Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Marad még a magyar baloldalból...

Marad még a magyar baloldalból valami?

Figyelt kérdés
Most, hogy az előző választásra nagy nehezen mindenüket összetették, amijük van, így is elég gyér eredményt értek el. De a májusi EU-s választáson már külön indül mindenki: az MSZP, az Együtt-PM, a DK, a MOMA, és még ki tudja ki. A következő országgyűlésben is külön frakciót, illetve független csoportocskákat fognak alkotni az "együtt" bejutott balos pártok. Így csak tovább aprózódnak, és egy csomó balos szavazat majd menni fog a kukába, aminek az lehet a következménye, hogy a Jobbik lesz a 2. helyezett. Ez nagy lélektani csapást mérne a baloldalra, ami meggyorsíthatja a szétesésüket. Jól látom ezt?

2014. ápr. 18. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az se nem baloldal se nem magyar.
2014. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem hogy semmi
2014. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Technikai értelemben az MSZP nem bal- hanem jobboldali gazdaságpolitikát képvisel, úgyhogy hagyományos értelemben ők sem baloldaliak. A DK inkább radikális balos, az Együtt-PM meg kitudja. Igazából az MSZP nagy beágyazottsága/médiabirodalma miatt fennmaradhat még pár évig, de folyamatosan gyengülni fog, mert fiatalabb szavazókat nem tudnak megszólítani, az idősek meg kihalnak lassan, ahogy a DK-nál is történik majd. Az Együttből Bajnai előbb utóbb kiválik és nincs szervezetük, csak egy médiapárt, ők valószínáleg gyorsan eltűnnek.


A valódi baloldali politikát az LMP környékén érdemes keresni, esetleg a parlamenten kívül (4k), az ő erősödésük tűnik most a legvalószínűbbnek, a többiek kárára. 4 év múlva már valószínűleg ők lesznek a baloldal

2014. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki elvhű kommunista az a mai"hivatalos"baloldalon egyetlen olyan pártot sem talál amely IGAZÁBÓL baloldali.
2014. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy ezek a pártok nem baloldaliak, de ha ezt mindenki tudja akkor hol van a magyar baloldal? A baloldali (igazi) szavazók azok akik nem mentek el szavazni?
2014. ápr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Véleményem szerint az a közel két millió szavazó aki nem szavazott(képletesen...)a Kádár-rendszerre szavazott...
2014. ápr. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dick Esmen ***** válasza:
Szerintem külön indulva az EP választáson nagyobb lesz a százalékarányuk a "baloldali" pártoknak.
2014. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figyelj így ép h bejutottak az OGY-be, úgy h 5 párt egyesítette az erejét. Ez egyértelműen a baloldal felmorzsolásásónak a jele.

Na meg persze az a Kádárista réteg aki őket támogatja igazából már kihalt.


Ők csak a 60-80 évesek közt népszerűek és nekik nincs utánpótlásuk. Úgy h csak idő kérdése és kihullanak mint fejtetű a nittyfor-ra.

2014. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Érdekes válaszok jöttek, és mindegyik hasznos, bár én nem akartam belemenni abba az unalmas fogalmi vitába, hogy baloldal-e a baloldal. Szerintem mindenképpen igen, különösen Orbánékhoz képest. Ne mondja nekem senki, hogy például a szegényebbeket preferáló többkulcsos adó vagy a nettó 100 ezer ft-os minimálbér ígérete vagy a gyermekéhezés felszámolása nem baloldali program a mai Magyarországon a gazdagokat a szegények kárára támogató orbáni politikához képest.


Abban én egyáltalán nem hiszek, hogy a mindenféle tömegbázis nélküli értelmiségi rétegpártocskák (LMP, Együtt) valaha is baloldali főerővé nőnék ki magukat. Viszont ha nem ők, akkor jó kérdés, amit valaki fel is tett, hogy hát akkor kik és hol vannak a baloldaliak. Erre frappáns választ adott az, aki szerint azok lehetnek a baloldaliak, akik senkire se szavaztak. Ők sincsenek kevesen. És egyszer majd talán nekik is lesz egy pártjuk...

2014. ápr. 18. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:
A MoMa nem baloldali, hanem jobboldali, ezen kívül szerintem ha nem újul meg a baloldal, akkor tényleg szépen lassan szétaprózódnak.
2014. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!