Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha mondjuk ma töltöttem be a...

Ha mondjuk ma töltöttem be a 18-at, akkor ma még nem szolgálhatnak ki sem alkohollal, sem dohánnyal?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 12:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Venni akartam egy szivart az esti bulira, és közölte kedvesen az eladónő hogy nem tudhatja hogy mikor születtem, ezért ő nem kockáztatja meg.
2013. dec. 7. 12:28
 2/13 anonim válasza:
100%
Végülis lehet hogy pl. 21 órakor születtél, bár azért ennyire azért nem kéne ezt komolyan venni hogy 1 óra múlva lesz, de azért már zártak be boltot, hogy ellenőrzésre küldtek egy olyan fiatalembert, aki pár hét múlva lett volna 18 és kiszolgálták mert magas volt de nagyon.
2013. dec. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

mutattál személyit?

mert ha igen, akkor nagyon csúnyán beperelheted az egész boltot

a születésed napjára rá 18 évvel már kötelességük kiszolgálni, ha tudod személyigazolvánnyal bizonyítani a korod

ha egy hét múlva lennél csak 18 akkor evidens, hogy még nem szolgálhat ki, de aznap már nem hajthat el ilyen szöveggel, hogy nem tudja, hány órakor születtél

tehát mutattál személyit vagy sem?

2013. dec. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mutattam személyit!

És visszaadta, már épp mondani akartam, amikor belekezdett:

"Ezzel csak az a baj, hogy nem tudhatom hogy mikor születtél" És mondtam, hogy én tudom hogy 10 órakor születtem(kb. délben mentem be), és mondta hogy ezt ő nem tudhatja, szóval nem szolgálhat ki.

Már épp azon gondolkoztam hogy viszem neki az anyakönyvi kivonatom, annyira felidegesített :D

2013. dec. 7. 13:11
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

mekkora egy s***fej...

most ha elég ügyes vagy ki is rugathatod

én megtenném a helyedben, az ilyenek veszélyesek ebben a szakmában

tisztában vagy azzal, hogy megfosztott a jogodtól?

ez olyan, mintha egy chipset nem adtak volna oda neked, valamilyen mondvacsinált indokkal

olyan termékkel nem szolgált ki, aminek vásárlására jogosult vagy, ergo megszegte a munkahelyi kötelezettségét

én beszélnék a főnökével

a főnök helyében jól megdorgálnám, de azon is elgondolkodnák, hogy érdemes e tovább foglalkoztatnom az illetőt

azért mindennek van határa

2013. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Milyen bolt volt ez? Miért nem mész egy másikba? Miért tűnik kamunak a történeted?
2013. dec. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, úgy tudtam hogy itt nekem kell kérdéseket feltenni, Neked válszolni. Fogalmam sincs miért tűnik kamunak a kérdésem.

Egyébként egy dohányboltban volt.

2013. dec. 7. 14:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellett volna, hogy szolgáljon azon a napon, amikor betöltöd a 18-at.
2013. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Elmentem végül egy másik boltba, és ott kiadták. De először annak az eladónak is meggyűlt a baja velem :D


Aztán megnézte a számítógépét, és oda az volt kiírva, hogy dec. 7-e után születteket nem szolgálhat ki.

2013. dec. 7. 17:54
 10/13 lindmayer ***** válasza:

persze, mert csak azt lehet kiszolgálni, aki elmúlt 18 éves, aki éppen aznap tölti be, az még nem múlt el 18, hanem pontosan 18 éves. érted?

amúgy ez a szőrszálhasogatás azért van, mert a trafikosok nagyon félnek, mert mi van ha ellenőrzés van, és a hatóság emiatt bezárja a boltot: nem tudom, hogy hogy van a szabályozás, de lehetségesnek tartom, hogy ha betű szerint vesszük a szabályt, akkor nem adhatja ki, és a hatóságok ezért is képesek büntetni

2013. dec. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!