Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz a dohánybiznisszel,...

Mi lesz a dohánybiznisszel, ha a Jobbik kormányra kerül?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy kormányra kerülnek. Nem emlékszem, hogy erről a témáról hallottam volna a kampányuk során. Lehet majd újra dohányárut boltban kapni? Visszaesik az ára megfizethető mértékűre?


Kérem, hogy se jobbikellenes, se dohányzásellenes vitát ne nyissunk, a kérdés nem erről szól. Akinek ehhez van kedve, legyen szíves saját kérdést kitenni erre a célra.


2014. márc. 17. 02:30
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

"Lehet majd újra dohányárut boltban kapni? Visszaesik az ára megfizethető mértékűre? "


Valószínűleg igen. A Jobbik a hazai termelést preferálja.

2014. márc. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Mivel a Jobbik a hazai termelőket támogatja elsősorban, és elég sokan foglalkoznak dohánytermeléssel, szerintem biztos lehet majd dohányárut kapni.
2014. márc. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
NEm kerül kormányra.
2014. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Milyen összefüggés van a hazai termelők és a trafikrendszer között? Semmilyen. A dohány nagyobb részét eddig hiperekben, benzinkutaknál vették az emberek, a trafik rendszer sokkal közelebb áll a "kisemberekhez". Nem tökéletes a rendszer, de az eddiginél jobb. Az árnak meg semmi köze ehhez, a Tescoban is ugyanennyi lenne. Ez egy tudatos áremelés ami jól láthatóan visszább is vett a fogyasztásból ami jó dolog, pedig sajnos én is dohányos vagyok. Szívem szerint örülnék az 520-as arany marlbinak de az eszem azt mondja legyen még drágább, mert ennek van visszatartó ereje, a rákos képeknek nemigen.
2014. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem vonatkoztathatunk el ilyen mértékben a valóságtól. Akkor bármiről beszélhetnénk. De még ebben az esetben sem történne túl sok. A dolgot egészen máshol kellene elkezdeni, hogy a "dohánybiznisz" megváltozzon. És a Jobbik ezt az "egészen máshol-t" nem kedveli, sokszor megmondta.
2014. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a magas árnak nincs visszatartó ereje, csak az állam helyett a Keletinél a cigányoknak fizetünk, pedig nem szeretnénk. Lehet, hogy kistelepüléseken másképp van, de valószínű, hogy ott is virágzik a feketepiac.
2014. márc. 17. 10:41
 7/10 anonim ***** válasza:
4%

Mivel a jobbik nem kerül hatalomra sem most, sem soha értelmetlen a kérdés.

Sőt, most még bekerül a parlamentbe, de következőleg már nem. Mehettek vissza focihuligánnak...

2014. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Ne tegyél fel olyanokat, amik bolondságok. Nem kerülnek sem hatalomra, sem hatalom közelébe.


A kérdésben az a sunyiság, hogy nem is az a lényeg, mi van a vessző előtt, hanem az, mit sugall a mondat végén. De hisz ilyenek ezek a jobberek. KEvesen vannak, de levakarhatatlanok mint a takony. Maszatolják azt a kis nyálas valamit, amit kiöklendeznek, hátha odaragad valahova.

Szóval ne tegyél fel semmit, kérdező.

2014. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7%

Nem valószínű hogy kormányra kerülnek.

Remélem ez semleges válaszként megteszi.

2014. márc. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy annyira virágzik a feketepiac, nekem minden ismerősöm abbahagyta a fekete cigi árusítást, mióta a vámosok a korábbinál sokkal jobban rászálltak az fekete cigire. A fogyasztás azért csökken, mert lassan megfizethetetlenné válik, és mert szabályosan üldözik a dohányosokat. A közvélemény a korábbi évtizedekkel ellentétben, ma már elítéli a dohányosokat. A fekete piac zsugorodik, ezt nem csak a statisztikákból, a saját szememmel is látom. Ha kocsmában találnak egyetlen doboz cigit, rögtön röpködnek a több milliós fenyegetések a revizorok részéről. Egyr kevesebben kockáztatnak.


Amúgy a Jobbik valóban nem fog hatalomra kerülni soha.

2014. márc. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!