Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik az "igaz" magyarok?

Kik az "igaz" magyarok?

Figyelt kérdés
Valami külön kaszt?
2014. ápr. 10. 22:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Én annyira igaz Magyar vagyok, hogy Álmost útját követem. Elmentem egy új hazát keresni magamnak.
2014. ápr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem a kurucimádók és nem a jobberek az biztos.
2014. ápr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Senki nem tudja megmondani???
2014. ápr. 10. 22:29
 4/21 anonim ***** válasza:
Egy régi hagyományt követők, a honfoglalók, ők most épp Nyugat-Európában foglalnak hont.
2014. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%
Aki magyar szülőktől származik és a magyar hagyományokat őrzik.
2014. ápr. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
9%
Nem azok, akik provokatív, törlésre váró kérdéseket írnak ki. Azok inkább valami afrikaiak.
2014. ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
A neten egyre több kommentelö írja úgy alá a mondandóját hogy "igaz" magyar, vagy hogy ilyen egy "igaz" magyar. Komolyan nem értem mi ez? Új magyar kaszt? Vagy mi?
2014. ápr. 10. 22:37
 8/21 anonim ***** válasza:
Kérdező: olvasd el az 5-ös választ, mert az a válasz a kérdésedre. És most már nyugodj meg.
2014. ápr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ők azok, akik pirosfehérzöldebbek és árpádsávosabbak másoknál.
2014. ápr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


Azt, hogy ki mit mond magáról vagy másokról nemzetiség kérdésben, teljesen lényegtelen, csak az számít, hogy ezt milyen megalapozottsággal teszik. Megalapozottságot a családi genealógia részletes ismerete adhat. Ez az esetek többségében, pro és kontra is hiányzik. Ezért lehet az, hogy jobboldaliak igazmagyarozhatnak és zsidózhatnak (és társai), baloldaliak pedig megkérdőjelezhetik a magyarság, mint etnikum létezését. Ez a vita mindig parttalan lesz egzakt, vagy legalább ahhoz közelítő adatok nélkül.


Szóval a családi genealógia az, amit meg kell kapargatni, legalább a 8 dédszülőig, de lehetőleg addig, amíg csak rendelkezésre állnak adatok. A magyarság, vagy annak hiánya ebből többnyire nyilvánvaló válik. Vitás esetekben pedig dönthet az egyéni hozzáállás.


Amire a kérdező kíváncsi: a pongyola közbeszédben az az "igaz magyar", aki ugyanarra a jobboldali pártra szavaz, mint amire te, vagy tesz bármi építő jellegűt, vagy mond valami hízelgőt, és nem nyíltan baloldali.

2014. ápr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!