Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ehhez mit szóltok?

Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
Vagyok én, 20 éves fiú. Van haverom egy 20 éves fiú. Én viszonylag független vagyok a pártoktól, objektivan nézem őket, egy egy intézkedésről mondok véleményt, nem a pártról. Lehet nem is megyek szavazni, mert nem tudok kire, esetleg LMP vagy Jobbik lesz, hogy annál kevesebb menjen a fideszre és baloldalra. Haverom keveset foglalkozik a politikával, a jobbikot nagyon utálta. Multkor elkezdünk beszélgetni a dolgokról, kérdezgetett, elmondtam a Jobbik céljait valamint a programjukat nagyvonalakban. És a beszélgetés végén azt mondta, hogy nem is rossz párt ez a jobbik és elképzelhető, hogy rájuk fog szavazni. Mit szóltok hozzá, hogy anélkül, hogy akartam volna, csak az igazsággal meggyőztem, hogy a Jobbikra szavazzon, egy olyan wmbert aki előtte még utálta őket. A kérdés tényleg nem kamu, viszont a lényege, hogy szerintetek azok közül akik utálják a Jobbikot azok valyon honnan tájékozódnak? Ha mindenki ismerné a jobbik programját azok talán szeretnék is? A kérdés nem provokativ jellegű, kezeljétek ti is úgy!
2014. ápr. 1. 07:34
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
Minden pártnak nagyon szép programja van, nekem személyesen a Kétfarkú Kutyáé tetszik a legjobban, de azért nem szavaznék rájuk, mert vannak a vele megvalósíthatósági problémák. Az örök élet még csak-csak, de az ingyen sör?
2014. ápr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
".... csak az igazsággal meggyőztem........"..." valyon ...." Igazsággal? Talán a szövegeddel!!!! Vagy te vagy az aranyszáju Szent János aki tudja és hirdeti az igazságot?
2014. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elolvastam nem csak a Jobbik, de _minden_ párt programját (volt a 18-ból 1-2, akinek nem volt, pl: A Haza Nem Eladó mozgalom, Seres Mária Szövetségesei) és ha 10-es skálán kéne pontoznom őket 0-10-ig, a Jobbiké olyan 2 lenne.


Egyébként pedig nagyon túlértékeljük ezeket a programokat eleve, hiszen semmi nem kötelez egyetlen pártot sem, hogy betartsa (ami valahol így van jól, hiszen senkitől nem várható, hogy pontosan tudja, milyen problémákkal fog szembesülni 4 év alatt), de akkor kicsit álszent dolog ilyen részletességű programokkal jönni, elég lenne néhány fő irányelv lefektetése. (Ez nem csak a Jobbikra igaz,a többi pártra is).


De a Jobbikot nem a programjuk miatt utálom (amiatt csak simán nem szavaznék rájuk), hanem a parlamenti felszólalásaik miatt - ami szintén csak az igazság, nem?

2014. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez ennél összetettebb dolog. A Te igazságoddal győzted meg a barátodat. Ennyi erővel én elmondhattam volna az Összefogás programját (hasonló gyönyörűen hangzó dolgok vannak abban is), akkor meg arra szavazott volna. 2010 előtt meg elmondhattam volna a Fidesz programját (két hét alatt rend, meg egymillió munkahely, ezek is nagyon szépen hangzottak akkor), akkor meg az szédítette volna meg.
2014. ápr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
04.01. Kb arra akartam rávilágítani, amit elmondtatok :)
2014. ápr. 1. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!