Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van arrol elemzes, hogy a...

Van arrol elemzes, hogy a Fidesz hogyan kapta meg a kulfoldi szavazatok tobb, mint 90 szazalekat?

Figyelt kérdés
cikk vagy elemzes, vagy szerintetek

2014. ápr. 23. 22:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tessék, tele van elemzéssel: [link]
2014. ápr. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Én ezt azért nem értem mert az én ismerőseim 99%-a a mostani rendszer miatt ment ki külfödre... és most akkor hogy szavazott 90%-uk arra, akik miatt külföldet választották? Vagy pont köszönetképp? Hogy kint mennyivel jobb lett nekik? :D"

Nem erről van szó. A Fidesz a külföldi levélszavazatok kilencvenvalahány százalékát kapta. A levélszavazatokat azok adták le, akiknek van magyar állampolgárságuk, de nincs bejelentett magyarországi lakcímük, még településszinten sem. Ezek a választók azok a külhoni magyarok, akik megkapták az állampolgárságot, de attól még külföldön élnek. Ők jellemzően az egyszerűsített honosítással éltek, amit az előző parlament az egyik első döntésével tett lehetővé, Viktor pedig melldöngetve hirdette, hogy ő megoldotta. Előtte 2004-ben volt népszavazás a kettős állampolgárságról, ekkor a baloldal kézzel-lábbal kampányolt a kettős állampolgárság ellen, román bevándorlókkal ijesztgetve a népet. A Fidesz meg már akkor is a kettős állampolgárság mellett volt. Végül eredménytelen lett a népszavazás, nem lett kettős állampolgárság.

Innentől kezdve nem kell nagy elemzés, hogy rájöjj, miért a Fideszre szavazott majd' minden külhoni magyar. A csúnya, gonosz MSZP nem akarta, hogy magyarok legyenek, a jóságos Fidesz pedig egy tollvonással megoldotta. Ment is a szavazat oda, ahová kellett.

Arról nem beszélve, hogy - ismerve a hazai viszonyokat - én se nagyon mernék "rosszat" ikszelni egy olyan szavazólapon, ami mellé be kell tennem a borítékba az azonosítólapot. Persze, tudom, csak az azonosítókat nézték meg előre, a belső, lezárt borítékot nem, azokat beledobták az urnába, összekeverték és csak később... Na de ki hiszi ezt el?

2014. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez semmiféle elemzés.


2004. december 5. Ennyi.

2014. ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!