Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a magyarok...

Miért mondják, hogy a magyarok a politikusoktól várják a csodát?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a magyarok semmit nem tesznek saját boldogulásukért, hanem a kormánytól és a politikusoktól várják a csodát. Szerintem ponthogy nem igaz ez, hisz mióta EU tagok vagyunk, sőt mióta Németországban, Ausztriában is korlátozás mentesen lehet munkát vállalni, 18-70 évesig rengetegen mentek ki dolgozni vagy csak szerencsét próbálni, még olyanok is akiknek semmi esélyük mert szakma és nyelvtudás hián vannak. És szerintem akik itt maradtak azok is próbálnak tenni a boldogulásért, de ez az ország csak ennyit tud.
2014. ápr. 12. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:

"de ez az ország csak ennyit tud"


Ez meg mi? Ilyet még nem hallottam. Mit kéne tudni egy országnak? De hát mi vagyunk az ország. És igen a magyar a politikusoktól várja a csodát, nem mondom én, hogy mindegy ki van hatalmon, nem mindegy, de az életünkért magunknak kell tenni. Mi az, hogy valaki nem tud menni nyelvtudás hiányában külföldre dolgozni? Tanuljon meg! Rengetegen vannak már kint, nekik sikerült.


Dolgozni kell, csalni ha muszáj, túlélni. Nyugaton magasabb az életszínvonal kb. amióta az eszemet tudom, de tán már több száz éve, ez nem újdonság. Aki többet akar, vállaljon többet.


10 éve vagyunk EU tagok, de én még a rendszerváltásra is emlékszem. Mindenki azt hitte, jön a kánaán. Nem jön. Magunknak kell kikaparni a gesztenyét.

2014. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az önálló gondolkodás, a saját életünkért felelősség vállalás azért baromira nem az erősségünk. Az, hogy az európai mosókonyhákat képzetlen magyarok töltik ki, nem nevezném éppen a csúcsnak. Nagyon erős az a vonulat, hogy az állam apucitól várjuk a segítséget, és éppen ezért bigottak, tájékozatlanok és megvásárolhatóak az emberek. Lásd a rezsicsökkentéses agymenést. A sikeres gazdaságok alapeleme a kockáztatás, innováció, változás. Itt a régi ótvar rendszerekbe kapaszkodás megy, a vállalkozást ellehetetlenítik, az embereket függővé teszik a rendszertől, az oktatást lebutítják. így épül egy igazi eurázsiai diktatúra.
2014. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt ki mondja? Szerintem nem igaz. Csodát nem lehet várni tőlük, mert sok régi titkos és nem titkos szerződés kötheti őket. Ha megfigyelted ha kormányváltás történik, azt nagy "Majdmimáskéntcsináljuk" kampány előzte meg. Aztán hatalomra kerülve szembesülnek az előzőek megállapodásaival ami a nagy beígért reformot nem engedi kibontakoztatni. Nem hiszem hogy tőlük várnák a csodát a magyarok.
2014. ápr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Inkább állambácsitól a sültgalambot.
2014. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg így van. Ezért ennyire megvezethetők a magyar választók. Mert még mindig szocializmust akarnak és nem is akarnak alkalmazkodni a kapitalizmushoz. Alacsony adók, magas támogatások és biztos munkahely a nyugdíjig, ahol lehetőleg két szalmaszálat nem kell keresztbe tenni.


Akik ezt megunták, azok váltottak rendszert és mentek külföldre, illetve azok a kétségbeesettek, akik csalódtak a magyar rendszerben, a kapitalizmushoz alkalmazkodni képtelenek, de azt hiszik, nyugaton majd visszakapják a szocializmusukat. Ők mosogatnak és végzik az alja munkát, míg előbbiek úgy boldogulnak nyugaton, ahogy itthon sosem tudnának.

2014. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mert így van. A szocializmus ezt tette velünk, hogy majd valaki más pl az állam vagy a hivatal mindent megold.

Hogy nekünk gondolkozni sem kell és nem is szabad mert az állam majd megoldja. Meglett az eredménye.

Szerinted miért szavaznak ennyien narancsra meg szegfűre? Hát pontosan ezért !

2014. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az embereknek jobban össze kéne tartaniuk.

Amit most csinál a kormány az már pofátlanság.

A politikusok kezében van minden, és csodára nem számíthatunk tőlük. A szegények egyre kilátástalanabb helyzetbe kerülnek, ha nem változik valami a politikában.

2014. ápr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja a hatos.
2014. ápr. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!