Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó dolog-e, ha asszimilálódnak...

Jó dolog-e, ha asszimilálódnak a külhoni magyarok?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan itt a GYK-n úgy gondolják, hogy igen.
2014. ápr. 19. 22:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi az asszimiláció?


Megtanulni azt a nyelvet, amivel könnyebben találhatsz állást felnőttkorodban (és esetleg megértheted, mit mond neked a szomszéd)? Szerintem ez jó. Megtanítani ezt a nyelvet a gyereknek? Értelmes dolog, még darwini szempontból is. (És ha ettől - esetleg - beolvad? Miért lesz az rosszabb teneked? A te életedre ennek semmi befolyása nincs.)


Szabadon választani párt, és nem visszautasítani az amúgy tökéletes jelöltet csak azért, mert nem azt a nyelvet beszéli anyanyelvként, amit te? Ennek is inkább a fordítottja lenne a rossz.


Átköltözni egy másik városba, és így szórványba kerülni, ha úgy alakul az életed? Manapság országok között is szokás költözködni. Kényelmetlen, de hasznos is lehet.


Felhagyni azzal a gondolkodásmóddal, amely a körülöttünk lakókban (megalapozatlanul vagy sem) azt a képzetet kelti, hogy valami különálló, sértett és agresszív szubkultúra vagyunk, amely azt tervezgeti, hogy robbantunk ki etnikai háborúkat a számunkra kellemesebb demográfiai helyzet előteremtéséért? Tökre időszerű lenne.

2014. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Megtanítani ezt a nyelvet a gyereknek? Értelmes dolog, még darwini szempontból is. (És ha ettől - esetleg - beolvad? Miért lesz az rosszabb teneked? A te életedre ennek semmi befolyása nincs.)"


Csakhogy a mi emberi nyelvünkben nemcsak én-te-ő létezik, hanem mi-ti-ők is. Az ember közösségi lény, bármennyire is tagadja a mai világ, és vannak olyan közösségi attribútumok, amelyeket nem mi választunk, hanem beleszületünk. Az identitás = önazonosság kérdése az egyik legfontosabb dolog. És a világ nemcsak saját magam boldogságáról szól (bár a jelenlegi modern eszmék ezt sugallják), hanem a közösségi életről is, ahogy az ember test se egyetlen folytonos, oszthatatlan valami, hanem több ezer különböző sejt összeműködése. A közösségi élet a természet rendje, és nem csupán a darwini élet-halál harc (a hangyák, méhek esetében cáfolódik meg ez a legjobban). És az a legszomorúbb, hogy pont ezt a szociáldarwinizmust akarják az emberi társadalomra ráerőltetni.


Az emberi _társ_adalom, mint a neve sugallja, társakból áll, akiket valamilyen természetes, kulturális, és csak részben nyelvi dolog összeköt. Ezek a dolgok közé tartozik a hazaszeretet is, ami NEM egyenlő a sovinizmussal, vagyis a fajdeterminizmussal, azzal, hogy valakinek nincsen egyénisége, csupán örökli a tulajdonságaikat, és hogy nem lehet a népek közt keveredés, - lehet, de a magyar kisebbségek az adott területeken nem betelepült kisebbség, aki az adott ország hasznára válik, mint pl. Londonban, hanem törzsgyökeres nép, akit egy igazságtalanság miatt választottak el a hazájuktól.


Tehát a nemzeti-közösségi lét foka nem középkori gondolkodásmód, ahogyan a baloldal sugallja, hanem az emberi haladás alapja.


"Szabadon választani párt, és nem visszautasítani az amúgy tökéletes jelöltet csak azért, mert nem azt a nyelvet beszéli anyanyelvként, amit te? Ennek is inkább a fordítottja lenne a rossz."


Ez jó dolog, de a kultúrát meg kell ilyen esetben is őrizni. De ez okozhat kulturális gondokat. Pl. a Katolikus Egyház pont emiatt még mindig fenntartással kezeli a vegyesházasságokat.


"Átköltözni egy másik városba, és így szórványba kerülni, ha úgy alakul az életed? Manapság országok között is szokás költözködni. Kényelmetlen, de hasznos is lehet."


Ez igaz.


"Felhagyni azzal a gondolkodásmóddal, amely a körülöttünk lakókban (megalapozatlanul vagy sem) azt a képzetet kelti, hogy valami különálló, sértett és agresszív szubkultúra vagyunk, amely azt tervezgeti, hogy robbantunk ki etnikai háborúkat a számunkra kellemesebb demográfiai helyzet előteremtéséért? Tökre időszerű lenne."


Ez akkor lenne elévült és igazságtalan dolog, hogyha a magyarok úgy települtek volna be az államba, mint a törökök Németországba, az arabok Franciaországba. De itt nem erről van szó, mert a két nép párhuzamosan élt egymás mellett évszázadokon keresztül.


Megértem a véleményedet, ugyanis a mai világ többsége úgy gondolja, hogy ez Európában egy valós alternatíva, és a természetet úgy alakítják, ahogy akarják. Csakhogy:


Naturam expellas furca, tamen usque recurret.

2014. ápr. 20. 13:05
 13/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit nevezünk természetnek. A nemzetállami ideológia pl. 17-18. századi találmány - nem olyan értelemben velünk születik, mint a fajunk, a bőrszínünk és a nemünk, hanem mondhatni mesterséges termék, amelyet gyermekkori és felnőttkori szocializációs erőfeszítések alakítanak ki. Ezzel természetesen nem a létezését vagy a hasznosságát akarom elvitatni, hiszen ugyanez igaz a fegyelmezett viselkedésre, a higiéniára és mindarra, ami a jól szocializált felnőttet megkülönbözteti az állatoktól (és a kisgyermekektől). Egész civilizációnk azon alapul, hogy ha nem is vasvillával űzzük, de vaslánccal korlátozzuk a ternészetet, az ösztönt, hogy a közösségi életre alkalmassá tegyük az egyént. A közösség viszont nem esik egybe sem az állammal, sem az etnikummal ("nyelvvel"), meg a vallással sem. Leginkább közös értékrendet elfogadó és azonos érdekű emberek csoportjaként lehetne felfogni. Ráadásul ennek több szintje van, és az egyes szintek is több szegmentre tagolódnak, az egyes szintek és szegmentek között pedig akár érdekellentétek is állhatnak fenn. A legmagasabb szinten találhatunk valami olyat, ami összeköt engem, az átlagszlovákot, az átlagfranciát és a franciasághoz integrálódott arab bevándorlót is akár, és elkülöníti tőlem az átlagarabot; a legalacsonyabb szinten pedig az én közvetlen családomből és barátaimból álló hálózatot láthatunk. De nézzük a közbülső szintet - itt válik láthatóvá az egymást átfedő kategóriák széttagoltsága. Van olyan, ami az államisággal esik egybe: itt lehet a közösség érdeke, hogy legyen a magyar határokon belül olyan adórendszer, amely serkenti és nem megfojtja a gazdaságot. A határon túli magyarságot ez nyilván nem érinti, mert őtőlük nem mi vonjuk az adót. Van területi érdek - jó lenne, ha nem sújtaná a Kárpát-medencét járvány, éhínség, földrengés vagy meteortalálat. Ez a határon túli magyart és a határon túli nemmagyart is érinti. És nyilvánvalóan van etnikai közösség is, hogy jó lenne, ha senkit sem üldöznének nyelve vagy felvállalt azonosságtudata miatt, és különösen azokat nem, akikkel egy közösségbe tartozónak valljuk magunkat. De ez a közösség egészen más szinten konkrét, mint akár a Kárpát-medence, ami jól látható a világűrből is, akár az országhatár, amely jól definiált intézményrendszereket különít el egymástól, az iskolarendszertől az adóhatóságon át a hadseregekig.



Egy meghódított nép előtt - a határon túli magyarok végső soron ezek - három út áll. Az egyik a beolvadás. Ezért beszélnek ma a kárpát-medenceiek szláv nyelv helyett magyarul, az etruszkok utódai olaszul; be lettek olvasztva. Az egyén és a kisközösség számára ennek hatása a hódítók kultúrájától függően lehet kedvező és kedvezőtlen, a nagyobb közösség viszont elveszíti a kicsit. A másik az ellenállás - háborúval, mint a hollandok a spanyolok ellen, a spanyolok korábban az arabok ellen, vagy elzárkózással, mint a zsidók, esetleg a kettő kombinációjával, mint az írek. Ez bizony szenvedéssel jár akkor is, ha végül sikert ér el, ha pedig kudarcba fullad, akkor a közösség eltűnését is csak felgyorsítja. A harmadik pedig az, hogy olyan politikát képviselünk, amely csökkenti a jelentőségét annak, hogy melyik nemzetállam területén vagyunk éppen.

2014. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

off: gyerekek, ez bullshit! anyám magyar, apám szlovák nemzetiségű(nek vallja magát, de gyakrabban beszél magyarul mint szlovákul xD) a családban mindenki beszéli mindkét nyelvet, és én magyar nemzetiségűnek tartom magamat. Nem ért még emiatt közvetlen atrocitás, csak az interneteken olvasok butaságokat, amiket nem tudok mire vélni. Szerintem a(z) mf politika fújja fel az egészet, meg a pirmitív emberek. Mind1. Különben felemelő érzés, ha egy ízesen (nyálasan) beszélő (jaffás) bjúdapestit ki tudok javítani, mikor a nyelvhelyesség a pi..ába - hol máshol - , de legalább ő magyar. viszont egy "mellétveregető" szlováktól megkérdezni, hogy mennyi szlovák Nobel-díjast tud megnevezni..., *felbecsülhetetlen*. Pff. xD S priatelským pozdravom zo Slovenska!


on: nézőpont kérdése, hogy jó vagy rossz, de csak filozofáljatok róla, biztosan eredményre vezet. szerintem természetes, és csak a hipokratákat érinti. just sayin'


már megy az agyamra ez a picsogás, amint lehet húzok nyugatra :P, mert: "aki akar itt bármit, az úgyis dobbant és marad egymillió kamurokkant" xD, na jó ez nem vitszes, inkább szomrú :(

16/F, Felvidék

2014. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!