Ugye még mindig jelentéktelen a jobbik szavazótábora a többi párthoz képest?
Milyen többi párthoz képest?
A Fideszhez képest lényegesen kevesebbet kapnak, a Magyar Cselekvő Párthoz képest meg lényegesen többet.
1: a sok fórum nem erről árulkodik. Egerben pl a Jobbik fóruma a sportcsarnokban volt, és azt a csarnokot több, mint 1000 ember zsúfolásig betöltötte. Ehhez képest a szétesés az utcán tartott fórumot bajnaival, és felső hangon is 100 katasztrófaturista lézengett ott, és bámészkodott, hogy ki ez az ember.
De feleslegesen magyarázom, mert gondolom te sem hiszed el, amit leírtál :D. A Jobbik szétveri az összefogást.
Holnap ilyenkorra erősen pofára fogsz esni, 20-30 % között lesz a Jobbik.
46 éves, tudatlan, férfi.
meglepetést fog hozni a holnapi nap
a jobbik saját magához képest jó eredményt fog elérni, a fidesz gyengébbet mint várják
Elvileg:
Fidesz
Jobbik
Összefogás
Erőviszonyok sorrendben. Nos a 2002-es választásokra való tekintettel még akár a Jobbik, de ha hülyék az emberek az Összefogás is nyerhet.
20% felett lesz, nem tudom hol éltek.
Budapest, 2014. április 5., szombat (MTI) - A Fidesz-KDNP 40-45, az ötpárti ellenzéki szövetség 26-31, a Jobbik 19-23, az LMP 4-6 százalékos listás eredményt érhet el a vasárnapi parlamenti választáson az Ipsos prognózisa szerint. A közvélemény-kutató intézet szombaton küldte el elemzését az MTI-nek.
A Fidesz-KDNP-t a választópolgárok 34 százaléka nevezte meg általa támogatott pártként, míg az ellenzéki összefogásnak 20 százalékos tábora van a választás előtti héten készített felmérés szerint. Előbbi 2,7 millió, utóbbi 1,6 millió választót jelent.
A Jobbikot 14 százalék nevezte meg leginkább kedvelt pártjaként, vagyis 1,1 milliós támogatottsága van, míg az LMP híveinek aránya 3 százalék, számuk negyedmillió.
A részvételüket biztosra ígérők és a napokban pártpreferenciával rendelkezők aránya 50 százalék körüli. Ha csak ők, tehát a biztos pártválasztók vennének részt a vasárnapi parlamenti választáson, akkor a Fidesz-KDNP valószínűleg 46 százalékot kapna, a baloldali összefogás pedig feltehetően 26 százalékot érne el az Ipsos szerint.
A harmadik helyen a Jobbik következne 19 százalékkal. Az LMP-nek egyedül, az összes, országos listát állító parlamenten kívüli pártnak pedig együttesen lehetne 4 százaléka.
Az Ipsos ugyanakkor a választói szándékok alapján ennél nagyobb részvételre számít, így a pártokra leadott szavazatok aránya is eltérhet a biztos pártválasztói körben mért adatoktól.
A közvélemény-kutató hangsúlyozza, hogy a választási előrejelzésnek minden eddiginél nagyobb nehézségei vannak. Ennek egyik oka, hogy a kutatás során felkeresett emberek jelentős hányada nem áll a felmérést végzők rendelkezésére. Az Ipsos ismertetése szerint a mostani vizsgálatban különösen nagy hangsúlyt fektettek a bizalmi légkör megteremtésére, így 2800 felkeresésből született ezer érdemi válasz.
A prognózist nehezíti az is, hogy a kutatók nem kalkulálhatnak az utolsó napok kampányeseményeinek hatásaival, és különösen azzal, hogy vasárnap melyik párt milyen hatékonyan mozgósít. Erre vonatkozóan nincsenek korábbi tapasztalatok, amelyek segítenék az előrejelzést.
A várható eredményeket leginkább az aktív bizonytalanok befolyásolhatják még, de hatásuk lehet azoknak a párttámogatóknak is, akik elképzelhetőnek tartják, hogy a választás napjáig módosul a preferenciájuk.
A pártok mellé már korábban felsorakozott szavazók túlnyomó többsége valószínűleg nem változtatja meg preferenciáját, de néhány esetben még lehetséges átjárás - olvasható az Ipsos elemzésében.
A Fidesz támogatói közül 250 ezren elképzelhetőnek tartják, hogy a Jobbik felé mozdulnak el, ugyanakkor 100 ezer Jobbik-szavazó a kormánypárt esetleges támogatásában gondolkodik.
A kormányváltók és az LMP között is lehet még szavazói mozgás. Az összefogás hívei közül 150 ezren gondolkodnak az ökopárt támogatásán, de 100 ezer LMP-s lehetőségként kezeli, hogy az ötpárti szövetségre szavaz.
Ha az aktív bizonytalanok is elkötelezik magukat valamelyik párt mellett, akkor a részvétel 55-60 százalék közé emelkedhet. Ha viszont úgy szavaznak, ahogy az a kutatásban megfogalmazott attitűdkérdésekre adott válaszok alapján várható, akkor minden párt arányosan bővítheti táborát, a végeredményt ez jelentősen nem befolyásolja.
Az Ipsos a mostani kutatásból származó információkat és a korábbi becslések során megszerzett tapasztalatokat figyelembe véve azt prognosztizálja, hogy a Fidesz-KDNP-lista támogatottsága 40-45 százalék között lehet, míg az ellenzéki szövetség eredménye 26-31 százalék között valószínűsíthető.
A Jobbik listájára feltehetően 19-23 százaléknyi arányban voksolnak majd, míg az LMP 4-6 százalékot érhet el. A Lehet Más a Politika bejutása akkor a legvalószínűbb, ha a részvétel 60 százalék alatt lesz.
Az országos listát állító pártok közül az említetteken kívüli 14 politikai erő egyike sem fog bejutni a parlamentbe, de kisebb mértékben ők is befolyásolják a végeredményt - állapítja meg az Ipsos.
Az ország felnőtt népességét életkor, nem, iskolai végzetség és településtípus szerint reprezentáló felmérés március 28. és április 3. között készült személyes megkérdezéssel. A kutatás a listás erőviszonyok feltárására alkalmas, az egyéni választókerületek esélyeinek bemutatását nem teszi lehetővé - közölte az Ipsos.
"Jó tudom, vannak 1-2en akik a szélsőjobb-ra szavaznak, főleg 18 éves tudatlan, de szerintetek is ezeknek a száma a nagytöbbséghez képest most sem számottevő?"
1. A Jobbik nem szélsőjobboldali
2. 18 évesek nem tudatlanok, sem azok, akik a Jobbikra szavaznak. Vona Gábor az ELTE-n végzett történész/történelemtanári szakon. Szerinted ő is tudatlan?
-Egyetemisták körében a legnépszerűbb párt... - Biztos minden egyetemista szélsőjobboldali, ugye? -
Nagyon nyitott, és racionális párt. Szerintem meg te vagy a tudatlan, mert a médiára, meg a liberálisokra hallgatsz, ahelyett, hogy utána néznél, hogy milyen is valójában a párt.
Amúgy csak az előttem lévőket tudom igazolni, én is 20-30% közé datálom a szavazatokat. Kb 1.000.000-1.500.000 közé, el is mondom, hogy miért.
2010-ben megkapták a kettős állampolgárságot az elszakított területeken élő magyarok a FIDESZ-nek köszönhetően. Nagyon sokan rájuk szavaztak ezért.
Viszont a FIDESZ annyira nem foglalkozott a külföldi magyarokkal, mint a Jobbik.
Tavaly volt a Székely nagy menetelés az autonómiáért. Találd ki, ki képviselte hazánkat egyedül politikusként... Segítek, Vona Gábor. Továbbá megakarják vétózni Szerbia EU-csatlakozását mert nem garantálnak a szerbek autonómiát a magyaroknak.
Kárpátaljáért is ki akartak állni, és vajon ki miatt nem sikerült...?
És apró gesztusok ezek, de szerintem ezzel nagyon sok szavazót meg lehet nyerni. És hangsúlyozta Vona, hogy ezt nem a kampány miatt tették, nekik nem addig fontosak, míg szavazatot érnek, hanem a szavazás után is foglalkozni, és harcolni fognak értük. És ki is jelentette, hogy szavazzanak arra, akire akarnak. Nekik már az is elég, ha szavazhatnak, nem kell hogy rájuk...
Ha érdekel szó szerint: https://www.youtube.com/watch?v=bRJdgl0Bbnc 39:15-nél
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!