Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak miért ilyen...

Magyarországnak miért ilyen rossz a gazdasága? Mikor fogunk felzárkózni a nyugati országokhoz életszínvonalban?

Figyelt kérdés
Miért nem haladunk semerre?
2014. ápr. 13. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert a társadalom korrupt.
2014. ápr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert vezető közgazdászaink Marx Károly emlőin nevelkedtek, hasonlóképpen vezető politikusaink is a szocializmus idejében szocializálódtak és képtelenek szabadulni a helytelen elvektől, beidegsésektől.
2014. ápr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A haladáshoz pénz kell. Pénzt puszira nem adnak. (csak a farok puszira, de az más kategória) Ahhoz, hogy normális adag pénz jusson Magyarországra, kellene valami, amit a nemzetközi piacon el tud adni az ország. És a beáramló külföldi tőkét fejlesztésre kell költeni. Ez természetesen nem olyan hirtelen jólétet biztosító módszer, hanem lesz néhány nagyon gazdag ember, aki cégeket alapítanak. Ezekből a "multi" cégekből tud profitálni a proli, hogy van neki munkahely. De külföldön úgy megy, hogy jön a pénzember, ő csinál egy vállalkozást. Semmit sem ért hozzá, ezért felvesz egy manust, akinek nincsen rá pénze, de nagyon ért hozzá. Ő egy alkalmazott, és felfuttatja a céget, mert ő csinálja, és nem a pénzember. Viszont új vállalkozás alapításánál nem úgy kezdi az állam, hogy előre adóztat, hanem bevétel után adóztatják, és csak pár évvel később kezdik. Nem nyúzzák a tulajt szaktudás miatt, mert van neki erre saját embere. Tehát tudnak vállalkozást alapítani, akik munkahelyeket teremtenek. Ja és nem alibi vállalkozásokat csinálnak, mert azt mondják, hogy mivel működik, ezért nem kell mutyizással foglalkozniuk.
2014. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
A nyugati versenytársak nem érdekeltek abban, hogy az adómentes övezeten belül mindenhol ugyan annyiért termeljenek az emberek. Valamiből fizetni kell a horribilis angol, német munkások bérét.
2014. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

A nyugati országok jó életszínvonalát a keleti újonnan csatlakozott országok vásárlópiaca, termelés visszafogása, versenyképesség feladása és alacsony bérei is szavatoltják.

Amellet ,hogy a nyugati országok ragaszkodnak olyan gazadsági előnyökhöz, monopóliumokhoz és kiváltságokhoz amikről a keleti újonnan csatlakozottaknak még álmodni se szabad.

2014. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mit kellene tennünk, hogy ez megváltozhasson?
2014. ápr. 13. 14:24
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Eléggé el vagytok tájolva. Attól hogy Magyarországon ez a helyzet , mert szerencsétlenek a magyarok ez nagyon nincs így. Szlovákiában nincs semmi mégis elérte most már az átlag bér az ezer Eurót. Lengyelországot gondolom mondanom sem kell 2020-ra beéri nyugatot ha így folytatják. Balti országok? 3-ból kettőben már Euróval fizetnek. Kiszámolta , egy közgazdász nem olyan régen hogy itthon 7% GDP növekedés is elérhető lenne , ha kiszámítható és értelmes gazdaság politikát folytatna az ország.
2014. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

A nyugati országok receptje:


1. Nyerj meg egy világháborút.

2. Kerülj az 1. világba, s kapjál eszméletlen mennyiségű támogatást.

3. Légy mindenhol az első, sohase a többedik.

4. Legyen valami alaptőkéd, amiből el lehessen indulni.

5. Legyen egy gyarmatpiacod, aminek különbözetéből fizetheted a saját országod jólétét.

6. Ne nyomja el az állam az egyéni kezdeményezéseket.

2014. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#48%


Akkor miért mondják a Jobbikra, hogy nem fog neki sikerülni a magyar gazdaság felélesztése, mert nincs miből?

2014. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
átlagbér vásárló ereje nem nagyobb szlovákiában, mint nálunk. Évek óta ugyanaz a helyzet ebben a régióban. Egyszerűen valaki megközelíti a nyugati színvonalat, akkor menekülnek a nyugati multik a csóróbb országokba. Ezt a problémát vagy túléli vagy nem, ahol az állami vállalatok döntő része megmaradt vagy van állami vállalatok a versenypiacon ott jobb a helyzet ( összes keleti országban jobb a helyzet ebben a tekintetben. Pl románoknál fele annyiba kerül a gáz, mint nálunk, pedig ők is Ukrajnából kapják a gázt. Vagy ott van a telefon szintén vásárló erőhöz jobban idomul, mint nálunk . Apróért eladták ezeket a vállalatokat és most lehetetlenség vissza szerezni ezeket.
2014. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!