Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen intézkedések lennének...

Milyen intézkedések lennének a számodra elfogadhatóak, a kormányváltás után?

Figyelt kérdés

01, A monetáris politika átgondolása.

02, Az IMF és más pénzintézetekkel történő újratárgyalás, engedmények kiharcolása.

03, Az Eu ban lehetséges de ki nem használt lehetőségek átgondolása.

04, Üzleti és befektetői, hitelezői, kapcsolatok keresése az Eu m kívül.

05, A multinacionális cégek kedvezményeinek egyedi felülvizsgálata.

(egyed = ahol a magyarok versenyhátrányát okozza, vagy korrupció gyanús, ott intézkedni)

06, A rendőrség átszervezése, racionalizálása, kistérségi szolgálat stb.

07, A korrupciós kiskapuk szisztematikus zárása.

(/A) pártfinanszírozás átláthatósága.

(/B) a képviselők visszahívhatósága(minősített esetben)

08, Az alkotmány javítása, esetleg új alkotmány.

09, Az egészségügy átalakítása, (/A) minden ellátás a minimális költség igény szintjén lehessen ellátható( egy szemölcsért ne klinikára menj, a rehabilitáció ne a gyógyító közegben legyen, Stb) (/B) privatizálása.

10, A nyugdíjak kompenzációs emelése az ország gazdasági lehetőség mértékében.

11, A mezőgazdaság támogatási rendszerének átalakítása (/A)( a kisebbek is jussanak hozzá)

(/B) csak a nagyokat támogatni.

12, (/A) A kkv k, célirányos, munkahelyteremtő jellegű, támogatása, ami révén új nemzetgazdasági irányokat jelölhetünk ki. (/B) A felére az adó és mindenki azt csinál amit akar a plusz jövedelmével.


Ha van még javaslatod, írd le!


2009. dec. 15. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

5,6,7...és a legfontosabbat kihagytad (egyelőre a jobbik ígéri,de nekem mindegy lenne melyik párt csinálja meg, csak csinálja): a szociális rendszer teljes megreformálása, családi pótlék két gyermekig, utána adóból legyen csak jóváírható, segélyek munkához kötése, nem pénzben való juttatása, stb. , és én mint jelenlegi hallgató és leendő pedagógus, követelem vissza a régi jól bevált oktatási rendszerünket, mert mostanra annyira lebutították (mind az általános, mind a felsőfokú oktatást), hogy egy kalap kaka az egész...


20/L

2009. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
MUNKA! Nem segélyre van szüksége a dolgozni akarónak, hanem munkára.
2009. dec. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
közbiztonság, számomra ez lenne a legfontosabb. nem akarok az utcán kötekedő cigányokat látni vagy részeg seggfjeket akik törnek zúznak meg okádnak össze-vissza, stb.
2009. dec. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
13, A könnyűdrogok legalizációja
2009. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előző két válaszolóhoz! Szintén ugyanezeket várnám el én is. Illetve még nagyon örülnék (ez lenne a hab a tortán), ha némileg változtatnának néhány kérdésen közlekedési területeken. Pl. Parkoló társaságok jogköre, tömegközlekedés színvonalának emelése, ezekhez kapcsolódó ár-érték arány realizálása.

Ugyanis én sokat autózom és szomorúan kell tapasztalnom, hogy a parkolótársaságok mindent megtehetnek az autósokkal (irreálisan magas parkolási díj, bunkó, flegma parkolóőrök, az autódra meg nem figyel senki).

2009. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12:03-as vagyok: azt ugyanis nem írtam, de a kemény 1200 Ft-ot kifizettem a parkolásért, plusz még további min. 50 000 Ft a fényezés, mert valaki végigkarcolta a kocsi oldalát egy kulccsal. Kamerát és parkolóőrt persze nem érdemlek a 300 Ft/óra parkolási díjamért.
2009. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 12.03-as! Lehet lepontozni! Nem akarod mindjárt kis országunkban legálissá tenni az intravénás drogok használatát? Netalántán nyugodtan lehessen részegen vezetni. Ez kell csak igazán az országunknak. Van itt elég baj, tetézzük még egy kicsit. Úgyse látunk elég drogost 30 centis pupillával az utcán.
2009. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a válasz az első 12.03-asnak szólt, aki a 13-ik pontot írta.
2009. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha rajtam múlna, akkor az intravénás is legális lenne. vezetni pedig részegen is tilos. :)
2009. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
14. kommunisták fellógatása.
2009. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!