Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez elejét veszi sok most...

Pro Patria kérdése:

Ez elejét veszi sok most következő kérdésnek?

Figyelt kérdés

A választási eredményekkel kapcsolatban:


"A Fidesznek kedvezett a választási törvény, ezért nyertek."

- Az nyert, akire a legtöbben szavaztak. A választási kerületek átszabásával legfeljebb faragni lehet, de kormányváltó akaratot nem lehet kivédeni.


"A románok nyakunkba szavazták a kormányt még négy évre, úgy, hogy nem ők szívnak miatta."

- Először is: 20 évig senkit nem zavart, hogy a kiköltözött, ott munkát vállalt, családot alapított magyarok Németországból, Angliából, Kanadából szavazhatnak. Ez a "ha nem itt adózik, ne is szavazzon" érv csak most jött elő.

Másodszor: az a 60 ezer magyar, aki érvényesen szavazott nem volt mérvadó etekintetben.


"Busszal szállították a romákat szavazni."

- Ez olyan mondat, amely minden választáskor, minden párttal kapcsolatban elhangzik, ismétlődően. Még ha így is volt, az nem eredményez ilyen magas eltérést.


"A Fidesz csalt."

- A vesztes fél bármely versenyben, sportban, játékban, választásban csalást kiált. Ha ilyen volt, tegyen feljelentést akár párt, akár civil. A választások eredményét senki nem vonta kétségbe, sem az ellenzék, sem a megfigyelő bizottság.


"Radírozható tollak voltak."

- Hmmm, na ez tényleg jó.:) Mindazonáltal senki nem tiltotta meg a saját toll használatát.


"A közvéleménykutatások hazudnak, nálunk errefelé mindenki mást gondol, mint amit a tévében mondanak."

- A közvéleménykutatások egymástól függetlenül - jobbról is, balról is - ugyanazt az eredményt hozták nagyvonalakban, mint amiképp a választások zárultak. Miért lett volna érdeke a más kötődésű felméréseknek is hazudni, egybecsengően a többivel, valamint a most ténylegesen bekövetkezett, látható végkifejlettel?


A realitás az, hogy a kormány nyerte meg a legszélesebb támogatottságot a társadalomban. És ez nem a Fidesz-KDNP-t magasztalja, hanem a baloldalról ad lesújtó kritikát.

A baloldal lenullázta magát, teljesen kivérzett. Nincs még egy olyan példa a politika történelmében, amikor valaki még ellenzékben is - amely mindig kedvezőbb pozíció - képes magát sorozatosan lejáratni, és nem növelni a népszerűségét.

A Jobbik pedig a maga radikalizmusával mindig csak a társadalom egy kisebb hányadát tudja megmozgatni, sosem fogja átlépni a saját fizikai korlátait.

A jelenlegi kormányzat gyakorlatilag versenypartner nélkül indult a választásokon, hát persze, hogy nyert.


Lehet mondani, hogy a Várkert Bazár, az Országház, és a Ludovika felújítása "pénzpazarlás", de még így is eredmény ahhoz képest, mintha ugyanez magánzsebekben tűnne el.

Lehet mondani, hogy a közfoglalkoztatás nem munkahely, de így is hatalmas szemléletváltásbeli előrelépés ahhoz képest, mint amikor generációk nőttek fel azt látván, hogy alanyi jogon utalják a pénzt nekik. A közmunkáért pont annyi pénz jár, mint amennyit ér. De ha fahordással, utcasepréssel, kukaürítéssel, kaszálással is, viszont járuljanak hozzá a közösség életéhez, ha eltartást kérnek attól.

Lehet mondani, hogy az orvosok kollektív és visszamenőleges béremelése csak túlélést ad, nem megoldást, de így is több, mint ami az elmúlt hosszú években bármikor megesett.*

Lehet mondani, hogy a devizahitelesek problémáját nem számolja fel maradéktalanul a rögzített árfolyam, és az egyösszegű végtörlesztés, a forinthitelre való átváltás, de így is kimenekített sokakat, nagyon sokakat a bajból. (Nem, nem csak a luxusvillákra hitelt felvetteket.)

Lehet mondani, hogy nem lett felszámolva a bűnözés, de a BTK. szigorítása, és a rendőri állomány növelése, a büntethetőségi alsó korhatár 12. betöltött életévre való csökkentése, az uzsora és drogárusítás ellen való keményebb fellépés ehhez vezet.

Lehet mondani, hogy nincsenek nyugati bérek (amely egyébként nem "az állam" intéznivalója, hanem a munkáltatóé), ami ellehetetleníti az itthoni megélhetést, és emiatt vándorolnak el, de például az én bátyám nagyon jól járt azzal, hogy épp most vezették vissza a házépítésre használható, nem visszatérítendő szocpolt, és határoztak a gyermekek után járó adókedvezményről, amikor otthon, és családot alapított. Mindezt ezek nélkül is biztosan megtette volna, de jelentős terhet vett le a válláról, és hozzájárult, hogy ha nem is teljesen önerőből, de ne súlyos eladósodottsággal indítsa az életét.

Az állam feladata nem az, hogy eltartson, hanem segítsen. Ha te nem állsz meg a lábadon, mástól hiába várod a megváltást.

Lehet mondani, hogy a KKV-knak juttatott, egyösszegű, milliós, és nem visszatérítendő támogatás (melyről a járási munkaügyi kirendeltségben úgy nyilatkoztak, hogy ilyen lehetőség talán még sosem volt, mindenki éljen vele) nem elég önmagában egy vállalkozás felépítéséhez, de ismét azt mondom: nem is arra szolgál, hogy kifizesse helyetted a megélhetésedet.


Itt az győzött, hogy történik valami. És a mai politikai életben ennyi már kiemelkedő.


------------


*Az orvosokról a személyes véleményem: ha nyugati színvonalú fizetést akarnak, nyugati színvonalú tudással is bírjanak. Gyalázatos, szégyellni való a magyar egészségügy, és nem csak a berendezések miatt. A magyar orvosoknál bármi, ami egy tüdőgyulladáson túlmutat, fehér folt a praxisban... Amikor édesapámnak duzzanat jött ki a állkapcsán, hónapokig vizsgálták, elemezgették, vettek tőle vért, röntgenezték, és minden egyéb, de nem derítették ki, mi az. Végül azt mondták, hogy biztos mumpsz, várja meg, míg elmúlik. El is múlott. Most a tenyere van bedagadva. Szintén vizsgálatok sorozata, küldözgetés egyik helyről a másikra, majd a röntgenfelvételt néző orvos arcán, ahogyan apa fogalmazott "igazi, mély, őszinte tanácstalanság ült ki."

Injekciózták, amelytől némiképp leapadt, de nem tartósan, mígnem egy másik, hasonlóan járt ismerős(!) tanácsolta, hogy ne derékba, hanem közvetlenül a duzzanatba adják be, ami sokkal hatásosabb eredményre vezetett - az orvosnak ez nem jut eszébe?

Most erdélyi sóba áztatva kezeli, és ez sokkal látványosabban tartja karban.

Amikor én évek óta tartó folyamatos orr- és garatfolyással mentem tanácsért, azt mondták, megvan még az orrmandulám, de biztos nem ez okozza. Vérvétel, nyálkahártyából vett minta, röntgen, ilyen-olyan szűrések és továbbküldések, majd minden körbefutva az orvos végül széttette a kezét, és azt mondta: vetessem ki az orrmandulámat, biztos az okozza. Itt lett nyilvánvaló előttem, hogy csak le akart tudni...

Amikor dédmamám kórházba került, napokig(!) kezelték tévesen, mígnem rájöttek, hogy nem az a baja, amit véltek, hanem gyomorfekélye van. Megműtötték, összevarrták a sebét, de a varrat elszakadt. Azután a második varrat is, és ennyiben is maradtak: hazaküldték, hogy ne ott halljon meg nekik. Összevarratlan sebbel! Napokig szenvedve.

Több hasonló eseteket is tudnék mondani, de azok már másokat érintenek, ezért nem kezdek bele.

Amíg a magyar orvostudomány valahol a sötét középkor kuruzslási szintjén van - nem érdekel, mit mondanak a kiváló orvosképzésről -, addig ne várjanak nyugati színvonalú béreket.


2014. ápr. 7. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Hiába írod le, magyarázod el értelmesen, logikusan, ettől függetlenül jönni fognak a kérdések. Aki tősgyökeres MSZP-s, balos, liberális, küzd, amíg hang van a torkában.
2014. ápr. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 T-55 2.0 ***** válasza:
84%
Apám! Lenulláztad a pol. kategóriát kb. 1hétre ezzel a"kérdéssel". Szép volt.
2014. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Kész!

Lefőtt a kávé!

Ha nem törlik be lehet zárni a kategóriát!

2014. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem is gondoltam volna fideszes vagy, kicsit csalódtam most.

Mondjuk voltak igaz dolgok benne, de:


A cigány szavazókat rábírni pénzért vagy erővel hogy 1 pártra szavazzanak miért nem számít? Csak mert általános?

Ez azért nagyon tág fogalom, és bűn degradálni, mert tegyük fel egy alacsony részvételű helyen, ahol amúgy is megoszlanak a kevés szavazatok, szerinted nem csalás rá zúdítani egy rakat szavazatot csak az egyik oldalról?


A közmunkához még tegyük azért hozzá hogy állami cégeknél vannak olyan közmunkások akik azt a munkát végzik, amiért máshol egy rendes minimálbért is kifizetnének.


Deviza kérdés ugyan úgy nincsen megoldva, mert mindenki tudja hogy csalás volt az egész, és ahelyett megoldanák csak részletfizetési lehetőséget adnak, a csalás attól még végbemegy.


Közbiztonság azóta is katasztrófa sok helyen.

Na ezért is tartjuk agyatlan birkának azokat akik pl Borsodban nem a Jobbikra szavaztak.


Magáról a szavazásról:

A legfontosabb, ami miatt lázadnak a Jobbikosok is, hogy a francba lett megint a fidesznek 2/3, a mszp-nek megy egyáltalán ennyije, amikor egymást érték a botrányaik, mégis mindenki mindent elfelejtett.

De a Jobbiktól félni egyik sem felejtett el.

Bár igazából két jelentős réteg volt.

Az egyik a fidesz haszonélvezői, a másik a hívő őstagok, akiket talán csak a halál tudna más véleményre bírni.


A haszonélvezők és rokonaik családostul mentek el szavazni ezt láttam. A hívők, az öregek általában egyedül.

Sokszor láttam azt hogy a fiatalokat rohadtul nem érdekli ez az egész, sőt olyat is sejtettem akire kifejezetten ráerőltethették a szavazást, mert nagyon vágta a pofákat.

A Jobbikosok hozták magukat, nagy részt a bizonytalanokból lehetett volna még szakítani, mert sikeres kampányuk volt, de valahogy mégis csesztek elmenni az emberek szavazni.

Sokkalta több időst láttam mint fiatalt, és engem ez zavart leginkább. Sok öreg már járni nem tudott, írni olvasni alig tudott, de még akkor is bevágta vagy bevágatta valaki mással az X-et a szeretett elvtársai, vagy vezérünk neve mellé, sokan nem is titkolták.

Ezek miatt tartunk ott ahol, mert ezek azt se tudják mi folyik körülöttük, de mégis annyit ér a szavazatuk mint egy normális ép még dolgozó emberé, aki mondjuk most alapít családot.

Láttam sérült embereket is, és mivel ha benne van a választói jegyzékben akkor elvileg szavazásra alkalmas, de azért kérdések merültek fel bennem hogy akkor miért van mindegyikkel kísérő, aki be is megy velük?

Na most az ő esetleg elcsalt szavazata is egyenértékű egy 100%os dolgozóéval, aki mondjuk tudja hogy mi folyik a világban. Tudom hogy nincsenek sokan, de elvi dolgokról beszélek.

Mielőtt valaki elkezdené hogy mekkora soviniszta vagyok, azért azt hozzá tenném hogy engem az zavar igazából hogy mindenféle szerintem már alkalmatlan ember elment szavazni, de az életerős, dolgozó vagy dolgozni fogó nemzedék meg nem. Azokra voltam dühös egy darabig akik még erre a 4 évente lévő max fél órás eseményre sem tudtak időt szakítani, mert a buli fontosabb volt...

Az ilyenek meg is érdemlik azt hogy az általam sérelmezettek szavazzanak felettük. Mert érdekes azokat az emberek elmentek (elvitték őket) szavazni, aki meg még dolgozni fog és elfogja tartani amazokat, meg nem.

Aztán majd megy a sírás rívás hogy de szar itt az élet, de megmondtam nekik előre hogy megne halljam ezt a jövőben, volt akivel majdnem össze is vesztem hogy ugyan menjen már el, tetves 10 percébe kerülne, de nem. Az ilyen meg is érdemli...


Bocs a hosszért :D

2014. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ennyi! Grat!
2014. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Barátom, a Fidesz már a választási törvényviccel csalt.
2014. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A "kérdés" hiánypótló nem csak ebben a közösségben, hanem sok más sötét zugában az internetnek. Alkalomadtán terjeszteni is fogom.


Amúgy megjegyezném, a cigányozás a Fidesz irányába elvileg még mindig elvileg megereszthető legalábbis az ORÖ adatai alapján, biztos lesz valamilyen kreatív egyén aki választási csalást és szavazásvásárlást sejthet:

[link]

Meg persze a szociktól is tanulhatnak a jobbra sorolt elvtársak:

[link]


A 2012-es választási törvénycsomaggal, meg persze az eltűnő/radírozható tollakkal,önmegsemmisítő szavazócédulákkal együtt simán bemagyarázhatja valaki, hogy a népakarat semmibe lett véve.

2014. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kereskedelmi adókon bajnoki fideszhírek közt néha egy-egy rosszalló kishír a többiről?
2014. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!