Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit neveznétek hazánkban,...

Kit neveznétek hazánkban, hazaárulónak és első számú népellenségnek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Akik a haza érdekeinek szemmel tartása helyett inkább buliznak,leisszák magukat,nőznek,pasiznak stb...
2009. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

azok a magyarok a nép ellenségei,

akik vezető pozícióban ülnek

és nem a magyarok érdekeit,

hanem a külföldiek érdekeit, óhajait helyezik előtérbe,

és hajtják végre a külhoni parancsokat,

vagyis: nemzeti vagyon (kincstári vagyon)

külföldi társaságok részére való értékesítése

(termőföld, kastélyok, iparágak: víz, villany, elektromos áram, repülőterek, vasuatak stb.)

2009. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

azok a magyarok a nép ellenségei,

akik vezető pozícióban ülnek


Semmit nem kell hozzá tenni! Tömör és igaz!

2009. dec. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
a mondatnak van folytatása is :)
2009. dec. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Senkit. Ez a nép ellensége olyan tipikusan sztálinista duma, abban a korszakban használták állandóan ezt a szót, illetve nem csak a szót használták, de ilyen címen végezték ki sorozatban az embereket. Szerintem nekünk ez most nem hiányzik. Ámbár én azt is értem, hogy eleged van, meg hát még nagyon sokaknak, de ez a címkézés szerintem nem viszi előre a dolgokat, nem oldódik meg tőle semmi.
2009. dec. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"Senkit. Ez a nép ellensége olyan tipikusan sztálinista duma, abban a korszakban használták állandóan ezt a szót"


Én megértem, ha rossz érzéseket kelt egyesekben ez a szó, de nem szabadna ennyire dogmatikusan felfogni a dolgot. A sztálinizmusban sokat beszéltek a munkásosztályról, munkásságról is. Igen, rossz szájízt és felhangot kapott, de attól még munkás réteg ugyanúgy létezik, mai nap is. A tényeken ez nem változtat. Nép is létezik, és olyanok is, akik nem adnak, csak elvesznek tőle. Ez független attól, melyik oldalról közelíted meg.

2009. dec. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A hazaárulás az egy bűncselekmény, pontosan le van írva a Btk.-ben, miből áll.


"Első számú népellenség" meg nem tudom, egy kicsit pongyola megfogalmazás. Kik ártanak a legtöbbet az országnak? Ezt nehéz megmondani, mert aki itt él, az az ország része, tehát önmagának semmiképpen nem árt, ha másokat megkárosít is. Talán a balástyai rém, a whiskys rabló vagy Gyurcsány Ferenc lehetne esélyes közellenség-jelölt.

2009. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%
Akik ma vannak hatalmon, mind hazaárulók, élükön a fletóval.
2009. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akik a parlamentben pöffeszkednek naphosszat, az ingyenélő kisebbség, és mindenki, aki őket támogatja.
2009. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nép ellenségei számomra

Zsidók

Cigányok

Melegek

Bünözők

Magyarellenesek

Antifasiszták

Kommunisták

Liberálisok

Anarchisták

Más gondolkodásúak

2018. aug. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!