek az országok ezeknek a rendezési jogáért. Okkal teszik. Csak az az ok nem gazdasági, hanem színtiszta presztízskérdés. Diktatúráknak különösen, ezért nem is említem például a pekingi olimpiát. De azért demokratikus országokban is gyakran előfordul, hogy a felkorbácsolt érzelmek győzedelmeskednek a józan ész fölött, ezért ég egy hónapig futballázban az EB-t rendező ország, elfelejtve, hogy ezt rövid időn belül nagyon meg fogják szívni.
Abba igazad van, hogy nem az EB ideje alatt fogja visszahozni feltétlen a turizmusból az árát és válik pluszossá. Ilyenkor olyan emberek is jönnek akik még sosem jártak itt és esetleg hallották, hogy milyen szép Budapest és a romkocsmák meg a szórakozóhelyek fantasztikusak, nem beszélve a lányok szépségéről ecetera.
És az EB alatt nem néz meg mindent, de később visszajönnek, a szigetesek is hírét viszik az ország szórakozóhelyeiről és barátok családtagok döntenek a nyári utazás kapcsán az ország mellett az ő véleményük alapján. Erről nem hiszem, hogy készült statisztika. De reklámnak kiváló.
A filmipar fellendülése is látható, miután sok stúdió épült magas szintű szolgáltatást nyújtva és szakember gárdát felvonultatva a magyar szakemberekből.
Először felépültek a stúdiók, most jönnek a sztárok és készülnek a filmek. Lást a XV. kerületi studió teljesen be van telve évekre előre munkával... És rengeteg alvállalkozónak adnak munkát.. A stadionok rendezvényei is lehetnek ilyen hatással, ha nem is ilyen szinten. Ne feledkezzünk meg a koncertekről.
Ezek már valószínűtlenül marginális hatások, nem csupán nem lehet őket számszerűsíteni, de nem is érdemes. Egyébként sem az a jó befektetés úgy általánosságban, ami visszahozza az árát, hanem az, ami visszahozza az árát, plusz hoz még mellé annyit, amennyit bankbetét, államkötvény és hasonló alacsony kockázatú befektetések hoztak volna, plusz még annyit, ami kompenzál az ilyen-olyan kockázatokért.
Nagyon sok különböző új termék, szolgáltatás sikerét úgy mérik, hogy a piacra dobástól számított bizonyos rövid időn belül (első hétvégén, első héten, első hónapban stb.) mennyit hoznak, mert az a csúcsidő. Például mozifilmeket az alapján skatulyáznak be sikerfilmnek vagy buktának, hogy a bemutató hétvégén megnézik-e annyian, amennyit terveztek neki. Az EB-re felhúzott stadionok esetében teljesen kézenfekvő ez az időtáv: az az egy hónap, amíg az EB zajlik. A beruházások által generált bevétel közel 100 (de biztosan jóval több, mint 90) százaléka ebben az egy hónapban jelentkezik, hiszen ekkor van ott egy rakás őrült futballrajongó, aki megveszi a meccsjegyeket, vedeli a sört, szobát bérel és esetleg turistalátványosságokat látogat. Ha abban az egy hónapban nem nyereséges a dolog, akkor soha a büdös életben nem lesz az.
"A filmipar fellendülése is látható, miután sok stúdió épült magas szintű szolgáltatást nyújtva és szakember gárdát felvonultatva a magyar szakemberekből."
Majdnem kiváló párhuzam, de ismét hoznék egy apró, ám lényeges különbséget: a filmipar stúdiókat és szakértőket is kapott, a futball csak stadionokat :)
"Majdnem kiváló párhuzam, de ismét hoznék egy apró, ám lényeges különbséget: a filmipar stúdiókat és szakértőket is kapott, a futball csak stadionokat :)
"
Jó a párhuzam, vannak stúdiók és világszínvonalú kisegítő személyzet meg szakembergárda, csak hozzáértő rendező, forgatókönyvíró, producer nincs és színészek is csak jó esetben másodvonalbeliek állnak rendelkezésre.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!