Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kisebbségivel kellene...

Ha kisebbségivel kellene interjút készítened, milyen kérdéseket tennél fel neki?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 30. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, milyen kisebbség és milyen témában megy az interjú.
2014. ápr. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

ma 06:44


Óóó, hát nem tudod? :)

Nálunk a kisebbség univerzálisan a cigányt jelenti. :))


Kérdésre: tudnunk kéne, milyen témában kellene meginterjúvolnod őket, és hogy falusi átlagcigányt akarsz kérdezni valamiről, vagy az Osztolykán-féle felkapaszkodott parlamenti cigányt. Nyilván némi szókincs- és modorbeli eltérésekre kell számítani.

Persze Oszti is tud bunkó, és buta lenni, ha akar.

https://www.youtube.com/watch?v=SJb_20pXfx4

2014. ápr. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Második.... :DDD Szociológiára kellene, elég fontos, mert vizsgajegynek számít majd az eredmény. Nem feltétlen kell cigányra gondolni, lehet fogyatékos személy is, ha jól tudom, homoszexuális is, bár nem nagyon jártam be órákra. Utóbbi ismerősöm van, de nem igazán tudom komolyan venni... Cigánynak éppen én is cigány vagyok, de már segítettem csoporttársamnak, meg amúgy is kicsit skizofrén lenne saját magamat meginterjúvolni. :D
2014. ápr. 30. 07:52
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Czeiczel egyébként a jelenleg magyar földön élő és lélegző emberek közül véleményem szerint az egyik legjobb szürkeállománnyal rendelkezik. Osztolykán nem. Elleshetsz egy keveset te is a videóból, kérdező, ha elég értelmes a partnered, lehet hasonlóan megszervezni a beszélgetést.
2014. ápr. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

ma 07:52


Értem. Gratula az egyetemhez.

Következőt javaslom: olvass el egy Moldova-könyvet, és ha megragadott a stílusa, próbálj feltenni hasonló kérdéseket az interjúalanyodnak. Moldova mindig is a kötetlen interjúk híve volt, a helyzet hozta a kérdéseit, te pedig nem adtál meg speciális peremfeltételeket, ergo megengedheted magadnak, hogy a "status quo sodorja a beszélgetést előre", szóval hogy az alany válaszaiból kiindulva gyúrj újabb, és újabb kérdéseket, nem pedig valami sablon alapján. Persze feltéve, hogy jól értettem a feladatod.

2014. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Épp ez a lényeg, hogy nincsen partnerem. :D De köszönöm a videót, megnézem, mert érdekel.
2014. ápr. 30. 07:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem is értem, ez a nő hogy tartja magát érdemesnek arra, hogy vitába szálljon egy ekkora koponyával...
2014. ápr. 30. 08:03
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 08:03


No jó, azért túlzásokba nem kell esni :)

Nyilván minden egyes ilyen médiavideónak komoly politikai színezete van.

2014. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez az Osztolyka egy p.cs :D
2014. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!