Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért tartanak ki...

Budapesten miért tartanak ki az emberek a baloldal mellett?

Figyelt kérdés

Budapesten a Fidesz listájára 38,42% szavazott, míg az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP listájára 36,86%.

Mi az oka annak, hogy a baloldal ugyan megalázó vereséget szenvedett vidéken, de Budapesten szinte beérte a Fideszt? Miért tartanak ki az emberek a fővárosban a baloldal mellett?


2014. ápr. 13. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Itt jobbak az életkörülmények átlagban. Ezért egyrészt az embereket jobban érdeklik olyan "apróságok", mint a jogállamiság, másrészt meg nem lehet kiszúrni a szemünket néhány ezer forinttal.
2014. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Mondanám, hogy Budapesten okosabbak az emberek, de nem igaz, mert akkor egyikre se szavaznának.
2014. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Mint ahogy Mesterházy is nyilatkozta vidéken gyengén kampányoltak míg Budapesten szinte egymást érték nap mint nap a kampányrendezvények.
2014. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 MrPifta ***** válasza:
52%
én nem értem, miért szavazták meg az emberek a jobboldalt, hiszen a gazdagokon kívül mindenkinek ártottak.
2014. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

""én nem értem, miért szavazták meg az emberek a jobboldalt, hiszen a gazdagokon kívül mindenkinek ártottak.""


Én nem vagyok gazdag. Minimálbérből élünk én és a párom viszont a családi adókedvezménnyel többet hozunk haza.


Az egyik ismerősöm sem gazdag viszont olyan is van akiknek az eszközkezelő segített.

2014. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Azért szavaztam a baloldalra fővárosiként, mert nem lehet azzal megvezetni, hogy ma enged a kormány 1-2 forintot, viszont ha visszamegyek a kormányzásuk kezdetére, és ahhoz képest hasonlítom össze akkor havonta fizetek 20-30-al többet. Mert ennyit emeltek csak közlöm.


És mert belegondolok abba, hogy az EU arra ad pénzt, amire kérem, nem úgy néz ki a történet, hogy odamegy Jancsi "bajban az egészségügy, kell erre pénz" - "nesze építs helyette stadiont" hanem akkor arra ad amire kérsz. Plusz belegondolok abba is, hogy a stadionok nagyon szépek, de fenn is kell őket tartani. Kell ember aki odamegy, és fizeti a belépőt ami kitermeli a fenntartási és üzemeltetési költségeket, és talán még profitot is hoz. Úgy hogy látom, hogy a foci bajnokságoknak nevezett valamik félig sem töltik fel a jelenlegi stadionjainkat igenis félek, hogy nem lesz rá pénz, és csak kárba fog veszni.


Látom, hogyan veszi el a jelenlegi kormány a földeket, a vállalkozásokat, és mindent amit éppen megkíván.


Látom, hogy hülyének nézik az embert, amikor arról magyaráznak, hogy az orosz kölcsön, az nem is igazából az. Akkor mégis mi? Nem Kell visszafizetni? Két szép szemünkért szerinted - most tényleg gondolj már egy picit bele az isten szerelmére - adna nekünk Putyint pénzt? Akár egy fillért is? Kőkemény üzletember.


És bár a költségeim növekedtek az elmúlt 4 évben a bérem nem növekedett egy dekát sem. Mert nem segít még az a havi 1-2 ezer sem, mert azzal pont éhen A pénz ugyanis nem ehető. A kenyér, a tojás és a tej ára is az egekbe emelkedett.


Szerencsétlen devizahitelesek előtt meg húzza a mézes madzagot. 1 éve magyarázza, hogy ő majd nekik mennyit fog segíteni. Hiszem, ha látom, ebből eddig csak ígéreteket láttunk.


Megadóztatta a bankokat - az EU mellett a másik ősellenséget - tudod te mennyi pénzt beleölnek a bankok mindenbe? Működő gazdaság mozgatórugói! Azzal, hogy plusz sanyargatod őket max azt éred el, hogy a te kiadásaid (mert rád terhelik) nőni fognak. Mert profitra hajtanak, mint minden normális vállalkozás.

2014. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem vagyok gazdag. Minimálbérből élünk én és a párom viszont a családi adókedvezménnyel többet hozunk haza. "


Volt egy kezdeményezés , aztán kevesek voltak és beszálltak a 4k-ba. Ők új adórendszert vezettek volna be pl minimálbérnél 0% szja kulcs lett volna, amivel mindketten havi 15 000-rel vihetnétek haza többet és ott is lett volna ezen felül valami családi kedvezmény és családi pótlék. Ez egy két gyermekes két minimálbéres családfővel rendelkező családnál nettó 206 000 lett volna. Most így több?

2014. ápr. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" És mert belegondolok abba, hogy az EU arra ad pénzt, amire kérem, nem úgy néz ki a történet, hogy odamegy Jancsi "bajban az egészségügy, kell erre pénz" - "nesze építs helyette stadiont" hanem akkor arra ad amire kérsz. "

Én úgy tudom, hogy nem így van. Pont, hogy az EU mondja meg, hogy mire költhetjük. Amire nincs pályázat arra nem tudjuk... De jól mondod, stadionok helyett mehetett volna pl. az egészségügybe. Én sok változást nem veszek észre, régen is szar volt nekünk, meg most is. Persze én vidéken élek... valószínű az játszik közre amit fentebb is írtak.

Viszont 2002-2010-ig is évről évre rosszabb lett. youtube -> mi éveink

A Fidesszel csak folytatódott ez a tendencia. Úgy vettem észre... Ennek fényében persze jobb volt pl. 2010-be mint most bizonyos szempontból. De ők se hiába nyertek akkor 2/3-al. Tehát még se volt annyira jó... és szerintem a pirosak nyertek is volna ugyan úgy folytatódott volna hogy egyre egyre rosszabb... csak épp más keze által. Még egyszer mondom, szerintem. Ezt más sosem tudjuk meg.... Mindenesetre várom már, mikor az emberek kipróbálnának végre egy újat és rájönnének nem csak 2 párt létezik, amelyek kormányzása alatt mindig az van, hogy jajj, de rossz. :)

2014. ápr. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom ezt kitől kaptam, vagyis hát valami Black8888 volt a feladó ésha jól sejtem a #7-es válaszomra reagált eképpen:


" Black88888

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 04:27

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Budapesten miért tartanak ki az emberek a baloldal mellett?

""Én nem vagyok gazdag. Minimálbérből élünk én és a párom viszont a családi adókedvezménnyel többet hozunk haza. " Volt egy kezdeményezés , aztán.."

Az üzenet szövege:


Persze és tudtad, h ezeken felül még akartak adni plusz 100% költségtérítést meg 700 ezer cafeteriat havonta?

Meg szolgálati autót mindenkinek?

Meg hétvégi házat?

Anyádhoz nem járt volna bérlet?

F.szfej....

"


Haladjunk visszafelé? Számomra nem világos, miért lettem fa szfej.., és anyámhoz nem jár bérlet. Ha hasonló stílusban reagálnék, akkor megkérdeném, hogy te vittél a tiednek virágot hétvégén? Mármint a sírjára.. Persze nekem ez nem kenyerem, így nem teszem.


Az iróniát szeretem és értem is, amikor "vicces". Amiről én írtam, az nem szólt másról, mint egy számításokkal alátámasztott programról, adókulcsról, családi pótlékról és ( ha eléred azt az adósávot ) akkor családi adókedvezményről. Levezettek egy progresszív adózási modellt, amely nem került volna többe a költségvetésnek, viszont a kis keresetűek végre nem csak alamizsnához jutottak volna. Nem a csillagot ígérték az égről, nem is villát, szolgálati autót és bérletet a felmenőidhez.

Ha esetleg te voltál az, akitől a két sort idéztem, mely alapján az előző hozzászólásom megszületett, akkor válaszolhatnál a végén feltett kérdésre is. Ha nem te vagy akkor nem értem miért bombázol ilyen szeméttel privátban, az esetleges véleményedet ide is megírhattad volna. Vagy esetleg nincs?Nem mered felvállalni? Troll vagy?


További szép napot :D

2014. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 4K-nak én is elolvastam a teljes programját, kíváncsi voltam rá. Nagyon kellemesen csalódtam (mert eredetileg én csak öcsémtől tudtam a létezésükről, őbenne meg annyi maradt meg, hogy legalizálnák a füvet). Gyönyörűen összerakott rendszer várt engem a weboldalukon :)
2014. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!