Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó dolog-e, ha asszimilálódnak...

Jó dolog-e, ha asszimilálódnak a külhoni magyarok?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan itt a GYK-n úgy gondolják, hogy igen.
2014. ápr. 19. 22:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Na de kinek?


-Az "ő" államuknak nyílván igen.


-Az anyaországiaknak nem. Nekem is fáj a szívem, amikor mondjuk Felvidékre megyek (azért ezt mondom példának mert ez van hozzám közel), és a fiatalabb generáció jelentős része már csak töri a magyart, vagy el is felejtette már...


-Nekik olyan szempontból lehet hogy jó, hogyha magyarként nehezebben tudnak érvényesülni... Na de egy nyelv, egy kultúra elvesztése semmiképp se jó dolog...

2014. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"-Az anyaországiaknak nem. Nekem is fáj a szívem, amikor mondjuk Felvidékre megyek (azért ezt mondom példának mert ez van hozzám közel), és a fiatalabb generáció jelentős része már csak töri a magyart, vagy el is felejtette már..."


Sajnos ezt nem így látom. Az átlag itthoninak a nemzet = egy államban levő emberek.

2014. ápr. 19. 22:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azoknak akik így gondolkoznak meg teljesen mindegy. Lényeg, hogy este ne maradjanak le a Való Világról, vagy mi megy most a TV-ben...
2014. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A ballibáknak igen. Általában ezek írják az "igeneket".
2014. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem... mit szólnának ha őket szakították volna el az anyaországtól? A határon belüli magyaroknak is egyre ismeretlenebb a nemzet fogalma... köszönhetjük ezt ennek a politikának ami jelenleg is folyik..
2014. ápr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nos akkor én a kérdezőt és hozzáhasonlókat arra kérem hogy adják le az állampolgárságukat, vagy ha nem, majd elveszik tőlük, és mivel nem ennek az államnak a tagjai hivatalosan, így mehetnek ahova akarnak, vagy asszimilálódhatnak az aszfaltba is akár felőlem :)

Ilyen agyament logikával te nem vagy része a nemzetnek ez teljesen evidens, semmi keresni valód nincs itt, viszlát.

2014. ápr. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
pénz beszél kutya ugat tetszik vagy dem...
2014. ápr. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7# Mennyire igazad van!!!
2014. ápr. 20. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sokaknak az sem fér a fejébe, hogy hogy lehetnek külhoni magyarok. Aki Romániában él az román, vagy nem? - vélik az ekefejűek. Ők azok akik a Pesten járó székely kucsmás bácsinak vagy erdélyi népviseletbe öltözött öregasszonynak megjegyzik: de jól megtanult magyarul!


Van egy jóval műveltebb - és ezért kártékonyabb - liberális réteg, akik igennel felelnének a kérdésedre: Igen. Ezek történelmi folyamatok, nem tehetünk és nem is kell tennünk ellene. Ha kihal a magyar, majd lesz helyette más. Elvégre más népek is haltak már ki, minek csipogunk, hogy "fogyik a magyar"? Az ő szíve rögtön hevesebben ver viszont, ha a hazai kisebbségekről romákról, tótokról, rácokról, sokácokról, bunyevácokról van szó. Védeni kell ezeket az értékes kultúrájú népeket! Védelmére kel a veszélyeztetett pandamackóknak, tüntet Tibet szabadságáért, a meleg bálnákért, meg mindenért, de a magyar ne trianonozzon, ne merengjen a múlton! "Miért nem pusztult ki, ahogy kérték?"

2014. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is felvidéki vagyok, és sosem fogom tagadni, hogy magyar a nemzetiségem...más kérdés, hogy azt sem fogom tagadni, hogy Szlovákiában születtem, illetve élek.


Egyébként az a legfőbb probléma, hogy a magyarok gyakran szlovák párt választanak, a szlovák meg nyilván nem fog magyarul megtanulni. Így nyilván a magyarnak kell elszlovákosodnia, illetve a közös gyermekük már tisztán szlovák lesz. Jó ha ismer pár magyar szót, az unoka meg már egyet sem fog ismerni, talán még magyarellenes is lesz, mert ezt nevelik belé a szlovák nyelvű iskolákban, ahol egyébként ha valaki megszólal magyarul kap egy osztályfőnökit...

2014. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!