Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Mesélnétek" nekem a politikáról?

"Mesélnétek" nekem a politikáról?

Figyelt kérdés

17 vagyok, és még a 2010-es választásokon sem szavazhatok, de ami zavar az az, hogy ha szavazhatnék, se tudnám mire, mert sajnos egyáltalán nem értek hozzá.

Véleményem szerint a híradóban, interneten, fórumokon nem adnak objektív tényket a külömböző pártokról.

El tudná nekem valaki magyarázni, hogy az egyes pártoknak mik a programjaik? Tulajdonképpen miben külömböznek? És mi a francért gyilkolják egymást?

Ha lehet, "pártatlanul", nem a büdöskomcsizásra, meg hasonlokra lennék kiváncsi =)


Köszi Nektek!


2009. dec. 18. 17:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Töriórűkon megtanultuk az egyes szavak mit takarnak, milyen elképzeleéseket =) Mármint az hogy szocializmus, liberalizmus, stb, és igazából ezek számomra tök jól hangzanak, de a megvalósításban kell, hogy legyen némi bibi a mellékelt ábrák szerint :D

A fő bajom az, hogy nem látok külömbséget. Ami most van, az senkinek nemtetszik, de a többi is csak fúrja a jelenlegit, számomra ez eléggé visszatszitó jelenség, olyan egyik kutya, másik eb...

De éppen ezért kérnék némi "felvilágositást" mert ez azért gondolom nem így van, és én nem értem, hogyan.

2009. dec. 18. 17:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt itt nem fogod megkapni, mert mindenki a maga által szimpatizált pártot fogja éltetni, a többit meg szidni mint a bokrot. Ha igazán magad akarsz dönteni befolyásolás nélkül, akkor az ÖSSZES párt honlapját olvasd el, és az ott talált ismeretlen szavaknak, eseményeknek nézz utána a wikipedián mondjuk. Már ha valóban képben akarsz lenni, nem pedig befolyásolva, akkor ezt javaslom.
2009. dec. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy tucatjával jönnek majd a "szavazz x. pártra, mert ők aztán majd hűha" című szövegek, amihez én nem óhajtok csatlakozni. Mindenki a saját környezetétől, neveltetésétől, világszemléletétől függően hozza azokat a dolgokat, amik meghatározzák a politikai szimpátiáját. Olvasd el a pártok programjait, de nézd meg a politikusokat, hallgasd meg a nyilatkozataikat, és döntsd el, hogy amit a programban leírtak, az azon felül, hogy szépen hangzik, józan ésszel átgondolva meg is valósítható-e, illetve azok, akik mondják, hitelesek-e számodra ahhoz, hogy hinni tudj nekik.


Remélem, sikerül olyan döntést hoznod, amit majd a választások után egy évvel sem bánsz meg ;)

2009. dec. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A választásokig mindenütt fogsz látni-hallani a Pártok programjáról.Minden szépet-és jót ígérnek majd, de a felét sem fogják betartani.Akik elkötelezettek egyik,vagy másik párt iránt,azok kritika nélkül hisznek a pártjuknak.

Aki nem pártfüggő,az vagy nem megy el szavazni,vagy arra szavaz,akiről feltételezi,hogy a programjából valamennyit megtart.

Minden demokráciában így van ez,de nálunk sokkal durvább,gyalázkodóbb a választási harc.Ez valóban nem jó,de nincs helyette jobb.

Általában mindenütt az a helyzet,hogy a hatalomra került párt nem váltja be a választók reményeit,és ezért van általában ciklusonként kormányváltás.

2009. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
én is ugyanebben vagyok.szerintem az se jó,hogy az én szüleim xy-ra szavaznak,és állandóan fikázzák a többit,és belerögződik a gyerekbe is,hogy az a jó.én sem értek úgy a politikához,hiszen csak azt az egy pártot ismerem,és így nincs viszonyítási alapom hogy az jobb vagy rosszabb esetleg.igazad van,mindegyik csak leugatja a másikat,egyik sem jobb,mindegyik magát isteníti.de én is azt javaslom,nézz utána minden honlapnak
2009. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az MSZP-nek már régóta teljes vércserére lett volna szüksége...Minden bajok forrása...Régi háttérelvtársaiknak is kisebb lett volna a pofikája.
2009. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát kérlek, a rendszerváltás előtt megalakult az MDF, a Fidesz és az SZDSZ, mint rendszerváltó csapat, tagjaik részt vettek a Nemzeti Kerekasztal tárgyalásokon is.


Az 1990-es első választáson az MDF győzött, az MDF jobboldali, azaz konzervatív, nemzeti érzelmű pártnak indult akkoriban.

Megalakult az MSZP is ami a volt kommunista diktatúra szereplőnek menedékhelye a demokratikus államban, és 1994-ben meg is nyerte a választást Horn Gyulával az élen.


1998-ben a Fidesz a Kisgazdákkal és az MDF-el alakított kormányt, a Fidesz szintén jobboldali, nemzeti oldali párt és 2002-ig voltak kormányon, és 1990 óta a legjobb teljesítményt nyújtó kormány volt - nem elfogultság, olvass utána a "mit adott az Orbán-kormány Magyarországnak" cím alatt a neten.


Aztán visszatért az MSZP, amely baloldali, vagyis annak vallja magát, a baloldaliság a szociális érzékenységet kell, hogy jelentse, tehát a szegények segítését, az elesettek támogatását, de ezzel szemben az MSZP nem ezt tette hanem neoliberális politikát folytatott és folytat, ami azt jelenti, hogy ha van pénzed akkor király vagy, ha nincs akkor meg megdöglesz éhen, nem kapsz ellátást, kórházit se semmit, nem tanulhatsz és stb., és ebben segítségére volt a rendszerváltó pártból baloldalivá átvedlett SZDSZ, akik pedig a liberalizmust képviselik papíron.


Na aztán annyit értünk el, hogy a 2002. óta tartó MSZP-SZDSZ kormány oda juttatta az országot ahova, csak kérdezd meg a szüleid milyen most az anyagi helyzet stb., és jövőre az dől el, hogy milyen irányba megyünk tovább.


Ha újabb megszorításokat, elvonásokat és adóemeléseket akarunk akkor az MSZP a jó választás, ha pedig a gazdaság beindítását szeretnénk és egy önálló, fejlődő államot akkor a Fidesz.


A többi párt jelentéktelen, egyedül a Jobbik fog jól szerepelni még de ők meg szélsőségesen rasszisták, az meg senkinek sem jó.


Hát nagyjából ennyi.

2009. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Na látod, itt az utolsó kettő. Ne hagyd magad befolyásolni, mert akkor olyan válaszóvá válsz, mint a többi begyepesedett.
2009. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, utolso kettőnek (illetve utolso elötti kettőnek, na :D) mondom, hogy pontosan ez az, amire nem voltam kiváncsi, próbálnám egyedül megítélni a dolgokat :) Azért ksözönöm, főleg annak aki azt a hosszú választ írta.

Többieknek is köszönöm, majd guglizok, mert a hivatalos honlapokon nemnagyon találtam emg azt ami érdekelne.

De lehet nemis találnám, mert ez iylen "alap" :D

Mitöl jobb, és mitől bal oldali valaki? Mi a külömbség?

2009. dec. 18. 21:44
 10/13 anonim ***** válasza:

Van választás ! Ne szavazz senkire !


[link]

2009. dec. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!