Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy román állampolgár...

Ha egy román állampolgár magyarul beszél az miért számít magyarnak?

Figyelt kérdés
ezzel az erővel én is osztráknak számítok, mert gyerekkoromban egyszerre két anyanyelvet tanítottak a szüleim? akkor én is folyamodhatok kettős állampolgárságért mint a határon túli magyarok?
2014. márc. 27. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Magyar az, aki magyarnak vallja magát. A magyarságot nem az állampolgárság határozza meg.
2014. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én meg osztráknak vallom magam, mert egyik anyanyelvem a német, öregapám osztrák volt és hasonló, mégse kapok állampolgárságot meg nem pofázhatok bele innen az ottani dolgokba.
2014. márc. 27. 16:31
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én meg Maláj vagyok Sandokan fia és bele is pofázok az ottani dolgokba.
2014. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Mert az etnikumuk magyar és ezt be is tudják bizonyítani.


Ha neked az etnikumod német, akkor hiába beszélsz te franciául, német vagy.


Ausztriában nem engedélyezett a kettős állampolgárság.

2014. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Ha egy magyarul beszél, gondolkodik, él, akkor Mars-polgár is lehet, de mégis magyar.

A határon túli magyarok nem olyanok, akik románok, szerbek, osztrákok (?), szlávok, zsidók, norvégok, japánok, törökök, akik megtanultak magyarul, hanem olyan magyarok, akiknek legalább egyik felmenőjük a mindenkori magyar államalakulat polgára volt.

Míg azok, akik kalandvágyból hagyták el az országot, az ő esetükben (vagy szüleik, nagyszüleik esetében) az ország hagyta el őket.

Trianonról, s a későbbi határrevíziókról talán hallottál.

Nem az a baj, hogy szavazati jogot kaptak. Ilyen máshol is van. Pl. a briteknél, s elég régen. Olasz ismerősöm harminc éve él Pesten, nem menekültként jött ide, de mindig minden hazai választáson ott van. Nincs ezzel semmi gond.

Ami miatt ez téma, hogy a Fidesz-vezetők már 2010-ben tudták, hogy nagyon nem lesz népszerű a négy évük, s kell a külhoni magyarság szavazati is. Tehát aktuálpolitikai trükközés miatt változtattak. Mikrobi 2002-es beszéde talán ismerős lehet.

Ami még gond, az a formális logika. Ugyanis ha valóban az elcsatolás az ok, akkor a Nagy-Magyarország minden polgárára (gyermekeire) ki kellene terjeszteni, lévén a magyarság akkor csak 48% volt. Tehát a szlovákoknak, ukránoknak, románoknak, szerbeknek, horvátoknak, bosnyákoknak, osztrákoknak, cseheknek is meg kellene adni a jogot.

2014. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Egy dolog az anyanyelv, más dolog az identitás (hogy minek tartja magát), és megint más az állampolgárság.


Liszt Ferenc egy nyikkot sem beszélt magyarul, mégis magyarnak tartotta magát. (Magyar állampolgár azért nem volt, mert éppen nem volt állam.) A mai cigányok legtöbbje magyarul beszél, és még állampolgárok is - van személyijük -, mégsem szokták őket magyarnak tekinteni, és jórészt magukat sem tekintik annak. Az erdélyi magyar azért magyar, mert magyarnak is tekinti magát, meg tud is magyarul. (Az állampolgársággal sem lenne semmi gond, ha nem járna vele szavazati jog - normáliséknál nem szokás hagyni, hogy olyan emberek döntsenek egy ország sorsáról, akik döntésük következményeit nem viselik.)

2014. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

normáliséknál nem szokás hagyni

akkor a britek hülyék, olaszok hülyék, meg a többi ország is, ahol van ilyen.

2014. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként az osztrákságod sem stimmel e tekintetben.

Ha a történelmet vesszük osztrákok csak Felső- és Alsó-Ausztriában élnek, a mai Ausztria egésze nem ősi osztrák lakosú, bár zömében német ajkúak.

2014. márc. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha, mint írtad osztráknak vallod magad, akkor mégis mit akarsz? Akkor isten mentsen attól, hogy te itt bármibe is beleszólhass. Milyen jogon akarnál te például Magyarországi választásokon szavazni, ha egy nem is tartod magyarnak?


Az hogy neked tanítottak magyart, ahogy előttem is páran leírták, az nem jelent semmit sem. Milyen jogon akarnál te itt bármibe is beleszólni? Le is írtad, hogy osztráknak vallod magad. Akkor mégis miről beszélünk.


Te itt semmibe ne akarjál beleszólni. Én magyarnak vallom magam, pedig Dél-Afrikában születtem és éltem egy ideig. A szüleim is magyarnak tartják magukat, pedig ők is Dél-Afrikában születtek. Az 1930-as évek óta a családom egyetlen tagja sem járt Magyarországon, egészen addig, amíg el nem kényszerültünk jönni. De hiába voltak ők egy másik állam polgárai, beszéltek magyarul és ami a legfőbb első sorban mindig is magyarnak tartották magukat. Ahogy az ő szüleik is, amikor még a Második Világháború előtt eljöttek az országból.

Te egy magyarul beszélő osztrák vagy én meg egy Dél-Afrikában született magyar. Nagyon nagy különbség. És az állampolgárság teljesen mindegy. Ha magyarnak tartod magad, szereted a magyarságot és közösséget vállalsz a magyarokkal, akkor teljesen mindegy a születési helyed vagy az állampolgárságod. Láttam egy filmet valamikor, ahol már a sokadik Amerikában született magyar generációt keresték fel. Olyanokat, akik életükben nem jártak Magyarországon. És az volt a nagy különbség közted és köztük, hogy ők nem csupán beszéltek magyarul, )én beszélek oroszul, mégsem vagyok orosz) hanem kerek perec kijelentették, hogy ők magyarok. Tisztelik és szeretik az anyaországot, ápolják és őrzik a kultúráját és bár más országban születtek, nevelkedtek és élnek, nem felejtik el soha az identitásukat és a magyarságukat a gyerekeiknek is tovább fogják adni. Ahogy az én szüleim is tették, ahogy előtte nekik meg az ő szüleik. Engem is két anyanyelven tanítottak a szüleim. Sőt hármon. Angolul, Afrikaansul és magyarul. És lényegtelen, hogy én anyanyelvi szinten beszélek angolul, na és? Magyarul is anyanyelvi szinten megtanultam. Én 1998-óta élek Magyarországon. De csak 2011-ben lettem állampolgár. És megéltem azt, hogy a magát fekete pákónak nevező agyhalott, akinek annyi köze van a magyarsághoz, mint nekem a molekuláris biológiához előbb kapott állampolgárságot, mint én vagy a családom. Te itt ne akarj állampolgár lenni, csak azért, hogy te itt beleszólhass dolgokba.


Neked itt az ég világon semmibe nincsen jogod beleszólni. Maradj csak osztrák állampolgár, és szavazz az ottani választásokon. Ahogy nekem sincs jogom, hogy az osztrákok viselt dolgaiba beleavatkozzak, ez a te esetedben fordítva is így van.

2014. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10. Nem azért de, ha ilyet mondasz, akkor semmivel sem vagy különb a zsidóknál.


Ugyanis az ő szokásuk ez a bűntudatkeltés, meg a bűnös nemzet sulykolása.

2014. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!