Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen lesz a parlament...

Milyen lesz a parlament összetétele?

Figyelt kérdés

Szerintem valami ilyesmi:


Fidesz 54%

MSZP 20%

Jobbik 11%

MDF 6%

LMP 5%

Egyéb pártok forgácsai 4%


Ehhez hasonló tippeket várnék. Aztán begépelem őket egy excell-táblázatba, és megnézzük, mi lesz az átlag... :)


(Komoly tippeket várok.)


2009. dec. 13. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
MDF? Azok a köpönyegforgatók be ne jussanak.
2009. dec. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fidesz: 57%

MSZP: 18%

Jobbik: 15%

MDF: 5%

És a maradék: 5%


Persze lehet, hogy ez a reális, de nem mindenben gondolom így az arányokat.

2009. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Választási eredmények (I. ford.), mandátumszámok, mandátumarányok:


Fidesz..46% 203 mandátum (52,6%)

MSZP....30% 125 mandátum (32,4%)

JMM.....15% 47 mandátum (12,2%)

MDF......5% 11 mandátum (2,8%)

egyéb....5% 0 mandátum


Szerintem ez lesz. Ha csak nem kavarja meg a helyzetet Bokros jelöltsége, és nem vesz el 5-10 %-ot az MDF az MSZP-től.

2009. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, hogy semmi sem alapozza meg azt a feltételezést, hogy az LMP képes megerősödni és bejutni. Az MDF egy nagyságrenddel szervezettebb, befolyásosabb párt, óriási médiahátszéllel (a fél baloldali sajtó és tv az MDF felépítésén munkálkodik évek óta). Csoda lenne, ha az LMP megközelítené az MDF eredményét. Valószínűbb, hogy az 1%-ot sem érik el.
2009. dec. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Fidesz: 52%

MSZP: 14%

Jobbik: 24%

MDF: 4%

És a maradék: 6%


A munkám okán sokat járom az országot, (évi 70e) és sok emberrel beszélgetek a politikáról.

Sokkal jobban hiszek az általam tapasztaltaknak mint bár melyik „ független” elemzőnek!

A Jobbik fogja a legnagyobb meglepit okozni, ez szinte biztos.

Lehet hogy még nagyobb szavazatot kellett volna írnom a nevük mellé, de sokan már ettől is besokalnak, pedig ennél sokkal élénkebb a realitás, főleg vidéken!

2009. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Megjegyzem, hogy semmi sem alapozza meg azt a feltételezést, hogy az LMP képes megerősödni és bejutni. Az MDF egy nagyságrenddel szervezettebb, befolyásosabb párt, óriási médiahátszéllel (a fél baloldali sajtó és tv az MDF felépítésén munkálkodik évek óta). Csoda lenne, ha az LMP megközelítené az MDF eredményét. Valószínűbb, hogy az 1%-ot sem érik el."


Az LMP a Sonda Ipsos, a Tárki és a Medián szerint is pont a parlamenti küszöbön állnak, 4 és 5 % között.


A médiahátszélről: az MSZPnek bőven nagyobb van mint a Fidesznek, és egyesek szerint a Jobbik is megveri...

2009. dec. 13. 15:51
 7/13 A kérdező kommentje:

"A munkám okán sokat járom az országot, (évi 70e) és sok emberrel beszélgetek a politikáról.

Sokkal jobban hiszek az általam tapasztaltaknak mint bár melyik „ független” elemzőnek!

A Jobbik fogja a legnagyobb meglepit okozni, ez szinte biztos.

Lehet hogy még nagyobb szavazatot kellett volna írnom a nevük mellé, de sokan már ettől is besokalnak, pedig ennél sokkal élénkebb a realitás, főleg vidéken!"


Hát azért az MSZP 14% az elég merésznek tűnik...

Szerinted az országban a szavazók 14%-a lenne baloldali??? Meglepne...

2009. dec. 13. 15:53
 8/13 anonim ***** válasza:

„Hát azért az MSZP 14% az elég merésznek tűnik...

Szerinted az országban a szavazók 14%-a lenne baloldali??? Meglepne...”



Én az hogy ennyire kevés lenne a baloldali érzelmű ember azt soha nem mondtam, sőt szerintem legalább az 50% a az még ha nem is vallják be, sőt nem is tudnak róla. Hiszen a magyarok gondoskodó állam felfogása ezt a felfogást tükrözik.


VISZONT AZ MSZP NEM BALOLDALI, ÉS EZT SOKAN MEGÉRTETTÉK ! De nem is vállalhatok a 8 éves teljesítményük és a mutatottak alapján.


Meg kell újulnia a baloldalnak, ez lehet egy merőben új MSZP, vagy egy új szocdem párt, hogy a valódi száma a balos emberek támogassák jóérzéssel.

2009. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az LMP a Sonda Ipsos, a Tárki és a Medián szerint is pont a parlamenti küszöbön állnak, 4 és 5 % között."


Az LMP a SzI és a Medián szerint is 1%. Valamit elnéztél szerintem.

2009. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Újságban olvastam, de cáfolj meg bátran.

Link? Forrás?

2009. dec. 13. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!