Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha márciusba töltöttem a...

Ha márciusba töltöttem a 18-at mehetek szavazni?

Figyelt kérdés
Március 3.-án töltöttem a 18.életévemet de a családba mindenki más kapott levélben értesitőt a szavazásról csak én nem.Elmehetek, benne vagyok a rendszerben??
2014. ápr. 5. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg igen!


Gyakorlatilag ennek nem ártott volna utánajárni.... de én ismerek olyat, aki nem kapott róla értesítést, rákérdezett, és benne volt a rendszerben.

2014. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Késő bánat. Ha nem jelentkeztél, amikor te nem kaptál, már nem teheted meg. Be kellett volna menni a jegyzőhöz, hogy kimaradtál a választói névjegyzékből. Holnap már ilyennel nem fognak foglalkozni. Én az önkormányzatnál dolgozom és a héten számoltuk meg a szavazócédulákat. Darabra stimmelni kell. A te kedvedért nem fognak hozatni egy lapot és a jegyző is elküld ha holnap keresed meg.
2014. ápr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem tudom már mikor jöttek a levelek de lehet hogy a születésnapom előtt és én azthittem azért nem kaptam, no meg azt sem tudtam hogy az a feltétele hogy mehessek.

Nem lehet megnézni valahol hogy benne vagyok e a névjegyzékben?

2014. ápr. 5. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel márciusban töltötted be, így akkor nem kaphattál, amikor mindenki megkapta. Ezt később kellett volna megkapnod.

De a testvérem sem kapott levelet, felhívta őket, kiderült, benne van a névjegyzékben, csak nem mindenkinek postáztak értesítőt.


Nem hiszem, hogy holnap már bármit tudnál ez ügyben intézni, de mindenképp menj el, ott a helyszínen meg fogják tudni nézni, benne vagy-e!

2014. ápr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Elmehetsz. Elvileg benne kell, hogy legyél. Gyakorlatilag nem tudhatjuk. Viszont. Egy felnőtt ember, aki hazája sorsáról dönthet, használja helyesen az anyanyelvét. Te ugyanis nem márciusba, hanem márciusban lettél 18 éves, méghozzá 3-án és nem 3.-án. Tagmondatok határán pedig vesszőt kell tenni.
2014. ápr. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Annyira nem kell megszólni a gyereket azért nem olvasott itt mindenki Musilt,Mannt,Heideggert,Proustot,Sillaanpát na mi van keccch egyébként meg, én nem tudom, hogy kaptam-e levelet, mert BP-n tanulok de miskolci vagyok, mindenesetre holnap reggel megyek azt szavazok lyíííhäää.
2014. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!