Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szavazók csupán 44 %-a...

A szavazók csupán 44 %-a voksolt a Fideszre, szóval még a fele sem. Akkor hogy a pecsába lehet ezeknek 2/3-os többségük megint? Ez kell nektek, diktatúra, akkor egyétek. Tényleg igaz, hogy minden nemzet megérdemli a sorsát!

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 02:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
8%

teremtö Ùristen!..MO-nak tényleg vége...:D

de tényleg mindenki hùzzon elfele ebböl a cirkuszból ...szánalom ...majd a magyar megállja a helyét Kanadában vagy Ausztráliában..!!

2014. ápr. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
kissé lejtett a pálya
2014. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
aha, 44,55 akarta, de választani sem a 100% ment el, ez a kormány szimplán illegitim
2014. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"12. Tudod mi az egyszerű rendszer? Hogy leszavaz az ország lakossága, és amelyik párt ahány százalékot kap, olyan arányban kap mandátumot a parlamentben is (ha elérte az 5%-os küszöböt). És nincs semmi humbuk, semmi manipuláció. Ezzel mi a probléma?"


Hogy megértsd, hogy ezzel mi a probléma, induljunk ki a jelenlegi választási eredényekből.


Az egy dolog, hogy az általad preferált szisztéma szerint nem lehetne egyéni jelöltekre szavazni, csak pártlistára, azt még megoldható lenne, még ha lennének is nyilvánvaló hátrányai is.


Akkor jöjjön a lényeg:


Ha a Te javaslatod szerint működne a dolog, akkor az idei választás után a pártlistára leadott szavazatok alapján ilyen arányban oszlanának meg az országgyűlési mandátumok a parlamenti küszöböt elért pártok között:



1. FIDESZ-KDNP : 44,37 %


2. MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP : 25,88 %


3. JOBBIK : 20.46 %


4. LMP : 5,24 %



Ahhoz, egy párt, vagy egy pártkoalíció kormányt tudjon alakítani, illetve stabilan kormányzóképes legyen, ahhoz - érthető okokból - kell minimum 50 % + 1 fő a parlamentben (amit abszolút többségnek hívnak).



Innen akkor a tied a pálya.


Légy szíves, rakd össze ezekből a pártokból azt a kettőt (vagy akár többet), amelyik együtt eléri az abszolút többséget, és - választóik akaratát képviselve - képes és hajlandó lenne koalíciós kormányzásra egymással.

2014. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Amúgy inkább az a rendszer a jellemző Ojrópában, ha nem vegyesről van szó, hogy csak az egyéni számít. Úgy meg nem két harmad lenne a fideszek, hanem 90%. A maradék meg lenne 10% mszp oszt csá. Az tetszene?
2014. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"aha, 44,55 akarta, de választani sem a 100% ment el, ez a kormány szimplán illegitim"


1) Lehet, hogy Te igazságtalannak érzed, de - ha tisztában vagy az illegitim szó fogalmával, - akkor Te is tudhatod, hogy nem az.


2) Tudnál egyetlen példát mondani arra az esetre, amikor egy demokratikus országban a szavazásra jogosult állampolgárok 100 %-a elment szavazni?


3) Joggal feltételezzük, hogy a választásra jogosultak tisztában vannak vele, hogy az országgyűlési választásokon nem a sejhajunkkal, nem a szánkkal, nem internetes fórumon való kommenteléssel és nem is utcai demonstrációkkal szavazunk.


4) Bármely okból lemondhathatunk arról a jogunkról, hogy szavazzunk. A parlamenti mandátumok felosztásánál azoknak az akaratát veszik figyelembe, akik elmentek, és érvényes szavazatot adtak le.

2014. ápr. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Jó eddig oké. De a Fidesz kapott kb 45 %-ot, az ellenzék meg összesen 55 %-ot.


Mégis a Fidesznek 133 hely, az ellenzéknek meg 66 hely."


A fenti százalékok csak a pártlistán leadott szavazatok arányait tükrözik, azt kifelejtetted, hogy az egyéni választókörzetekben A Fidesz igen nagy arányú győzelmet aratott.


".... Mi?? Roppant igazságos."



Találtam egy cikket a különböző választási rendszerekről:


[link]


Ha már sokakban felmerül a kérdés, hogy mennyire jó és igazságos a jelenlegi választási rendszerünk, tényleg elég elgondolkodtató összehasonlítani a brit szisztémával.


"A csak egyéni választókerületi rendszer - ami például az Egyesült Államokban vagy Nagy-Britanniában működik - többségi modell, a választásokon győztes pártot vagy pártokat egyértelmű parlamenti többséghez juttatja, így stabil a kormányzat is. A rendszer hátránya az aránytalanság, hiszen a győztes mindent visz, a vesztesekre leadott szavazatok pedig elvesznek."


A 2005-ös választásuk példáján keresztül szemléltetve:


A Munkáspárt a szavazatok 35,2 %-ával 352 parlamenti mandátumot szerzett.


A Konzervatív Párt szavazatok 32,2 %-ával pedg 197-et.


Én személy nem tartom igazságosnak, ezt a rendszert, de attól még demokratikus ország az Egyesült Királyság.



Ha a 35,2 : 32,2 szavazati arányból ("választói akarat")


352 : 197 arányú parlamenti férőhely lett,


akkor ha ez a választási törvény lenne nálunk érvényben, akkor valóban az lenne a helyzet, amit az előző hozzászóló írt.

2014. ápr. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a cikk hivatkozása helyesen:


[link]

2014. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!