Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van felháborodva az...

Miért van felháborodva az ellenzék (Jobbik, Seres Mária) azon, hogy Orbán Viktor azt mondta, hogy a fiatalok kalandvágyból mennek külföldre?

Figyelt kérdés

Ez szerintem igaz. Én is éltem egy évet külföldön azért, hogy világot lássak.

Sok ismerősöm azért megy külföldre, mert itthon nem akarnak dolgozni minimálbérért, ők 300 ezret szeretnének keresni (persze egyiknek sincs szakmája vagy van olyan aki lakatos meg pincér, de ők hogyan keresnének 300 ezret). Azt hiszik, hogy külföldön kolbászból van a kerítés, pedig nem, mosogatni kell 16 órát egy nap és úgy lesz havonta 300 ezer forint ami el is megy albérletre meg ételre, szóval nincs sok értelme.

Amúgy azok beszélnek a pénztelenségről, meg a szegénységről akik mindennap a kocsmában ülnek és elisszák a pénzt vagy azok akik nem dolgoznak. Vannak olyan ismerősem is akik naponta lenyomnak 12 órákat, érdekes nekik van pénzük.


Jobbik gyűlésen voltam és ott mondta Vona Gábor ezt, persze ellenvéleményt nem könnyű mondani, mert beszél egy órát és ennyi, az igaz, hogy a végén vannak kérdések, de nálunk pont egy pali 10 perces monológot mondott és nem tudtam felszólalni.


2014. márc. 23. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Mert szerintük mindenkinek itthon kell bőgatyában csárdást járni és pálinkázva, hujujujjozva és semmilyen más módon nem lehet tisztességes életet építeni.


Főleg nem a mocskos nyugaton élve, büdös idegenek között, más kultúrában! Skandallum!

2014. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mert pontosan fordítva igaz: itthon maradni , az a kaland!!!
2014. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az meg már biztos csak puszta véletlen, hogy ez a "kalandvágy" csak oda vonza a fiatalokat, ahol az itthoni fizetések sokszorosát lehet megkeresni.
2014. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben az ellenzéknek igaza van. Orbán ezt azért mondja, mert csak fokozni tudta az elvándorlást, mérsékelni, pláne megállítani nem. Pedig aztán próbálkoztak. Életpályamodellek, hallgatói szerződések, stb.


És úgy dönt rekordokat az elvándorlás, hogy nyelvtudás terén (is) Magyarország Európa sereghajtója és a magyar ember sosem volt különösebben kalandvágyó/mobilis.


És nem azt mondom, hogy itthon kell maradni bőgatyában hujjogni. El kell menni. Ennek az országnak, pláne ha Orbánt újraválasztják, vége. De ez nem érdeme az országnak, hanem tragédiája.


A naponta lenyomok 12 órát és van pénzem dolog nem élet. Azután csak hazaméssz, eszel és alszol, aztán mehetsz megint dolgzni. És az a pénz, amit itthon meg lehet keresni, ezt nem éri meg. A képzetlennek persze kint is az alja munka jut, de a képzett előtt olyan lehetőségek nyílnak meg, ami itthon álomnak is szép.

2014. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Az hogy azok beszélnek csak a pénztelenségről akik állandóan vedelnek és/vagy nem dolgoznak, egyszerűen valótlan állítás.

A diplomásokat teljesen kihagytad az egész gondolatmenetből.

Ha valaki egy piacképes diplomával rendelkezik, vért izzadt, éveken át készült arra hogy megszerezze, az természetesen a számára legelőnyösebb lehetőséget fogja választani. Ez pedig (sajnos) nem itthon van. Amíg az ország nem tud olyan körülményeket megteremteni ami azt indokolná hogy itt kamatoztassák tudásukat, addig ez a tendencia folytatódni fog. Ez az ország számára káros, de én senkit nem fogok elítélni azért mert jobb életkörülmények közt akar családot alapítani, és nyugodtabb hétköznapokat akar. Nem feltétlenül kell ennyire csőlátással vizsgálnod a dolgot.

2014. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
És akkor Németországból, Hollandiából, Angliából, stb. miért nem mennek kalandozni a fiatalok? Ne beszéljünk már hülyeségeket, világot látni normális helyeken úgy megy az ember, hogy besétál egy utazási irodába és befizet egy útra. Imádom az ilyen önáltatókat, akik szerint minden oké ebben az országban. Nyilván.
2014. márc. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy példát mondok, van egy szomszéd srác, akinek 3 szakmája van és nem tudott elhelyezkedni, most kiment külföldre, biztosan kalandvágyból ment ki mosogatni...
2014. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen munkakerülő alakok haza is jönnek, viszont akik igazán hiányoznak azok a diplomások és a valóban versenyképes szakmával rendelkező szakemberek, akik viszont nem fognak haza jönni, mert kint ugyan azért a munkáért, nem 12 órás mosogatásért 3-5-ször annyi fizetést kapnak.

Csak, hogy a saját példámat elmondjam: frissen végzett vegyészmérnök vagyok, kaptam is állást itthon, kb. 230.000-et kapok. Egyetemi éveim alkalmával fél évig külföldön tanultam, így megtudtam, hogy ugyan azért a munkáért, amit itthon végzek Németországban a kezdő 5-600.000-et kap forintba átszámolva. Ennek ellenére itthon maradtam, pedig könnyű szerrel kaptam volna munkát külföldön is. Abban viszont biztos vagyok, hogy a helyemben 10-ből legalább 7-en elmentek volna külföldre, mert itthon súlyosan alulfizetettek a mérnökök is, hogy az orvosokat ne is említsem.

2014. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jaj kérdező te nagyon ostoba vagy.
2014. márc. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Több olyan ismerősöm van akik azt mondták, hogy nem dolgoznak minimálbérért, mert az kevés, aztán panaszkodnak, hogy nincs pénzük kenyérre.
2014. márc. 23. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!