Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elégedettek vagytok a tankönyv...

Elégedettek vagytok a tankönyvreformmal?

Figyelt kérdés

Sokkal jobb, hogy egységesítik az egészet.könnyebben átlátható lesz.

Lehetőség nyílik egy kicsit nemzetiesebb oktatásra.


Az úgynevezett ellenzéki médiának és az mszp-s embereknek viszont el kell fogadniuk, hogy nem tömhetik többé a gyerekek fejét balliberális hazugságokkal a tanárok. Ennek vége.

Az emberek kétharmada második alkalommal döntött úgy, hogy nemzeti irányítás alatt álljon az ország és külföldieknek ne legyen beleszólása az életünkben. Tartsátok ehhez magatokat!



#tankönyvreform
2014. ápr. 15. 11:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

" "A tanári fizetést emelni?Itt borsodban is minimum 150 nettót visz haza egy tanár." "


Akkor én minden bizonnyal pont nem ezekkel a tanárokkal találkozom/tam nap mint nap.


Amúgy meg a kérdező nyilván köze nincs kategória...balliberális hazugságok, meg az külföldi na mind1. Az a nemzeti kilencedikes irodalomkönyv tán na abba kell beleolvasni, én megtettem, brutális. Ez az ország immáron gg. Philos, avagy a ráció meghurcoltatása kérem szépen.

2014. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az a nagyon jó fizetés, és bruttóban értendő. (Táblázatok kb. az oldal felénél.)

Én ha tanár lennék (ami nagyon szeretnék lenni, csak nem élnék meg belőle), bruttóban keresnék annyit, mint amennyit most nettóban keresek. És nem vagyok pl. vezérigazgató, "csak" alkalmazott.

2014. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%

Már az egész kérdésed megfogalmazása is undort váltott ki belőlem, de ez az úgynevezett tankönyvreform még nagyobbat.


Középiskolába járok, tehát nagyon is érintett vagyok a dologban. Interneten olvastam részleteket azokból a tankönyvekből, amiket Rózsa néni rakott a tanárok elé, mondván: ez van, ebből lehet csak választani.

Már az egész gesztus jogokat sért (tudtommal), hisz korlátozza a tanárokat döntésük meghozatalában.

De amik a könyvekben vannak...már most is vannak tantárgyak, amiket nem a könyvből tanulunk, de ezek az újak...Mintha egy buta gyerek írta volna. Tele van szóismétlésekkel, bugyuta megfogalmazásokkal és elfogultsággal. Mégis biztos vagyok benne, hogy nem gyerek írta, mert propaganda szövegek vannak benne.


Én már vagyok annyira érett és tájékozott, hogy nem manipulálhatnak. De az öcsém, és sok más általános iskolás gyereknek még nincs mindenről kialakult véleménye. Mi lesz belőlük, ha ilyen helytelen propaganda könyvekből tanítják őket? Zombik!


Egyébként kérdező, nagyon jól tükrözi az értelmi szintedet az, hogy:

1. Az iskolák államosításával nincs kifogásod.

2. Gyűlölködő szöveget írsz.

3. 2,2 millió ember neked Magyarország 2/3-a.

Nem tudom kérdező, te hány éves vagy, de büszke vagyok arra, hogy 10.-es létemre okosabb vagyok nálad.

2014. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Javítás: helytelen,(vessző) propaganda
2014. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Anyámnak mindig is tele volt a töke,hogy amit megvettek bátyámnak az két év múlva már nekem nem volt jó. Mert más könyvet választottak,mert a 60%-án változtatott a kiadó és hasonlók. A hugomról nem is beszélve,mert köztünk 8 év van. Tehát ott abszolút semmi esély nem volt az átörökítésre. 25 fölött már nem látja anyánk a hasznát az egységesített tankönyvben, majd talán legközelebb, a következő életünkben.
2014. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Jobb így, mert egységesen lehet hülyíteni a fiatal társadalmat... A végső cél, hogy tökéletesen öntudatlan, befolyásolható szavazót kapjanak.
2014. ápr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

23-as : a kérdező provokál, nem ismerted fel. Az utolsó monadata miatt egyértelmű, hogy azt akarta, mindenki hőzöngjön itt.

Ám a jó tanár - ahogy eddig is - becsukja a teremajtót és saját átélésbeli meggyőződését mondja. És a diáknak nyitott teret hagy, hogy vitázzon, gondolkozzon a kérdéseken. Hogy a tankönyv-papír-nyomdaköltség pazarlást mikor hagyják abba, az jó kérdés.

2014. ápr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 10-es gimnáziumban. Nemrég kaptuk meg a tankönyvrendelési papírt, és teljesen kiakadtam rajta. Fizikából eddig két éven át (+egész általánosban) a mozaikos tankönyveket használtuk, most nemzedékek tudása tankönyvkiadós lesz. Hogy miért azt nem értem, hiszen teljes mértékben több évtizede bevált tankönyvcsaládról van szó, de biztosan a fizika könyvből fogják a tanárok a fejünket "balliberális hazugságokkal" tömni -_-

A másik nagy meglepetés számomra az volt, hogy a magyar nyelv tankönyvet is a Nemzedékek Tudása tankönyvkiadótól rendelik meg, amikor mi 2 éven át a mozaikosat használtuk. A nyelvtan tanárunk is teljesen kiakadt rajta, a legjobb, hogy ő még nem is hallott arról a tankönyvről, amiből tanítani kell, azt sem tudja, hogy mi van benne, hogy néz ki, stb. Kicsit utánanéztem, hogy milyen már az a nyelvtan tankönyv 790 Ft-ért és nyugodt szívvel fogalmazhatom meg, hogy egy nagy sz@@@r!!!! A könyv műszaki adatainál fel van tüntetve, hogy egy színű (fekete-fehér), illusztráltság 50%. Ennek aztán megint volt értelme, hogy a színes, teljes mértékben illusztrált, különféle táblázatokkal tarkított, érthetően megfogalmazó tankönyvünket lecserélik erre a fosra!! :@

Tehát szerintem ez a tankönyves 'biznisz' teljes mértékben rossz ötlet volt, inkább rontott a helyzeten, mint elősegítette volna azt. Sajnálom, hogy így háttérbe szórították a Mozaik Kiadót, mert nagyon jó tankönyveik voltak. A Természetről Tizenéveseknek című tankönyvsorozatnak jelenleg Magyarországon párja nincs. A Műszaki Könyvkiadó, a Nemzedékek Tudása (Fos)Tankönyvkiadó és az Apáczais tankönyvek több tantárgyból, pl. kémiából, földrajzból nem tartalmazzák azt az anyagot, amire egy közép- vagy emelt érettségire készülőnek szüksége lenne. Hát ez van, lassan az oktatás is olyan lesz mint az egészségügy: a tanár zsebébe is egy jól megtömött boríték kell, ahhoz, hogy rendesen tanítson...

:(

2014. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy nem igazán vagy képben a kérdésben.


Eddig minden könyvnek meg kellett felelnie a tankönyvekre meghatátorozott részletes szempontrendszernek, és akkreditáltatni kellett az Oktatási Hivatallal (3 szakértő bírálta el őket különféle szempontok szerint) – ergó nem lehetett „bármit” beleírni a tankönyvekbe. Persze feltételezhetjük, hogy korrupt volt a rendszer, de akkor ehhez minden eddigi kormány asszisztált az elmúlt 20 évben.

Mivel piaci verseny volt a kiadók között, hogy vonzóbbak legyenek a másikoknál, fejleszteniük kellett a könyveiket, és nem adhatták csillagászati összegekért.


Most viszont mi van? Két kiadót megvett az állam. Bizonyára szakmai szempontok domináltak a döntésben. :)

„Érdekes” módon az egyiket tavaly tavaszig még „Nemzeti Tankönyvkiadónak” hívták, és többségében a Sanoma (vagyis külföldi cég) tulajdonában volt, ám ekkor a magyar tulajdonosok gyorsan kivásárolták, hogy teljesen magyar tulajdonú legyen. Vajon miért tesz ilyen bárki akkor, amikor már tisztán látszik, hogy az államosítás készül, ergó a kiadóját szépen kinyírják? Csak nem voltak biztosak a dolgukban, hogy ők lesznek a befutók?

Ezt már sosem tudjuk meg, de tény, hogy ezt a kiadót vette most meg az állam – amivel kvázi elismerte, hogy az addigi tulajok, akik nagyrészt „csúnya külföldiek” voltak, jó munkát végeztek. Vagy ha nem azért esett rájuk a választás, mert színvonalasnak tartják a könyveiket, akkor még rosszabb helyzet…

(A másik megvett kiadó az Apáczai legalább mindig is tisztán magyar volt, és erősen húzott a jobboldalhoz.)


Még egy kis érdekesség a külföldiek kontra Mo. kérdéshez: a fenti két államosított kiadó mellett megjelennek a rendelhető könyvek listáján az ún. kísérleti tankönyvek. Ezekre EU-pályázaton szerzett pénzt az állam 2013 őszén. Aztán több mint fél évig vakarták magukat, míg alig több mint egy hónapja hozzá fogtak a munkához, hogy tankönyveket dobjanak össze – most szeptemberre.

Aki kicsit is jártas a könyvkészítésben, pláne a tankönyvekében, tudja, hogy egy jó tankönyv létrehozása nem 2-3 hónap (mert júniusban már nyomdába kellene küldeni a szeptemberi könyveket), hanem egy-két-három év. Persze vélhetően a minőség most nem számít, hiszen a lényeg, hogy ezen könyveket rákényszerítve az iskolák egy részére az állam spórolni tud, mert EU-pénzen adja ki az „ingyenes” könyveit. A tanáírok és gyerekek pedig majd kapnak valami összetákolt remekművet. Kedves gondolat.


Tudnék még órákat írogatni a témában, de nem teszem, mert csak felhúzom magam. Ha szerinted azt jelenti a „nemzeties” kifejezés, hogy „átgondolatlan, szakmaiatlan, megalázó”, akkor igazad van, ilyen minden rendelkezés, amit hoztak az élet ezen területén is.

Viszont lehet, hogy sok ember nem szeretne olyan nemzethez tartozni, ahol ez az erkölcsi etalon.

2014. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:

Az a baj, kedves kérdező, hogy sok ilyen megjátszottan szuperintelligens birka van, mint te...

És az új tankönyvek is arra hajaznak, hogy olyan embereket képezzenek, akik okosnak érzik magukat, biztosak a hülyeségeikben, de mindenekelőtt imádják a nagy testvért (vikibácsi).

Mellesleg nekem a "nemzeties" szóról csupa negatívum jut eszembe, mivel ezt a szót is többnyire "Ő" használja.

Ha egy egészen kicsit is kilátnál a narancssárga ködből, látnád, hogy ebben az országban fideszék óta csak az ország széthordása, -azaz minél több pénz összeszedése a családon belül- megy. Ezt hívjuk mi úgy, hogy politika, ahol nincs szükség vitára, mert az ország létszámának a felének(szavazók) a fele(csideszesek) meg tud választani egy kétharmados kormányt. BRAVÓ!


A kérdésedre csak annyit tudok mondani, hogy ha csak annyira benne lennél az oktatásban, mint én, és objektíven tudnád látni a dolgokat, meglátnád, hogy ezek a könyvek, ez az oktatás"politika", és minden ami itt megy, egységesen SZAR!

Üdvözlettel egy 15 éves diák.

2014. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!