Milyen pozitív dolgok történtek Budapesten Demszky főpolgármesterségének ideje alatt?
"Demszky Gábor 1990- 2010 között volt a főpolgármester. Az ő tevékenysége alatt nagyívű infrastrukturális beruházások kezdődtek Budapesten. Ilyenek voltak például a Hungária körút, a Nagykörút, a Kisföldalatti felújítása, vagy a Lágymányosi híd átadása. 2007-ben évtizedes huzavona után megindult a 4-es metró építése. A BKV szolgáltatási színvonala hosszú távon azonban romlott, annak ellenére, hogy többek között 2005-ben – a VEKE javaslatára – átszervezték az éjszakai tömegközlekedést és új Combino villamosok álltak forgalomba a Nagykörúton. Reprezentatív új középület nagyon kevés épült, például a Nemzeti Színház épülete, a Művészetek Palotája és az ELTE lágymányosi campusa. A magánberuházásban készült épületek jelentősen átszabták a várost. Bevásárlóközpontok sora épült a város peremén és sok pláza a belvárosban. Építészetileg is kevés fejlődést hozott a rendszerváltás: Schneller István főépítészsége után talán csak a Dózsa György úti ING-székház képviseli a mai modern építészetet.[forrás?]
Az ING Bank székháza Budapesten
A legtöbb tanácsi bérlakást privatizálták. Jelentősen felélénkült a fővárosi ingatlanpiac, a lakásárak rohamosan nőttek. Megindult a kiköltözés a fővárosból. Felduzzadt az agglomeráció, lakóparkok sora épült a Budai-hegység falvaiban a módosabb népesség számára. Ezzel párhuzamosan megkezdődött néhány belső városrész rehabilitációja, például VII. kerület és VIII. kerület. A szociális problémák azonban nem csökkentek, az ellátórendszer sorvad. Sok ember él még mindig szegénységben. A rendszerváltás óta az utcákon megjelentek a hajléktalanok és a koldusok.
Európai viszonylatban azonban Bécs jóval fejlettebb maradt továbbra is Budapestnél, Prága pedig hasonló szintről indulva jobban fejlődik. Húsz év főpolgármesterség után, 2010-ben Demszky Gábort Tarlós István váltotta fel a főváros élén."
Sok plázaberuházás fűződik a nevéhez.
Ekkor épült ki a pesti plázahálózat. Sajnos nagyívű beruházások nem történtek,mert a legjelentősebbeket akkoriban,mint a Nemzeti Szinház sem ő építette,hanem a Fidesz kormány. Szerintem Ő annak is örülhetett,ha már újat létrehozni nem tudott,hogy nem omlott össze a tömegközlekedés,és a város napi élete. Ez már neki egy eredmény volt,az Ő képességeivel,és a rengeteg "Mutyizással". Hát nem volt egy "Einstein" az biztos.Nagyratörő ember volt,igen szerény képességekkel.
"Sajnos nagyívű beruházások nem történtek,mert a legjelentősebbeket akkoriban,mint a Nemzeti Szinház sem ő építette,hanem a Fidesz kormány."
Ez nagyon finoman mondva csúsztatás.
A Fidesz-kormány a Nemzeti Színházat az Erzsébet térre (volt Engels tér) akarta építeni, ennek volt éveken keresztül emlékezetes nyoma a Fidesz-gödör.
A lap alsó negyedében láthatók a régi és az új képek a gödörről, ahol végül Gödör Klubot csináltak:
A Nemzeti Színházat 1999-ben kezdték a jelenlegi helyére tervezni, és 2002-ben adták át.
Vagyis a Fidesz-kormány alatt készült el, de ha megnézed, ez Demszky főpolgármestersége (1990-2010) alatt történt.
(Ilyenben kár mellébeszélni, mert ezt pillanatok alatt le lehet keresni. Ha mindenáron sarat akarsz dobálni, akkor vagy keress valamilyen valós negatív dolgot /mert olyan is van bőven/ vagy olyat, aminek nehezebb utána nézni...)
Demszky egy idióta volt.
Megrendelték, beüzemelték azokat az új sárga Siemens villamosokat, de a klímát meg nem csinálták meg és az ablakok sem voltak nyithatóak.
Idióta SZDSZ-es banda.
Amikor a sokadik utas rosszul lett, akkor meg csak csodálkozott a Demszky drága, hogy haragszanak rá.
Le is lett váltva, soha többet ilyen embert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!