Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért választották újra a...

Miért választották újra a fideszt?

Figyelt kérdés
Az emberek tényleg olyan hüiyék hogy nem tudják mi a helyzet?
2014. ápr. 24. 01:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

10-es: már nem. Akár egészségbiztosításból is levonható a fennmaradó rész.


Bár tény, a jobb jövedelműeknek jobban kedvez...


De kedves vagyok, és aranyos, beszámítom. :)


Úgyhogy mindössze 3 olyan dolgot kérek (ezzel együtt), amit a 4 év alatt az emberek nagy részével jót tettek...


Szerintem nem sokat kérek... Vagy mégis?


Mert kb. 5-10 között kapásból fel tudnék sorolni olyanokat, amivel nagyobb rétegnek ártottak, vagy pedig kifejezetten a legfelsőbb rétegnek kedveztek.

2014. ápr. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
11: De az csak 6700 Ft. Sokra megy vele, ha van mondjuk 4 gyereke, akkor 1600 Ft-tal több jut egy gyerekre...
2014. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
11: Nem az, hogy kevés, 1000 Ft is pénz, stb. csak nagyobb jövedelem esetén ugyanezen a jogcímen 40-60-százezrekről beszélünk. Az állam viszont az igazságos újraelosztásért felel!
2014. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

#9 "Úgyhogy még kettőt kérek!"


Igen, a családi adókedvezmény az egyik. #10-nek, aki kevesebbet keres, az is élhet vele, miért ne élhetne, ezt honnan vetted? Sőt, most már a járulékokból is érveényesíthető a kedvezmény.


A rezsicsökkentést én nem tartom jó dolognak, illetve nem így, mert az alapötlet az jó, hogy fizessünk kevesebbet, szóval az nem is lett volna benne.


Amit ki lehet emelni, az az alacsony hitelkamatok, sokkal könnyebben lehet pénzhez jutni, ha az ember lakást akar venni. Vannak nem egyértelmű jelek, amiket csak akkor lát az ember, ha érintett, például a kórházak felújítása, sajnos több kórházban is jártam az ország különböző pontjain az elmúlt időkben, és szinte mindenhol építkeztek. Rengeteg utat is építenek. (a stadionokat most hagyjuk, az felesleges ekkora mértékben)

Ott van aztán a dohányzás szabályozás, tiltás rengeteg helyen. Olyan is van, ami sok embernek segített, de én nem értek vele egyet, például a kilakoltatási moratórium meghosszabbítása, amivel a hiteltörlesztési hajlandóságot csökkentették, bár a deivzahitelesek egy teljesen külön történetet is megérnek.

2014. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

14: "#10-nek, aki kevesebbet keres, az is élhet vele, miért ne élhetne, ezt honnan vetted? Sőt, most már a járulékokból is érveényesíthető a kedvezmény."

- Élhet vele, csak aránytalanul kevesebbet kap ugyanazon a jogcímen! Mi nem világos?

Az egyik 4 gyerekes ember 18 E Ft adókedvezményt kap, mert ennyi a teljes adója, a másik 1800000 Ft-ot. Most hasraütöttem, de ezek az arányok.

2014. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

"Amit ki lehet emelni, az az alacsony hitelkamatok, sokkal könnyebben lehet pénzhez jutni, ha az ember lakást akar venni. "


Nagyon tévedésben vagy. Lehet, hogy csökkentek a kamatok, de átlag jövedelemmel majdnem lehetetlen hitelhez jutni. Sokkal kevesebb hitel lett kiközvetítve, mint korábban!


"annak nem egyértelmű jelek, amiket csak akkor lát az ember, ha érintett, például a kórházak felújítása, sajnos több kórházban is jártam az ország különböző pontjain az elmúlt időkben, és szinte mindenhol építkeztek."


Az lehet, de a gyógyszert a beteg még mindig maga viszi be... anyukám nemrég kórházban halt meg. Amíg nem vittünk be neki pelenkát, addig megalázó módon csak egy alátétet tettek alá! Mert csak az volt!

Harminc fölötti fekvőbetegre volt 2 ápoló!


De igazad van, ez legalább külsőre felújítás alatt álló épületben!


"Rengeteg utat is építenek."


Légy szíves nézd meg, kinek a kezében vannak azok a vállalkozások, amik ezeket a trendeket megnyerték, és mekkora összegért!


"Ott van aztán a dohányzás szabályozás, tiltás rengeteg helyen"


Persze, amióta ez van, azóta nem tudok szombat este sehol sem dohányt venni. :D

De nézzük már meg itt is, kik nyerték a trafikokat, és milyen hasznuk van belőle! ;)


"Olyan is van, ami sok embernek segített, de én nem értek vele egyet, például a kilakoltatási moratórium meghosszabbítása, amivel a hiteltörlesztési hajlandóságot csökkentették, bár a deivzahitelesek egy teljesen külön történetet is megérnek."


Ezzel nem segítettek senkinek! Csak nem tudják kezelni a problémát, ezért ezzel elodázzák...


A devizahitel meg? Kik is voltak azok, akik alacsony, fix árfolyamon le tudták rendezni a hiteleiket? :)

2014. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Akkor menjen el többet keresni és majd több pénze lesz.


[link]


[link]

2014. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Azt hittem, azokat az intézkedéseket keressük, amivel az emberek közvetlenül vagy közvetetten jól jártak, pl útépítés, kórházépítés, családi adókedvezmény, és igen, a hitelkamatok is ezek közé tartoznak. Persze, hogy van mutyi, mindig is volt mutyi, ezt mindenhez hozzá lehet tenni ellentételezésként.
2014. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

nettober.hu

3 407 000 Ft 5M havi fizetés mellett 4 gyerekkel

3 275 000 Ft 5M havi fizetés mellett gyerek nélkül


98 500 Ft 100 000 havi fizetés mellett 4 gyerekkel

65 500 Ft 100 000 havi fizetés mellett gyerek nélkül


Jobb már, mint volt, persze.

Evvel a baj, hogy bizonyos jövedelemhatár felett semmilyen szociális juttatásnak nincs jogosultsága.

Bruttó 0,5 milla fölött meg kéne szűnnie minden szociális jellegű juttatásnak, nemhogy még növekedjen a szociális juttatás összege!

Ez a baj.

2014. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

"Azt hittem, azokat az intézkedéseket keressük, amivel az emberek közvetlenül vagy közvetetten jól jártak, pl útépítés, kórházépítés, családi adókedvezmény, és igen, a hitelkamatok is ezek közé tartoznak. Persze, hogy van mutyi, mindig is volt mutyi, ezt mindenhez hozzá lehet tenni ellentételezésként."


Nem! Olyan intézkedéseket keresünk, amivel az emberek nagyobb része járt jól, és ami nem arra irányult (útépítések, trafikok), hogy egy konkrét kis réteg még feljebb kerülhessen!


Tudod, lopás és lopás között nagy a különbség...


Lehet úgy lopni az államkasszából, hogy maradjon is benne, és az emberek is jól éljenek!


És lehet lopni úgy, hogy kiürítünk mindent, és a megtakarításokhoz nyúlunk! Lásd magánnyugdíjpénztárak...


Ugye tudod, hogy ezek után a bankbetétek következnek? De ne legyen igazam...

2014. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!