Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a Fidesz jövőre egy számjegyűre csökkentené az SZJA-t?

Figyelt kérdés
Hosszú távú célként hallottam az SZJA teljes eltörlését. Mire jó az SZJA? Miért vezették be 1988-ban? Igazságtalan lenne az eltörlése? Tekintettel arra, hogy a magasabb keresetűeknek több adót nem kellene befizetniük.

2014. ápr. 30. 15:21
 1/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
57%
Orbánnak teljesen elment az esze.
2014. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Én minden adócsökkentésnek örülök. Persze eltörölni azért nem kellene, hiszen jelentős bevétel a költségvetésnek. Ellentételezésként a kiadásokat is csökkenteni kellene, mert már most sincs egyensúlyban a két oldal.
2014. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Az attól függ, hogy a kieső cirka 700 milliárdot honnan fogja beszedni.
2014. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

"Mit gondoltok arról, hogy a Fidesz jövőre egy számjegyűre csökkentené az SZJA-t?"



Adná az isten.

2014. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem nem érint. KATA-s vagyok. :) Fizetek akkor is, ha 0 Ft a bevételem.
2014. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lefingom a fideszt.
2014. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 rémuralom ***** válasza:
46%
Semmit sem ér, ha a különbözetet nem a kiadási oldalról faragják le, hanem valami más adókból szedik be. Annak, hogy kitől milyen jogcímen mennyi adót szed be az állam, túlnyomórészt csak politikai jelentősége van, gazdasági nincs. Így aztán, ha csak adónemek közötti átrendeződés történik, az egy nullösszegű játszma, aki jobban jár, az csak a rosszul járók kárára jár jól.
2014. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Éljen a szocializmus! vissza kádárhoz!
2014. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja "csökkenti". Közben az áfa felmegy 90%-ra, de majd 2018-ban lesz 100 forintos rezsi"csökkentés" és minden bolond a fideszre szavaz ahogy most is.
2014. ápr. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!