Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szakiskolák a legrosszabbak...

A szakiskolák a legrosszabbak gyűjtőhelye lett, akikről ezek után le is mondanak? Ez az oka, hogy manapság csak az megy ide akit máshova nem vesznek fel? És ezért van itt többségében cigány?

Figyelt kérdés

"Vegyük a matematika órákon szokásos „játékgép”-hasonlatot! Dobjunk be nagyjából 100 ezer gyereket évente (sajnos már nincs ennyi egy-egy évfolyamon), majd négy, illetve hat év után vegyük ki ezek közül a legjobbakat, nyolc év után pedig a maradék legjobbjait, és a maradék közepeseit.

Aki marad (aki se 8, se 6, se 4 éves gimnáziumba, se szakközépiskolába nem jut be), na abból lesz a szakiskolás. A magyar iskolarendszerben példátlanul hamar megindul a szelekció, s "játékgépünk" e legvégül kidobott csoportja nagyjából az adott generáció 30 százalékát teszi ki.

Ráadásul ezt az arányt a kormány – nem utolsó sorban iparkamarai súgásra, illetve a „munkaalapú társadalom”-szlogenre hivatkozva, és költséghatékonysági szempontokat szem előtt tartva - egyre inkább növelné."


[link]


2014. febr. 21. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem lennének szakmunkások akkor szerinted téged mégis ki szolgálna ki a boltban,ki hozná ki az ebédet az étteremben,ki főzné meg a rendelésed az étteremben,ki ápolna a kórházban,kit hívnál ki ha elromlana valami a lakásban? stb...

Alapjában véve miért kell mindenkinek diplomát szerezni?

Hogy utána lengesd a diplomát munkanélküliként?

Az egyetemek tele vannak semmire sem jó szakokkal pl kommunikáció,bölcsész,stb..

Az ilyen szakokat le kéne csökkenteni.

Nyugat Európában is vagyonokat fizetnek ki a szakiknak,mert például egy angol még ahhoz is hülye hogy kicseréljen egy villanykörtét vagy megszerelje a csapot.

2014. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ma 10:19


Úgy érzem te a cikkből egy szót se olvastál el. És fogalmad sincs, hogy miről szól. Mert konkrétan nem a kérdésre és a benne foglaltakra válaszoltál.


AMi meg azt illeti amit te írtál az is megér egy vitát. A legnagyobb munkanélküliség a 8 osztály után a szak,munkásoknál van. És ennek is meg van az oka.

2014. febr. 21. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Szakma után is mehet érettségire,érettségi után meg egyetemre és ugyan ott van csak van egy plusz szakmája. Én is szakképzőben kezdtem ma pedig végzős egyetemista vagyok.
2014. febr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

EZ továbbra se a cikkhez/kérdéshez tartozó válasz.


A kérdés, hogy a szakiskolák a legrosszabbak gyűjtőhelye ma már? És ez az oka, hogy többségében cigányok vannak itt? És, hogy alapból csak azok jönnek ide akiket máshova nem vettek fel?


Pl a mi városunkban a szakiskolákban cigányok vannak többségében. Más nem ehhez tartozó területen, ami legalább érettségit ad, ott alig van. És, hogy itt mindenki elsősorban szakközepet, gimnáziumot célozza meg és csak az megy szakképzőbe akit máshova nem vettek fel.


Pl a volt általános iskolás évfolyamomból csak az ment szakképzőbe akik a legrosszabbak voltak és nem vették fel őket máshova. Csak azok.

2014. febr. 21. 10:52
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Én elolvastam a cikket, de nem tudom, mi a kérdésed? Szakmunkásképzőbe régen is a gyengébb tanulók mentek, ritka kivételtől eltekintve. Ilyen kivételek most is vannak, pl. az én gyerekem, aki világ életében villanyszerelő akart lenni. A különbség csak az, hogy régebben 14 év volt a tankötelezettség, aki nagyon gyenge volt, vagy nagyon nem fűlött a foga a tanuláshoz, az általános után kimaradt. Most ezek a gyerekek is bennvannak a rendszerben.
2014. febr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!