Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ne lenne joga véleményt...

Miért ne lenne joga véleményt formálni, hibáztatni valamelyik pártot annak, aki nem ment szavazni?

Figyelt kérdés

Ez valami olcsó propaganda, vagy magától találta ki az a pár hülye?

A jobboldal egy hazug, manipulatív, tekintélyelvű, kizsákmányoló, majom társaság, a bal meg még ezt sem éri el. Ha valaki ezt nem látja, az inkább vallásos, mint elemző.

Nem volt kire szavazni. Sokan érdektelenségből nem szavaztak, de még többen tehetetlenségből, a valódi választás hiánya miatt nem mentek el. Nekik miért ne lehetne ugyanannyi joguk véleményt alkotni, mint annak, aki hisz valamelyik csapatnak?

Tudom, hogy jogilag nem korlátozza semmi a nem szavazókat, csak nagyon elterjedt az a vélemény, hogy "aki nem szavazott, az kussoljon". Lehet, hogy azért, mert tőlük mindkét oldal tart egy vitában?


2014. ápr. 10. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert most be van sértődve a sok szerencsétlen kormányváltó és jobbikos, mert lemaradtak a Fidesz mögött, mint a borravaló.

Figyeld meg, mindjárt lepontozzák a válaszomat és nagyon elégedettek lesznek magukkal. :)


Egy szintén nemszavazó.

2014. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A nem szavazás is véleménynyilvánítás, szvsz.

(Azért én voltam szavazni, de megértem ha valaki nem. Főleg ha oka is van rá. És nem az, hogy nem volt kedve. :) )

2014. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert a közember számára ez a legfontosabb törvényes módja annak, hogy véleményt mondjon a vezetésről. Ha valaki nem megy el szavazni az arra szavaz, hogy neki minden jó úgy ahogyan van. Szánalmas indok, hogy választás hiányában nem megy el valaki, a listán 18 helyre lehetett tenni az X-et, biztosan volt olyan amelyik közelebb állt a nézeteidhez mint a többi.


Szerintem ha valaki nem megy el szavazni akkor sz@rik bele az egészbe annyira, hogy ne legyen joga nyafogni a későbbiekben. Ha ennyire nem képes kiállni saját magáért, hogy egy szavazáson egy X-et bebiggyeszt valahova akkor emberileg egy nullának tartom, nem hiszem, hogy egyéb helyzetben olyan jól teljesítene az önmagáért kiállás tekintetében. Ha valaki nem megy el szavazni azzal szembeköpi az egész demokrácia rendszerét, lehasal a földre pucsított fenékkel és azt mondja, hogy "legyen aminek lennie kell".


Ezért. És tudom, "nem volt kire szavazni, hiszen csak két választás létezik a világon, minden fekete vagy fehér"...

2014. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha lesz olyan lehetőség, hogy "Egyik sem" vagy "Egyik sem tetszik", akkor elmegyek és szavazok.
2014. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Mondok egy példát, hogy megértsd:


Az asszony megkérdezi, mi legyen a vacsora töltöttkáposzta vagy babgulyás?

Te azt mondod nem érdekel.


Az asszony megcsinálja a töltöttkáposztát.


Van jogod verni magad ezután, hogy de te utálod a töltöttkápsztát?

2014. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Van jogod verni magad ezután, hogy de te utálod a töltöttkápsztát?"


És ha utálom a bablevest is, akkor minek választanám azt?

Akkor már inkább megmondom neki, hogy mit szeretek és csinálja azt.

2014. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

igazad van rossz volt a példám.

Akkor helyesbítem:


Az asszony megkérdezi, mi legyen a vacsora:

1. Töltöttkápszta

2. Babgulyás

3. Reszelt cékla

4. Vajas kenyér

5. Mogyoróvajas kenyér

6. Raklett

7. Sült hús

8. Spagetti

9. Töpörtyű

10. Édesség

11. szalámis

12. Bundáskenyér

13. Főtt tészta

14. Grill hús

15. Brassói

16. Palacsinta

17. Pörkölt

18. Selyemsonka



Majd te azt mondod, hogy letojod.


Ő megcsinálja az egyiket. Mennyi jogod van sírni miatta?

És nem, olyan nincs h valaki 18 felsorolt verzióból egyiket sem szereti, főleg h kb az összes lehetséges ízt lefedik...

2014. ápr. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%
Na igen ám, csakhogy mi van akkor, ha az a háziasszony romlott alapanyagokból főz! Tök mindegy mit csinál, lefedheti a teljes ízskálát, csakhogy mind büdös húsból és penészes zöldségekből van. Ergo mindegy mit választok, úgyis szalmonella lesz a vége, akkor miért nem fanyaloghatok?
2014. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert az már előre publikus, hogy miből készül (aka mi a program), vagy már van tapasztalatod vele (a rántotthús mindig sótlan).
2014. ápr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 3-as írta le a tutit ez az én véleményem is.
2014. ápr. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!