Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan fogja a kormány fenntar...

Hogyan fogja a kormány fenntartani a rezsicsökkentést?

Figyelt kérdés

A paksi bővítés családonként kb. 1,5 millió forintos adósságot jelent, az optimistább becslések szerint.


Arról már a kormány is nyilatkozott, hogy a költségeket részben kénytelenek lesznek a fogyasztókra terhelni. Hogy a többi költséget kire terhelik, azt nem tudom, mivel a lakosság nagy része szerintem használ áramot. Vagyis lesz, amit nem a lakosságra fognak terhelni? Számomra kicsit ellentmondásos, mivel másra nem nagyon terhelhetik, mint a lakosságra. Tehát az, hogy a költségeknek csak egy részét terhelik a lakosságra, teljesen nonszensz.


Akárhogy is, ha a nyilatkozataik mellett megmaradunk: lesz egy olyan, sokéves időszak, amikor az elektromos áram ára legalább 33 forint lesz, a mostani 16-al szemben. Lefordítva: a rezsi elég nagy mértékben fog nőni. Pedig volt olyan is, aki a további rezsicsökkentés lehetőségével indokolta a paksi bővítés szükségességét. Ami nyilván megvalósíthatatlan, ha közben a fogyasztókra terhelnek családonként legalább 1.5 millió forintot.


A kérdés lényege nem az, hogy szükséges-e a paksi bővítés. Lehet hogy az, lehet hogy nem - ettől tekintsünk el. Csupán arra nem látok lehetőséget, hogy a kormány a bővítést olyan módon hajtsa végre, hogy a saját ígéreteit (pl. rezsicsökkentés), közben betartsa. Lehet, hogy szükséges a paks II, de ha szükséges is, a rezsicsökkentést hogyan fogják fenntartani? Számomra nonszensz, hogy azt próbálják előadni, hogy 3000-6000 milliárd forintos költséget, vagyis családonként több milliót el tudnak úgy rejteni, hogy közben az ígéreteiket megtarthassák.


2014. márc. 16. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Hol lesz már ez a kormány addigra ?
2014. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Legnagyobb valószínűséggel a parlamentben.
2014. márc. 16. 19:32
 3/12 titak ***** válasza:
66%

Sehogy.

A Paks-i áramot már most is a világpiaci áron FELÜL veszi a MVM.

Ez is olyan kamu, mint a tavaji/idei "rezsicsökkentés". 2010-től az energia (gáz, villany) világpiaci ára 25%-al csökkent, az idei előrejelzés kb. 10% csökkenés.

Hol a rezsicsökkentés? 2010-11 ben felemeli az árakat, majd 2013-ban visszavesznek belőle 20%-ot.

2014. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Újabb adókkal, és a meglévők emelésével.
2014. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Ugorjunk vissza 2002-re. Mszp és Megyó 100 lépés programjára. Mint mondott akkor a fidesz? Ez egy megvalosíthatatlan program, ami tönkreteszi az országot. Így lett? Így lett. Ti megszavaztátok az Mszp-t? Meg. Lehet Magyarországon (vagy bárhol a világban) igazmondással választást nyerni? Nem. Ennyi a történet. Azt mondják,amit hallani akarsz. Foglalkozhatunk mi napi politikával, nézhetjük az Atv, vagy a Hírtv-t, vagy olvashatod a "független" fórumokat, úgy is azt fogod gondolni,amit valaki más gondoltatni akar veled. Nekem tetszik a jelenlegi rendszer. Sok bosszantó dolog van, többet kell dolgoznom, de jobban meg éri, mint a maszop alatt, és az ország sem robog már az összeomlás felé, sőt.
2014. márc. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Sehogy. de majd ráfogják gyurcsányra
2014. márc. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ugorjunk vissza 2002-re. Mszp és Megyó 100 lépés programjára. Mint mondott akkor a fidesz? Ez egy megvalosíthatatlan program, ami tönkreteszi az országot. Így lett? Így lett. Ti megszavaztátok az Mszp-t? Meg. Lehet Magyarországon (vagy bárhol a világban) igazmondással választást nyerni? Nem. Ennyi a történet. Azt mondják,amit hallani akarsz. Foglalkozhatunk mi napi politikával, nézhetjük az Atv, vagy a Hírtv-t, vagy olvashatod a "független" fórumokat, úgy is azt fogod gondolni,amit valaki más gondoltatni akar veled. Nekem tetszik a jelenlegi rendszer. Sok bosszantó dolog van, többet kell dolgoznom, de jobban meg éri, mint a maszop alatt, és az ország sem robog már az összeomlás felé, sőt."


Szerintem csak ne ugorgassunk. Nem szavaztam még az MSZP-re soha, és nem is tervezek.


Egyébként nem értem, hogy mire jó ez a megalkuvás.

2014. márc. 19. 19:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem a lakosságra terhelik akkor csak a vállalati szektorra terhelhetik.
2014. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Ha nem a lakosságra terhelik akkor csak a vállalati szektorra terhelhetik."


A vállalati szektor pedig csak a lakosságra terhelheti - mivel tőle van pénze.

2014. márc. 27. 12:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudom jól, és azt is tudom, hogy nincs ez így jól.

Tehát látom a teljes képet: egy lakosságnak tett "kedvezmény" pont hogy gyengíti a vállalati szektort, a gazdaságot.


Írtad, hogy "nem látok lehetőséget, hogy a kormány a bővítést olyan módon hajtsa végre, hogy a saját ígéreteit (pl. rezsicsökkentés), közben betartsa".


Jól látod. Nem lehet (mai tudásunk alapján). Vagy csak olyan áldozatok árán, ami nagyobb kárt okoz, mint amennyi pozitív oldala van egy rezsicsökkentésnek vagy a paksi bővítésnek magának.


Azt azért hozzá tenném, hogy a kormánynak nem feltétlen érdeke, hogy betartsa az ígéreteit. Az ígéret arra való, hogy nyerjenek, míg - szerencsés esetben - azt teszik ami jó az országnak, akkor is ha az ellentétes az ígéretekkel. És akkor még nem is számoltunk azzal a faktorral, hogy könnyen lehet, hogy nem ez a csapat lesz akkor kormányon, amikor az ígéreteket be kell tartani.

2014. márc. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!