Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondja azt az MSZP, a...

Miért mondja azt az MSZP, a Jobbik, és az LMP, hogy "kemény ellenzék lesz", amikor 2/3-s többségnél gyakorlatilag már nincs is ellenzék? :D

Figyelt kérdés
Mert azzal sokat nem fognak elérni, hogy csak kárognak a parlamentben, pedig már csak ezt fogják tenni, hiszen mást nem is lehet ilyen esetben.
2010. ápr. 27. 12:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Törvényhozásban valóban nem sokat szólhatnak bele. De nyújthatnaj be módosító indítványokat, a bizottságokban kapnak tisztségeket, a közhöz fordulhatnak. Meg vannak a kérdésekkel való szétbombázása a parlamentnek (Fidesz csinálta ezt többször az év végén)
2010. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, szerintem ezzel sem fognak sok vizet zavarni. A más pártoktól való törvényjavaslatok benyújtása után tulajdonképpen a Fidesz fogja eldönteni, hogy lehet-e törvény belőle, vagy sem.
2010. ápr. 27. 13:02
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

az SZDSZ, akarom mondani LMP és az MSZP mintha ott sem lenne majd.


Viszont ha a Fidesz diktatúrát csinál, akkor Jobbik forradalmat.

2010. ápr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És ha a diktatúra jobban működne, mint a demokrácia? Nem biztos, hogy a Jobbik képes lenne kirobbantani egy forradalmat, főleg ha - remélhetőleg - sikerül egy működőképes országot kiépíteni (bár ennek kicsi a valószínűsége), igaz, akkor nagy valószínűséggel a Jobbik sem lázongana.
2010. ápr. 27. 13:14
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ha már itt tartunk: mekkora hawaii lesz már az ellenzékieknek? :D 4 évnyi f*szverésért mennyit fognak kaszálni, és még utána felelősségre sem lehet őket vonni :D Elfogadnék egy ilyen állást...
2010. ápr. 27. 13:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A Jobbik tipikusan egy olyan párt, aki nem fogja be a száját, tehát ha valami olyan dolog lesz, amit a Fidesz eltussolna, a Jobbik tuti ki fogja szivárogtatni, és ha az embereknek nem tetszik, nem fognak a fenekükön ülni. Az LMP szerintem nem SZDSZ, de ahogy tudom, nekik se tetszik sokminden az eddigi dolgokban, ők más módon, de biztos nem maradnak majd csendben. Az MSZP-ben már szinte senki nem bízik, aki igen, azt meg nem tudják mozgósítani, ha gond van, de valószínűleg ők lesznek a következő ciklus fidesze, vagyis ha valami nem tetszik majd nekik, akkor kivonulnak az ülésről... A Fidesz most hiába van ott bent az épületben többségben, ha nem megfelelően bánik majd a hatalommal és ha letojja az embereket, hiszen ahogy Petőfi megírta:

Habár fölűl a gálya,

S alúl a víznek árja,

Azért a víz az úr!

2010. ápr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván ha a Fidesz elk*rja a kormányzást, akkor tényleg kitörhet egy forradalom. Remélem nem így lesz, mert az országnak augusztusig van büdzséje, ha elcseszik, akkor még mélyebbre süllyed az ország, és akkor lesznek hatalmas lázongások. Reménykedjünk, hogy jól fogják (vagy jobban fogják) csinálni...
2010. ápr. 27. 13:25
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
"Az LMP szerintem nem SZDSZ"...dehogynem! Az összes SZDSZ-es zsidó LMP-s! Nézd meg őket egymás mellett, üvöltenek a rasszjegyek!!!
2010. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Számomra egyedül a Jobbik szájából hihető ez a mondat, hogy "kemény ellenzék lesz". Eléggé paradox helyzet, hogy pont egy olyan párt fogja a leginkább kontroll alatt tartani a kormányt, és a demokratikus keretek betartását, amelyik egyébként szélsőséges, antidemokratikus pártként van elkönyvelve.


Az MSZP-nek már senki nem hisz. Annyi mocskot szórtak a Fideszre, hogy a választópolgárok nagyobbik része már immunis a rágalmaikra. Akkor sem hinne nekik senki, ha egyszer véletlenül tényleg igazat mondanának. Tipikus esetei ők a mesének, ahol a gyerek állandóan farkast kiabált, míg végül senki nem hitt neki akkor sem, amikor a farkas valóban megjelent.


Az LMP mögött az én véleményem szerint nem állnak tömegesen olyan támogatók, akik mozgósíthatóak lennének egy nagyobb tüntetés, lázongás esetén. Szerintem az LMP szavazói főleg csalódott baloldali, és liberális fiatalok, akik számára egy tüntetés nem más, mint "a csőcselék randalírozása az utcán".


Egyedül a Jobbik az, amelyik képes a támogatóit utcára vinni, vagy másként mozgósítani, és eképpen esetlegesen nyomást gyakorolni a kormányzatra. Ezért én nem is bánom, hogy a Jobbik a Parlamentbe került. Persze abban bízom, hogy nem esnek az MSZP hibájába, és nem kezdenek el akkor is vádaskodni, amikor arra semmi valós okuk nincsen. Bár, ha a kampányidőszakot nézzük, akkor sajnos meg kell állapítanunk, hogy alaptalanul vádaskodni ők is nagyon szeretnek...

2010. ápr. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

látszik, hogy kik az antidemokratikusak és kirekesztőek.

az összes fideszes szájából mást se hallok, csak, hogy hű de jó lesz, mert senki nem szólhat bele a fidesz dolgaiba, csak ők lesznek senki más, stb... "csak a fidesz..."


überszánalom.

2010. ápr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!