Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elérkezik valamikor az idő,...

Elérkezik valamikor az idő, amikor "normális" pártoknak is lesz esélyül és nem a MSZP vs. FIDESZ lesz 4 évenként felváltva?

Figyelt kérdés
Mindakettő bizonyított és leszerepelt, ennek ellenére a szavazók zöme 80%-a rájuk szavaz, mégis miért?
2014. ápr. 7. 18:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
9-es, te melyik országban élsz? Magyarországon a Fidesz egész pontosan 2.58%-al veszített. 2002-ben még nem tartott ott a politikai kultúra, hogy olyan adatokkal foglalkozzanak az emberek, mint a gazdaság növekedés. Akkoriban egy politikus még bele tudott bukni abba, hogy 80 milliós villája volt. Manapság már 1000 milliárdokról beszél az átlag ember is. Nem tudom érzékelhető-e a változás. Az MSZP akkor beígérte a 100 lépés programot, bevezette az orbángyűlölet politikáját, azt hazudta a nyugdíjasoknak, hogy Orbán elvett tőlük 14 ezer forintot (asszem ennyit), brutális média túlsúlyban voltak, megvették a közvélemény kutatókat, és ennek ellenére is 2.58% múlt, hogy a Fidesz marad. 2006-ban ugyanúgy a hazugságra épült kampány miatt nyert az MSZP. Ebbe a két ígérethadjáratba rokkant bele aztán az ország. Ha neked ez katasztrofális vereség, akkor nagy baj van a fejedben. Hiába is gyűlölködsz, hiába kapálózol, a Fidesznél jobban senki nem tudná most vezetni ezt az országot. Javaslom, hogy olvasgass utána az elmúlt 24 év politikai eseményeinek, és esetleg próbáld meg felül bírálni a gyűlöletedet, amit igazából meg sem tudsz magyarázni szerintem.
2014. ápr. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jaj 10-es, ne magyarázd már meg, hogy milyen jó eredmény ez a Jobbiktól. Nekem egy kormányváltó erő ne 4-5%-okat erősödjön 4 év alatt. Mondjuk én már 2010-es választások után kezdtem felmérni, hogy a Jobbik akkori lendülete kifullad, és meg fognak rekedni azon a szinten, szerintem előbb utóbb a most még szimpatizánsok is rá fognak jönni, hogy nem azt kapják, amire számítottak. Meddig lehet hitegetni a híveket, hogy majd a következő választáskor? A Fidesz 2002-ben is, 2006-ban is alig kapott ki, egy hazug kampány miatt. Mi tudtuk, hogy az MSZP kampánya hazugság, tudtuk, hogy az ország nem bír ki egy ilyen pénzosztást. Aztán jött öszöd, és már csak ki kellett bekkelni 2010-ig. De a Jobbiknak mi a reménye? A Fidesz nem osztogat felelőtlenül, stabil gazdaságot, lassú fejlődést ígér, és ezzel a magyar bőven meg is elégszik, mert 24 év alatt megértette, hogy nincs varázsbot, nincs varázsszó, a jóléti államért meg kell dolgozni. Minden "MSZP-s", pillanatnyi jobb létet ígérő ciklus újabb évekkel odázza el a fejlődést. A Jobbik soha nem fog hatalomra kerülni, mert a magyar ember nem fogja megkockáztatni, hogy az olyan elmebeteg húzásokkal, mint az unió kilépés újabb évekre visszavesse a fejlődést.
2014. ápr. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!