Mi a fene az a konstruktív ellenzék?
Hogy nem fognak elvből leszavazni mindent csak azért, mert másik párt indítványozta. Tudod, amit a Fidesz meg az MSZP szokott csinálni...
Ha valamivel egyetértenek, akkor meg fogják szavazni. Ahogy azt mindenkinek tenni kéne. Illetve kellett volna, amikor még rendes arányok voltak a parlamentben...
Azt jelenti, amit az előző négy évben csináltak.
Olyan javaslatokat, amik szerintük jó az országnak, megszavazzák. Nem fognak nemmel szavazni, csak azért, mert az MSZP, vagy Fidesz nyújtotta be.
Mellesleg ennek kéne az alapnak lenni, nem az óvódás szint amit szocik nyomtak.
"Ha valamivel egyetértenek, akkor meg fogják szavazni. Ahogy azt mindenkinek tenni kéne. Illetve kellett volna, amikor még rendes arányok voltak a parlamentben..."
Tehát ha egy párt semmivel nem ért egyet, és emiatt nem szavaz meg semmit, akkor az konstruktív ellenzék a definíciód szerint.
Ki ítéli meg azt, hogy egy párt mivel ért egyet?
Konstruktív ellenzékről beszélünk akkor, mikor az ellenzék nem csak annyit tud, hogy "monnyonle", meg ahhoz ért, hogy a kormánypárt minden felszólalásakor nagy dérrel-durral kivonul a teremből. A konstruktív ellenzék ténylegesen részt vesz a parlamenti munkában, a bizottsági üléseken nem csak a kormánypártot támadja, a törvényjavaslatok vitáin saját nézetei vannak, nem csak zsigerből tagad mindent, amit a kormánypárti képviselők mondanak és néhanapján előállnak saját ötletekkel is. Illetve nem idegen tőlük, hogy a kormány 1-2 javaslatát támogassák, ha az nem összeegyeztethetetlen az elveikkel. Na, ilyen a közelmúltban nem volt itthon, ezért aztán kb. bármit mondhat Vona, mert nincs viszonyítási alapunk.
Egyébként pedig azért nyilatkozott Vona Gábor valamennyi jövőbeni frakciótársa nevében, mert ha nem jöttél volna eddig rá, a magyar parlament úgy működik, hogy a frakcióban a frakcióvezető a magasságos atyaisten, aki a párttól kapja az utasításokat, hogy kinek mire kell szavaznia, a frakciótagok pedig önálló vélemény nélküli gombnyomó robotok, akik a frakcióvezető által elmondottakat bégetik kórusban és úgy szavaznak, ahogy a frakcióutasítás megköveteli. Ellenkező esetben még pénzbírságot is kaphatnak.
E tekintetben vetélkedés van, mert ezt Schiffer András is nyilatkozta, Mesterházy pedig az EU parlament vonatkozásában adta elő. Hirtelen mindenki konstruktív lett.
Hogy mi is az, nem csak azt nézik, mire mondanak nemet, hanem azt figyelik, hogy a kormány céljait hogyan tehetnék még jobbá, sikeresebbé a saját elképzeléseik beiktatásával.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!